PDA

Zobacz pełną wersję : Wojsko ,Masa, Problem !!!



Wilk05
23-12-08, 16:08
Witam.
Mam taki problem a mianowicie ćwiczę od dwóch lat na siłowni , od roku buduje mase mięśniową , na chwile obecną ważę 80 kg przy 186 cm wzrostu , aktualnie jestem na cyklu kreatynowym.
Swoją przyszłość chce związać z wojskiem dlatego nie dawno rozmawiałem z pewnym pułkownikiem któremu powiedziałem o swoich ćwiczeniach , niestety byłem bardzo nie miło zaskoczony jego odpowiedzią Powiedział mi że praktycznie wszystko co robiłem przez ostatni rok ( budowa masy ) pójdzie na marne , ponieważ w wojsku duża masa tylko przeszkadza w biegania itd , poza tym najważniejsza jest wytrzymałość a potem siła .
A mase i tak strce dużo biegając po poligonach....

Po tym co usłyszałem teraz nie wiem co robić , czy dalej kontynuować cykl , czy już teraz zmienić tym ćwiczeń na wytrzymałościowe i siłowe ?
Jak teraz ćwiczyć ?
Czy jeżeli nagle przestane ćwiczyć to dużo mięśni stracę ?
I co ogólnie teraz robić ?

Prezydent_1c
23-12-08, 16:27
Ale twoje "związanie z wojskiem" polega na pójściu do szkoły typu WAT czy WAM itp ? Czy pójściu do zwczajenej szkoły wojskowej ? Bo jeśli 1 możliwość to masa wcale nie spadnie bo nie ma tam takich wycisków jak w tej drugiej i nie musisz raczej nic zmieniać chciaż wiadomo że bieganie można by zacząć... jeżeli 2 opcja zmieniaj trening bo przyznam że ciężko jest...
Ps. wiem to bo mam kolege i tutaj i tutaj, z obydwoma ćwiczyłem rok temu i jak dostają przepustki to sie spotykamy i mi opowiadają co i jak... Ogólnie wojsko mało przyjemna rzecz :)

Wilk05
23-12-08, 16:38
Czyli co doradzasz przerwać cykl i nie przejmować sie spadkiem masy ?
PS: Mnie interesuje ta druga opcja ( szkoła podoficerska we Wrocławiu ).

hans87
23-12-08, 23:15
hmm musisz sie zastanowic... jesli wiążesz przyszlosc z byciem zawodowym zołnierzem to musisz wybrac opcje przejscia na trening na wytrzymałość miesni, oczywiscie sile tez sie zdobywa. Ja bym nie masował wiecej, tylko skupil bym sie na smuklej wyrzeźbionej sylwetce i ogolnej wytrzymalosci miesni. Do tego oczywiscie pracuj nad kondychą. pozdro

Wilk05
24-12-08, 01:13
Ale co z cyklem ? Jutro będzie 6 dzień ?

hans87
24-12-08, 09:49
a kiedy masz zamiar isc do tego wojska?

Wilk05
24-12-08, 10:00
Planowałem w lipcu...

sts
24-12-08, 10:16
szkoła podoficerska we Wrocławiu ) Kumpel tam jest i tam mają siłkę i jak niema co robić to czasem nawet ćwiczą 3-4 godz czasem jak mają wolne i oczywiście też jedzą dużo odżywki też że sobą brał znaczy stacki siedzi już tam 13 miesięcy przed tym nigdy nie ćwiczył a tak ma okazje i sie wyrobił jedz dużo i tyle. (teraz do kadr sie dostał) :p

hans87
24-12-08, 10:23
Planowałem w lipcu...

możesz dokonczyc cykl, i zmienic juz cel treningu na wytrzymałościowy (optymalny cięzar, duza ilosc powt.) do tego aeroby. Niestety albo rybki albo akwarium... ty musisz miec smukłą sylwetkę a nie byc nabity jak mis. pozdro
ps. nie zapominaj o odpowiedniej diecie, nie przesadzaj z węglowodanami. Patrząc na twoja mase, to gruby nie jestes...

Wilk05
24-12-08, 20:58
To jak teraz ( po skończeniu cyklu ) ćwiczyć żeby siła i wytrzymałość była ( da sie jakoś połaczyć zdobywanie siły z robieniem wytrzymałości ) ?

Wilk05
24-12-08, 21:03
I jeszcze jedno pytanie . Jakich moge sie spodziewać spadków masy po zamianie rodzaju treningów ?

hans87
24-12-08, 22:35
ćwicz na wytrzymałość, siła tez bedzie w pewnym stopniu szla. Pozniej jak juz sobie wyrobisz rzezbe i wytrzymałość to mozesz sobie poeksperymentowac z treningiem na sile. co do masy to pisalem wczesniej rybki albo akwarium... nie bedziesz napakowanym misiem, tylko bedziesz mial smukłą wyrobiona sylwetke.... bo taki przynajmniej powinien byc żołnierz. pozdro

Wilk05
26-12-08, 13:00
Tak sie teraz na spokojnie zastanowiłem na moja logikę to żołnierz musi dużo biegać żeby wyrobić kondycje , to rzecz oczywista ale przecież moge biegać i robić trening na siłę jednocześnie dzięki czemu była by i siła i kondycja .
Czy się mylę ?

PS. Dało by sie biegać ( dla kondycji ) i robić mase mięsniową ?

hans87
26-12-08, 13:20
mozesz biegać, pływanie też jest dobre do wyrobienia kondycji. jesli chodzi o zdobywanie masy to wiadomo ze zbyt duza ilosc aerobów utrudnia zdobywanie masy. ale ja jestem zdania ze gdy ktos cwiczy na mase, to nawet wskazane jest zeby 2 razy w tyg sie przebiec albo poplywac... tak zeby nie byc zastałym.
ps. ja i tak polecam ci najpierw cwiczyc na wytrzymałość a potem na typowy trening na sile... ale zrobisz jak uwazasz. pozdro

Wilk05
29-12-08, 00:32
hans87 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=4478) ( lub ktoś inny jeżeli sie z nim zgadza ) możesz uzasadnić dlaczego radzisz pracować na wytrzymałością wszystkich mięśni zamiast budować siłę ?
Cały czas wydaje mi sie że trening na siłe + bieganie + zrobienie sobie kaloryfera to lepszy pomysł niż trening wytrzymałościowy wszystkich mięśni...