PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - kilka pytań



Breakout
22-12-08, 15:34
Witam serdecznie …


Pfff nie wiem od czego zacząć … No dobra mam 16 lat, 180 cm wzrostu, ważę 55 kg. Generalnie mówiąc jestem chudzielcem. Zawsze chciałem przytyć, mimo że się starałem jak mogłem to mi nie wychodziło. Wiele czytałem w internecie o przybieraniu na masie, no i cóż znam już trochę sposobów, tylko proszę was poradźcie mi co byłoby dla mnie najlepsze. Mam jeszcze kilka pytań ...


Bardzo zależy mi na tym żeby przytyć. Miałbym to gdzieś, gdyby nie to, że mam nieco zdeformowaną klatke piersiową. W sumie pod ubraniem i tak nic nie widać, ale jak przyjdzie ściągnąc koszulkę to już jest gorzej. Jestem pewien, że jak przybiore choć troche na masie to będzie to o wiele mniej widoczne. Poza tym, ortopeda kazał mi ćwiczyć, od wszelkich ćwiczeń to cholerstwo stopniowo się wyrównuje.


Po pierwsze ćwiczenia. Przez wakacje ćwiczyłem podstawowe grupy mięśniowe ekspanderem, wiem że 2 miechy to mało, nie przytyłem, ale troszke mi przybyło w barkach i ramionach. Nie mam za bardzo czasu na ćwiczenia, jeżeli już to będę ćwiczyć w domu. Napiszcie mi proszę jakieś wskazówki jak powinienem ćwiczyć, żeby przybrać na masie, bo nie zależy mi na rzeźbie ani wielkich muskułach tylko na tym, żeby nikt nie musiał oglądać moich kości. Chce tylko przytyć. Nigdy wczesniej nie ćwiczyłem, może znacie jakieś gotowe plany ćwiczeń ?


Po drugie dieta. Bez diety ćwiczenia dużo nie pomogą. Zastanawiam się czy nie udać się do jakiegoś dietetyka. Wiecie może jak taka konsultacja może wyglądać ? A może Wy mi coś doradzicie ? Jakbym powiedział że mało jem, to bym skłamał. To chyba szybka przemiana materii, jestem ektomorfikiem ( chudzielcem ). A może po prostu jeszcze rosne i to dlatego ... W każdym razie im więcej zjem, tym częściej okupuje toalete zamiast tyć. W wakacje kiedy ćwiczyłem starałem się zdrowo odżywiać, 4-5 posiłków dziennie, dużo białka, węglowodanów. No i jakieś tam efekty były, ale i tak szybko znikały. Co byście powiedzieli o suplementach ? Czy zażywanie suplementów (jako dodatku do diety oczywiście) wiąże się z koniecznością intensywnych ćwiczeń ? Jakie suplementy byście doradzili ?



Proszę o pomoc. Osoby, które miały taki sam problem jak ja mile widziane. Sory za błędy i nieporządek, pisałem w pośpiechu. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Fehu
22-12-08, 15:39
Co do dietetyka jesli masz kase to jak najbardziej ulozy Ci idealna diete! co do cwiczen moze takie cos http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp smiało mozesz wykonywac w domu! a co do klatki jakie cwiczenia zaleca ci ortopeda?

Breakout
22-12-08, 15:46
Ortopeda powiedział, że mam ćwiczyć jak chce, szczególnie klatkę piersiową. Nie miał przeciwwskazań odnośnie ćwiczeń. Powiedział, że mam też się gimnastykować, żebym miał elastyczny kręgosłup :-/

Fehu
22-12-08, 15:56
Moz jakaś gimnastyka korekcyjna??? myślę ze na siłownie to jeszcze za wcześnie...Moze spróbuj ten plan co Ci podałem połączyć z basenem/? no i deita bo to ze duzo jesz nie oznacza ze z korzyscia dla Ciebie liczy sie tez co jesz! zapraszam do dzialu dieta oblicz zapotrzebaowanie kaloryczne

Edit:
-nie zapomnij tez o witaminkach

lifebonus
22-12-08, 16:03
Widac ze problem jest prosty - chce przytyc i na tym sie nalezy skoncentrowac.
Diet na mase jest wiele:
http://www.e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=8

Plan na mase:
http://www.e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=7

I zdrowie:
http://www.e-kulturystyka.info/forumdisplay.php?f=20

Zapraszam do lektury.

