PDA

Zobacz pełną wersję : ćwiczenia na nogi



kaaamil
21-12-08, 22:36
Witam.

Niedawno zacząłem ćwiczyć, dokładniej jakieś 3 miesiące temu. Wykonywałem trening ogólnorozwojowy. Chcę zacząć trening na masę ale mam problem z lewym kolanem- mam zerwane więzadło przednie i czeka mnie zabieg ale to dopiero latem. Mogę normalnie chodzić, nie czuje bólu ale nie chcę go mocno obciążać. Szukam ćwiczeń które mógłbym wykonywać bez obaw o uraz. Mam do dyspozycji sztangę, hantle no i mogę ćwiczyć nogi na ławce ale wydaje mi się że nie jest to za dobre. Jeżeli ktoś może mi pomóc proszę o rodzaje ćwiczeń. Odwdzięczę się sogami.

Sargon
21-12-08, 22:40
Znam dobry trening łydek. Jego autorem jest SZOPERX z innego forum.

Wykonujemy 30 wspięć na obu nogach ( bez obciążenia)
Następnie bez przerwy po 15 na każdej nodze z osobna.
Następnie na obu nogach 24
Następnie po 12 na każdej z osobna
Następnie 20 na obu nogach
Następnie po 10 na każdej z osobna
Na koniec 10 na obu nogach.
Wszystkie ćwiczenia wykonujemy stojąc na schodach

decha92
21-12-08, 22:46
a dowiadywales sie w ogóle czy możesz obciążać w jakikolwiek sposób tą noge przed zabiegiem? na twoim miejscu najpierw udałbym się do lekarza ewentualnie do działu ZDROWIE i popytał. w tym dziale są mądrzy ludzie ale od treningu a nie od kontuzji.

kaaamil
21-12-08, 22:49
Myślę że trening z niewielkim obciążeniem też by nie zaszkodził. Więzadło zerwałem jakieś 2 lata temu. Pokulałem 2 dni i nie byłem u lekarza. Ostatnio grając w piłkę odnowiła mi się ta kontuzja. Przez ten czas normalnie funkcjonowałem, grałem w piłkę, trenowałem także nogi. Lekarz zalecił nie wykonywać mocnych skrętów kolanem i kazał wzmacniać mięsień czworogłowy uda.
A ten trening na łydki na pewno się przyda, coś pokombinuje.

decha92
21-12-08, 22:56
nie wiem jak groźna jest ta kontuzja i jekie mogą być skutki jeśli zrobisz sobie jeszcze większą krzywdę poprzez trening no ale jedyne co ci moge pomóc to wskazać te ćw. na czworogłowe które zalecił ci lekarz: na pewno przysiady, prostowanie nóg na maszynie... http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#poslad zajrzyj tu- wszystkie ćw na nogi

kaaamil
21-12-08, 23:04
Wygląda to tak że kolano jakby nie wytrzymuje dużego obciążenia i dlatego trochę boje się wykonywać przysiady.

decha92
21-12-08, 23:08
na twoim miejscu o ile bym ćwiczył to chyba dałbym sobie spokój z przysiadami(oczywiście do czasu wyleczenia kontuzji:P) a robił pare serii na maszynie-prostowanie nóg, z małym obciazeniem.

przemek_yo
21-12-08, 23:09
daj se spokoj

Fehu
22-12-08, 10:49
Zdrowie!!! odpusc cwiczenia na nogi, moze biegaj

Hasos
22-12-08, 11:58
Ja kiedyś po wypadku motorowym miałem zerwana ścięgna, po pewnym czasie miałem rozwalony ale na drugiej nodze cały przedni goleń, rozcięty poprostu na pół. Do zdrowia trzeba wracać powoli, zaczynać od marszy a potem przysiady raczej odpuśc tylko na maszynie prostowanie/zginanie. Możesz opaski nosic ale tylko przez pewien czas. I lepiej miej regularny wizyty u lekarza sportowego. I zeby już kontuzja Cię nie nękała:)
A i jeszcze coś, zależy ile ważysz ale póki co lepiej nie tyj bo to bardzo kolano będzie obciążac.

kaaamil
22-12-08, 12:59
Ważę 81kg, narazie dam sobie siana z nogami. A co do opaski to konsultowałem to z lekarzem sportowym i nie poleca jej za bardzo bo usztywnienie nogi powoduje zanikanie mięśni uda które powinienem wzmacniać żeby po operacji szybciej wrócić do pełni zdrowia.

pomeran
22-12-08, 16:31
tak jak wyżej inni napisali ja też tobie doradze przestań ćwiczyć nogi, mój wujek kiedyś też ostro trenował a teraz ma problemy z kolanami, na jedno kolano już miał 4 operacje miał takie dni ze nie mógł z łóżka wstać, niewyleczone kontuzje kolan łatwo sie odnawiają

Volves
22-12-08, 21:31
mam podobny problem...zwichnąłem z przemieszczeniem staw skokowy
czyli chłopskim językiem stopa rozstała się z piszczelą...przynajmniej ze
k.strzałkową była ciągle w dobrych relacjach :D

po 1,5 miesiąca ciągle czuje ból ale staram się sporo chodzić...
i pozostaje chyba tylko czekać...