PDA

Zobacz pełną wersję : Wnioski po 3 tygodniach z FBW 5x5



monohydrat
25-12-08, 11:55
Czesc! Zakladam ten temat tutaj, bo nie chce mi sie pisac relacji, napisze tylko moje spostrzezenia po 3 tygodniach z "FBW 5x5 by Hardworkout". Pisze o tym, poniewaz moze uda mi sie nakolonic kogos tym co zaraz napisze. Jestem wlasnie po pierwszych teningach dobicia do starych maxow na 5 powtorzen.

Klatka- sila naprawde poszla do przodu, dokladnie wczoraj dobilem do ciezaru, ktorym wczesniej wykonywalem 5 powtorzen i powiem Wam, ze poszlo mega lekko.

Plecy- jesli idzie o wioslo to czuje, ze tu tez zajda duze zmiany, czuje przyplyw sily. Jedyne obawy mam co do martwego, dziwna sprawa, bo jeden trening idzie lekko a nastepny z tym samym ciezarem juz troche gorzej. Co prawda stare maxy w poniedzialek poszly lekko, ale mam obawy czy w tym cwiczenia zajda duze zmiany.

Nogi- pojawila sie definicja i zajebista twardosc. Tutaj nawet juz pobilem stare maxy w zeszlym tygodniu i w tym dodalem sobie 2 kg i powiem, ze po 2 treningach czuje juz, ze moge dodac znowu ciezaru.

Barki- moja najslabsza partian jesli chodzi o wyglad. Zmiany w wygladzie zauwazalne, sila tez poszla, ale bez rewelacji.

Lydki- mega zmiana w sile i wygladzie.

Biceps- nie urosl, ale tez nie zmalal, napewno poprawila sie twardosc.

Tricpes- podobnie jak biceps.

Ogolnie efekty sa i to duze, wole nie myslec co by bylo jakbym trzmyal diete. Niestety nie zawsze jestem w stanie zjesc tyle ile potrzeba, ba zadko kiedy jem ponad zapotrzebowanie, ale sila idzie, wiec plan oceniam na 5+.

Street Fighter
25-12-08, 12:27
ja mam zamiar caczac ten trening od 5 stycznia :D jak bede po 2 tygodniowej przerwie ^^ nigdy nie robiłem nog i chyba zaczne od 20 kg :P tez nie mam diety ale na te specjalna okazje chyba warto bedzie kupic sobie białeczko i jakies witaminiki bo szkoda taki fajny plan zmarnowac ^^ pozdrawiam osiągów :P

p_narozny
25-12-08, 12:32
Jak nie robiles nog to zagadaj z hardworkOUT'em - bedzie potrafil racjonalnie Ci wytlumaczyc, ze to zly pomysl, robiac ten progs bez wczesniejszego doswiadczenia z nogami. Pozdro

spuchlak1985
25-12-08, 14:48
A co to za trening? mógłbym dostac linka do niego ?

graczuuu
25-12-08, 15:15
J/w, chętnie bym się rozejrzał ;)

p_narozny
25-12-08, 15:15
Jest w podwieszonych tematach w dziale 'trening' ;> FBW5x5

Volves
25-12-08, 15:48
zaintrygowałeś mnie...zainteresuje się tym bliżej ;)

monohydrat
25-12-08, 15:51
Naprawde polecam ten trening, szczegolnie przetrenowanym splitowcom. Efekty sa zajebiste, a diety nie mam. Paradoks jest taki, ze nie mam diety a w klatce mam o 1 cm wiecej. Moze mi to ktos wyjasnic??

Volves
25-12-08, 16:09
może powietrze wciągnąłeś :D
1 cm to raczej kwestia nawet błędu pomiaru...

monohydrat
25-12-08, 16:12
Bledu w pomiarze na bank nie ma. Ja mysle, ze miesnie zareagowaly lekkim przyrostem w postaci dokrwienia na trwajaca jakies 6 miesiecy stagnacje. Stad ten przyrost... chyba.

Marian38
25-12-08, 16:15
za 3 tygodnie przybyło 1 cm w klatce jeszcze bez diety ??
Nie wierze.