Breakout
22-12-08, 16:48
OK fajnie, tylko jeszcze pare pytań :

Od 7 - 15 jestem w szkole i nie mogę zjeść np. 4 jajek o danej godz. Czy mogę je czymś zastąpić np. jakimś suplementem albo zjeść coś innego o innej godz ?
A tak właściwie to jedzenie codziennie tylu jajek jest zdrowe ? A co do treningu domatora jak myślicie ile razy w tygodniu powinienem wykonywać zamieszczone ćwiczenia ? Jeszcze raz podkreślam, nie zależy mi na kulturystycznym wyglądzie tylko na przytyciu :) Sory że wam truje, ale jestem w tym jeszcze zielony. Dzięki za odpowiedzi.

Fehu
22-12-08, 18:11
Domator 2,3 razy...Co do jajek o ile nie sa surowe to nie powinny zaszkodzic ale za duza ilosc bialka tez nie jest zdrowa...co zamiast jajek a po co Ci tyle białka? (mozesz kupic bialko jako supl) nastaw sie na weglowodany to Ci pomoze przytyc...
Wylicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj do tego zapas jakies 500kcal

Volves
22-12-08, 20:49
ja trzymałem dietę i przytyłem z 55 do 70

decha92
22-12-08, 20:53
Od 7 - 15 jestem w szkole i nie mogę zjeść np. 4 jajek o danej godz. Czy mogę je czymś zastąpić np. jakimś suplementem albo zjeść coś innego o innej godz ?

w szkole mozna jesc duzo roznych rzeczy jesli sie tylko chce;)
ja ci proponuje abys skolowal sobie opakowanie na jedzenie taki prostopadloscian plastikowy ;p i tam pakowal sałatke z piersi kurczaka z ryzem i warzywkami :) i tak szkole masz z glowy a w dodatku z bdb posiłkiem

DiscoKing
22-12-08, 20:57
Jak możesz to wykup sobie w szkole obiady. I jako 2 śniadanie jakieś kanapeczki z szyneczką i chlebkiem razowym, do tego jakiś owoc lub warzywo. A jeszcze za krótko ćwiczysz żeby wspomagać sie suplementami.

decha92
22-12-08, 21:02
powiem ci ze obiady w szkole to czesto niewypał... porcje skromne i nie warte takiej ilosci pieniedzy.. lepiej zrobic to o czym ja pisalem - salatka z kurczaka, ryz , warzywa- to sie je na zimno wiec jest OK a zawiera wszystko co trzeba

Breakout
22-12-08, 23:11
Racja te obiady w szkole to raczej niewypał ... A ten pomysł Decha92 to nawet nie jest głupi No więc postanowienie noworoczne : PRZYTYĆ !!!

decha92
22-12-08, 23:18
Powiem Ci nawet ze to bardzo dobry pomysl:) zjesz taka miche na dlugiej przerwie i jestes zadowolony:) do tego 2 kanapki z chleba razowego z szynką,serem,pomidorem i jest dobre 2 sniadanie:)

DiscoKing
23-12-08, 11:20
Tylko trzeba mieć ochotę żeby to sobie wszystko przygotowywać. A u mnie w szkole są dobre obiady. mam do wyboru zwykły albo sportowy ( jest jak 2 zwykłe i dostaje sie 2 talerze z dwoma różnymi daniami) i zupa do woli.

decha92
23-12-08, 12:21
Tylko trzeba mieć ochotę żeby to sobie wszystko przygotowywać. A u mnie w szkole są dobre obiady. mam do wyboru zwykły albo sportowy ( jest jak 2 zwykłe i dostaje sie 2 talerze z dwoma różnymi daniami) i zupa do woli.
1. jak sie nie ma ochoty to trzeba zapomniec o dietce bo wymaga wyrzeczeń
2. fajna masz szkole;)