Volves
25-12-08, 16:18
skoro tak to ja też spróbuje...

czyli mam walić te ćwiczenia co teraz tyle że policzyć te maxy
potem procentowo to powiększać 5 pow 5 serii ?

monohydrat
25-12-08, 16:34
Marian38 nie zalezy mi kompletenie na tym zebys mi wierzyl... Wszystko o treningu znajdziesz tutaj http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623 Zapomnialem dodac jaki ja zmiany wprowadzilem:
Na barki nie robie push press, bo uwazam, ze jestem za slaby na to cwiczenia i nie bede sie bawil "pustym" gryfem. Robie wyciskanie z klatki tzn sztange opuszczam do nosa i wyciskam mniej wiecej do 80% wyprostowania rak. Cwiczenia robie bez oparcia na plecy i powiem Wam, ze nic mnie nie boli jak to mialo miejsce, gdy uzywalme oparcia. Wioslowanie robie nachwytem, a nie podchwytem jak w przepisie. Nie robie podciagania podchwytem, tylko uginanie ze sztanga lub mlotkowo po 8 powtorzen bez progresji (serie z zapasem na powtorzenia). Tyle o zmianach w planie

Marian38
25-12-08, 16:39
Ten 1 cm to mógł Ci przybyć przez zly pomiar bo bez diety to nie zdziałasz za dużo.

hardworkOUT
25-12-08, 16:56
Street Fighter (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=5090)

jak nog nie robiles to nawet niemasz co zaczynac 5x5

to tak jakbys wczesniej wogole klatki nie robil a chcial robic trening niemieckich ciezarowcow



monohydrat


"Na barki nie robie push press, bo uwazam, ze jestem za slaby na to cwiczenia i nie bede sie bawil "pustym" gryfem."

przecierz w zalozeniach nie bylo pp tylko wyc w staniu wiec skad to zdanie ?

a na pp nie jestes za slaby ;) nawet nie wiesz jak szybko sie tutaj doklada kg. to jest jakies dziwne cw gdize praktycznie co trening jestes w stanie cos dorzucic



"Robie wyciskanie z klatki"


w staniu mam nadzieje ???


"Wioslowanie robie nachwytem, a nie podchwytem jak w przepisie."


luz , zapomnialem w arcie napisac zeby stosowac nachwyt/podchwytt w zaleznosci od priorytetow .




"Nie robie podciagania podchwytem, tylko uginanie ze sztanga lub mlotkowo po 8 powtorzen bez progresji (serie z zapasem na powtorzenia)."


jednak sie nie dales przekonac do podciagania...
"Biceps- nie urosl" - zbieg okolicznosci ??

Volves
25-12-08, 17:05
dajesz linka i mówisz że tam mam wszystko...debilem nie jestem
czytałem to i pytam czy dobrze wszystko rozumiem...

monohydrat
25-12-08, 18:34
Z tym push press to zle napisalem, swieta sa i rodzinka co rusz wola, wiec na szybko pisane to bylo i stad ten blad. Robie wyciskanie z klatki siedzac, a nie w staniu. Marian38 mowie ci, ze nie ma bledu spowodowanego pomiarem. Ja caly jestem jakby bardziej spompowany, pisze ze poprawila sie twardosc, ktora wynika nie koniecznie z odtluszczenia, ale lepszego dokrwenia miesni itd. Zauwaz, ze miesnie umiejscowione na korpusie czyli klatke i plecy robi sie co 2 dni, nie zajezdza sie ich i napewno nie da sie ich przetrenowac, wiec pewnie stad ten niby przyrost i ogolna poprawa twardosci umiesnienia.
Volves- ziomal pisze, ze nie jestes debilem i w to akurat Ci wierze, ale skad ja mam wiedziec jak ty to skumales. Napisales cos takiego:

"skoro tak to ja też spróbuje...

czyli mam walić te ćwiczenia co teraz tyle że policzyć te maxy
potem procentowo to powiększać 5 pow 5 serii ? " - no masz je powiekszac co tydzien o np 5, jelsi chcesz to nawet o 100 kg zaleznie od tego jak czujesz sie na silac. "czyli mam walić te ćwiczenia co teraz"- nie wiem co to za ciwczenia "te co teraz", popropstu masz robic cwiczenia jakie podane sa w planie

spuchlak1985
25-12-08, 21:53
Nie moge tego znaleśc :/ dasz linka?

hardworkOUT
25-12-08, 21:59
ja pierdziele przeczytaj najpierw temat a nie spamuj............................................ .........



pobawisz sie ze mna w ''znajdz link w temacie zanim zaspamujesz bezsensownym postem?''


podpowiedz, poszukaj w poscie nr 13

patryk1336
26-12-08, 11:26
ten trening jest jak najbardziej ok kiedys robilem juz treningi takie krótkie na sile ale to to jest super sila sie rozwija na maxymalnym poziomie ostatnio ledwo na klatke wycisnalem 115 kg ozywiscie przed rozpoczeciem FBW .a w tym tygodniu poszlo 130 tyle ze nałozyłem pas na brzuch i dobre zaciski na nadgarstki . na nogi na początku wszedlem na 115 na 5reps a teraz lece 130 - 135 na 5 a dodam ze cwicze dopiero niecały miesiąc na tym treningu jak skończe cały trening to napisze ogulne jakie efekty bedą pozdrooo :) i zachecam kazdego do sprubowania napewno nikt niepozałuje

wil-qu
26-12-08, 11:51
na klate 15 kg w niecały miesiąc ?? hmmm szok

mnie to poszło z 10 kg przez 2 m-ce

hardworkOUT
26-12-08, 12:12
patryk1316


fajna bajka

skoro w siadach miales 115 na 5 reps przed rozpoczeciem treningu to twoje obnizony maks powinien oscylowac w okolicach 105.

skoro po niecalym miesiacu przysiadasz 130-135 na 5 reps to ile dokladales na tydzien ? ( przy niecalym miesiacu treningu ) wynika z tego ze ~10 kg tygodniowo w siadach .

niemozliwym jest zeby CUN przyzywczajony od 115x5 po 3 tygodniach mial przebitke 20 kg.

jestes lepszy niz Jay Cutler po swoich pierwszych treningach

monohydrat
26-12-08, 12:33
Ja tez przyznam, ze az takich postepow nie mam :)

patryk1336
26-12-08, 13:46
no kurwa co jak co ale w tym mi niezaprzeczycie bo nagralem nawet filmik jak 130 siadalem na 5 reps poprostu moze dlatego ze nogi nigdy niebyly tak katowane niewime ale mozecie mi wiezyc lub nie ale na poczatku jak wszedlem bylo 115 na 5 reps a teraz 130 wzielem na 5 razy i co do tego ze powinem od 105 zaczac ja odrazu lecialem i mozna powiedziec ze co 2 trening zwiekszalem o 5 kg a jak sie czulem na silach to zwiekszalem bardziej poprostu sila mi sie szybko rozwija a ja was w tym wypadku nierozumiem ze mam dobre przyrost sily to juz znaczy ze sciemniam ? ps wczoraj np prubowalem siad zeby przypiepszyc mocniej to 140 siadlem na 2 razy .

monohydrat
26-12-08, 14:08
Siad siadowi nie rowny, takze nie ma co sie kłócic. Pokaz lepiej ten filmik i zamknij nam mordy...

wil-qu
26-12-08, 14:25
Siad siadowi nie rowny, takze nie ma co sie kłócic. Pokaz lepiej ten filmik i zamknij nam mordy...

dobrze powiedziane, należy się nobel :)

patryk1336
26-12-08, 14:44
mam tylko ten jak 130 cisne wczesniejszego niemam ale jezeli juz to wysle dla moda tego dzialu dla wszystkich niebede rozsylal swoich filmikow
chyba ze on niechce .

hardworkOUT
26-12-08, 15:09
mozesz slac na mail

monohydrat
26-12-08, 20:59
I jak poslal ten filmik?

hardworkOUT
26-12-08, 21:05
tak niestety filmik dziala do 1.5 powtorzenia.

nie wina kompa bo na laptopie tak samo.

130 tam jest i technika ok ale jak mowie do 1.5 powt dziala



edit tak jak w mailu pisales

2x25
2x20

widze po kolorach ze to takie

ale ty 10tek za chiny nie widac ;)

patryk1336
26-12-08, 21:08
a probowales na innym programie bo u mnie na windows media player tez tak jest niewiem co jest sprubuje cos z tym filmikiem zrobic i wyslac jeszcze raz.

hardworkOUT
26-12-08, 21:11
na wmp , na nero , na winampie i na media player clasic jest tak samo

Street Fighter
26-12-08, 22:05
hardworkOUT (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=10226)

Nawet jak zacznę od śmiesznych ciężarów??Robie mc tam tez nogi pracują poza tym tancze i trenuje sw wiec dlatego odpuściłem se nogi ale chce to naprawic ?

.Smile
26-12-08, 22:21
jeżeli filmik się urywa, to po prostu został źle nagrany lub jest taki krótki (chbya ze na pasku pokazuje ze ma leciec dalej). hard, napisz ile wazy, jakie ma rozszerzenie... to nie jest wina programów, kodeków tez nie. Moze plik sie zle wyslal, bezpiecznie jest wrzucic na rapidshare.

hardworkOUT
26-12-08, 22:31
"Nawet jak zacznę od śmiesznych ciężarów??"



nawet.

chcesz to rob ja ci nie bronie ale tylko zmarnujesz 5x5 na tym etapie



.Smile

(chbya ze na pasku pokazuje ze ma leciec dalej

tak pokazuje

rozmiar 4 mb czas 26 sek urywa sie w 12 sek rozszerzenia avi . zostal wrzucony na odsiebie

.Smile
26-12-08, 22:47
Gdyby program nie mógł tego odtworzyć, to wyskoczyłby błąd na samym początku.

Gdybyś nie miał kodeków, byłby błąd.

Spróbuj sciągnąć jeszcze raz, bo może przy ściąganiu jakiś pakiet się zagubił. Ewentualnie, autor może wrzucić na youtube, plik nie będzie się długo uploadował.

patryk1336
26-12-08, 22:53
nie to niejest od tego poprostu jest jakas lipa cos sie zjebalo bo na cyfrowce ogladam to jest wszystko w porządku ale jak zzuce na kompa to odtwarza i tez jest ciecie a jak czasem wezme odrazu na 15 sekunde to sie niezatnie juz i pujdzie do konca ale to tez nie zawsze.
sprubuje w poniedzialek nagrac jeszcze raz i wyslac :) pozdroo

.Smile
26-12-08, 22:55
szybciej bedzie wrzucic na youtuba i przeslac link hardowi na pm.

patryk1336
27-12-08, 11:24
ale Ty nierozumiesz tego co pisze. poprostu ten filmik sie nieodtwarza do konca dzwiek jest wszystko jest ale jest takie ciecie i nic niewidac tylko ten obraz na ktorym sie zacielo i na kompie jest to samo i youtube w niczym niepomoze poprostu nagraam w poniedzialek nowy filmik i zobaczymy jak bedzie:] pozdroo

hardworkOUT
27-12-08, 12:52
patryk,


w mailu napisales ze 2gi filmik jest ze 120.

podejrzwam ze jest 2x25 , 2x20 i 2x5 + sztanga ?

troce ciemno i ze zlej pozycji krecone , ale mam wrazenie ze kolana ida ci do srodka, najbardziej przy 1szym powtorzeniu. do tego lekko za szeroko stoisz, kolana maja isc dokladnie w linii jaka wskazuja stopy , noi glowa do gory ( bynajmniej nie chodzi o pocieszenie ) , tzn nie samo odchylenie glowy ale wygiecie plecow w lekki naturalny luk + odchylenie glowy , sproboj sobie zmienic chwyt na sporo wezszy , wtedy jest hmm ''psychiczne'' wrazenie ze po czesci wypychasz sztange rekami w gore i moze choc to smiensze wielu osobom taki detal jak zmiana chwytu pozwala wstawac z nieco wiekszymi ciezarami.



co do wyciskania

musze ci wierzyc na slowo ze tam jest 130 bo nic nie widac. jesl jest to ladnie.

ten gosc co ci mowi ze ma byc na tempo, tak ale sporo wolniejsze szczegolnie faza negatywna, im blizej klatki tym wolniej prowadzisz sztange , takie opuszczanie jak zrobiles prowadzi do odbijania w pozniejszym czasie bo sie przyzwyczaisz, zeby nauczyc sie to kontrlowac mozesz robic np aktywne opuszczanie na ~140 kg. mostek zrobiles ? bo nie widac nic ? bardzo daleko od lawki masz stopy , dla jak najefektywniejszego wyciskania powinny byc prawie ze pod lawka , mocno skierowane na zewnatrz , podczas fazy opuszczania wrecz wbijasz stopy w ziemie , jak najmocniej napieraj stopami na podloze , do tego lekkie poszerzenie chwytu na mniej wiecej trojbojowy pozwoli ci na tym etapie jezeli tam jest 130 na wycisniecie 135-137.5 moze nawet 140.


jesli juz chcesz nagrywac filmik ze 130 to sporoboj sie zastosowac do tego co ci napisalem . zle na tym nie wyjdziesz.


pozatym jezeli to prawda co pisales w 1szym poscie to ladne wyniki w tak krotkim czasie , ale niedlugo i tak dopadnie cie stagnacja bo zajezdzasz b szybko CUN , powoli do przodu pozwoli ci na sporo wieksza progresje

patryk1336
27-12-08, 13:42
i to rozumiem dzieki za pomoc i napewno sie zastosuje do tego i mostek robilem ale slaby bo strasznie mocno pas mialem scisniety na brzuchu i niedalem rady wiekszego zrobic ale dzieki za radyy :) i mam nadzieje ze ta stagnacja mnie niedopadnie bo sie chyba załame hehe chcial bym w nastepnym roku wyskoczyc na zawody i w czołuwce wyjsc:) narazie niemam czym sie pochwalic ale oby do przodu teraz sprubuje troche zmniejszyc ciezar i technicznie leciec pozdroo :)