PDA

Zobacz pełną wersję : kidy zacząć swoją przygode



Volves
21-12-08, 21:10
A więc zastanawiam się kiedy zacząć ćwiczyć ?
jaki wiek jest najlepszy ?? 14-15 lat to za mało
16-17 ewentualnie może być a wedle opinii niektórych
najlepszy czas na zaczęcie przygody z body buildingiem
to 18...tylko powiedzcie mi jedno...jak długo musiał trenować
Antoine Vaillant bo nie wierze że 2-3 lata


___________
polecam ostatni filmik http://www.sportowiec.org/wschodzace-gwiazdy-kulturystyki

hardworkOUT
21-12-08, 21:48
wg mnie to 17-18 z naciskiem na 18 jest optymalnie. ja zaczalem jak mialem 18.

ten koles co podales cwiczy sporo dluzej, mi by bylo szkoda zdrowia, teraz jest w swietnej formie i super wyglada ale za pare lat moga sie np stawy odezwac a tego nie wyleczysz

Volves
21-12-08, 22:12
ok dzięki za odpowiedź
mnie to chyba 2 miechy nie zbawią :D

Bruce
21-12-08, 22:45
z tego co wiem to raczej sporo ilość kulturystów zaczynała mając 15-16..nie mówie tu, ze to jest zdrowe..ale czy jeśli ktoś ma tyle lat i ćwiczy sobie na siłowni rekreacyjnie..bez żadnych zbędnych dużych obciążeń to chyba nie stanie mu się jakaś wielka krzywda.Nie mówie tu o osobach które w wieku 14 lat biorą kreatyne.bo to juz lekka przesada,ale jeśli ktoś delkatnie ćwiczy to raczej powinno to mu pójść an zdrowie.Pozdrawiam.Przynajmniej moje jest takie zdanie.

przemek_yo
21-12-08, 23:13
Volves - zaczynaj powoli ;)
tylko zodnie ze sztuka nie jakies zaczynanie od rzeby przy 50kg ;p

Fehu
22-12-08, 10:43
z tego co wiem to raczej sporo ilość kulturystów zaczynała mając 15-16..nie mówie tu, ze to jest zdrowe..ale czy jeśli ktoś ma tyle lat i ćwiczy sobie na siłowni rekreacyjnie..bez żadnych zbędnych dużych obciążeń to chyba nie stanie mu się jakaś wielka krzywda.Nie mówie tu o osobach które w wieku 14 lat biorą kreatyne.bo to juz lekka przesada,ale jeśli ktoś delkatnie ćwiczy to raczej powinno to mu pójść an zdrowie.Pozdrawiam.Przynajmniej moje jest takie zdanie.

podzielam tą opinie...

A u naszego Pana moderatora (hardworkOUT) nie pojawia się przez przypadek subiektywna opinia???

z naciskiem na 18 jest optymalnie. ja zaczalem jak mialem 18.

slim shady
22-12-08, 10:51
a ja napisze ze od 18 powinno zacząc sie cwiczyc,

hardworkOUT
22-12-08, 11:23
laik, takie jest moje zdanie ze od 18 najlepiej cwiczyc, a na poparcie tego napisalem ze ja tak zaczynalem

Fehu
22-12-08, 12:45
no lait, można powiedzieć ze ja od tego wieku tez zaczynam ;) tez podzielam zdanie ze nie wolno za wcześnie dlatego ja dopiero zaczolem nie dawno temu, ale czasem tak gasicie chlopaków a trzeba pamietac ze nie kazdy mieszka w duzym miescie gdzie mozna by uprawiac sztuki walki czy chociazby plywanie...Ja np. nie mam mozliwosci trenowania sztuk walki z basenem to juz lepiej ale to tez max 1 w tyg...pilak, kosz czy siatka tez odpada

slim shady
22-12-08, 13:40
z Twojego postu wynika ze jeśli nie ma mozliwosci uprawiac inny sport trzeba mu pozwolic w młodym wieku latac na siłownie, zeby na starosc miał problemy. Jak sie chce to mozna cos wymyslec, nie ma basenu idzie biegac, rower, skakanka, kupuje worek i i boksuje na nim, pompki, brzuszki itp mozna robic bez siłowni tak jak podciąganie, bierze sie kilku znajomych i mozna grac w piłke w rugby, czy co kolwiek, nawet lekkie sparingi bokserskie, na duze ciężary przyjdzie czas

Fehu
22-12-08, 14:18
No tak masz racje ;) ale jednak myślę ze delikatny trening nawet hantlami 3kg może wiele nie da ale chyba nie nic złego nie zrobi? do tego jakieś pompki czy chociażby worek treningowy...Sparingi tanie tez nie są ochroniacze i te sprawy... Myśle ze zaczynam bezsensowna dyskuje bo raczej chlopak i tak zrobi co ze chce...A tak po za przydało by sie napisac temat dla 14,15 latków podwiesic go opisac jak sprawa wyglada prosto i czytelnie

Rafauu
22-12-08, 14:38
ja jestem za 15-16, z malymi ciezarami unikaniem ciezkich technicznie cwiczen (przysiady i ciagi) i ogolnie zwracaniem uwagi na technike

Fehu
22-12-08, 14:46
A ja jednak zgodzę się z opinia moich przedmówców poszukałem w necie poczytałem i min dla rozpoczęcia ćwiczeń to lat 17, tak na prawde mnie to już nie dotyczy bo mam już prawie 18 latek ale dobrze jest wiedziec...Naprwde nie ćwiczcie jesli macie ponizej 17 roku zycia,

hardworkOUT
22-12-08, 15:22
"ja jestem za 15-16, z malymi ciezarami unikaniem ciezkich technicznie cwiczen (przysiady i ciagi) i ogolnie zwracaniem uwagi na technike"

'ciezkie technicznie cwiczenia' to takze ( a nawet przede wszystkim ) wyciskanie lezac, wioslowania, wyciskania na barki, uginanie ze sztanga na biceps ,........... itp

jesli uwazasz tylko siady i ciagi za trudne cw to ci wspolczuje. tak samo trudne technicznie jest niby banalne wyciskanie lezac

Hasos
22-12-08, 15:35
Jaso nie da się określić ,że dzisiaj kończysz 18 i możesz trenować. Każdy rozwija się swoim tempem a naukową granicą jest wiek 21 lat kiedy się jeszcze rozwijamy. I zależy z jakim nastawieniem idziesz, jednak uważam ,że im wcześniej tym lepiej, odrazu nie musimy robić dużo seri, brać dużo KG itp. Poprostu zrobimy pare pompek, hantelki itp. to ukształtuje się w nas pewien obowiązek chodzenia na siłownię co zaowocuje wtedy kiedy będziemy poważnie trenować:) I zawsze łatwiej nad techniką popracować mniejszym obciążeniem.

lifebonus
22-12-08, 16:10
Mozna cwiczyc od 10 lat moim zdaniem - najpierw rekreacyjnie - nie wierze ze 10 latek nie uniosl by piec razy hantelkow 1kg - i styka.

Na mojej silowni przychodzi cwiczyc koles (Christopher Finn) - bral tam udzial w ilus zawodach i przyprowadza synka ze soba (nie wiecej niz 15-16 lat). Chlopak szczuply z dobra rzezba ale chudy - prowadza go na silownie 3x w tygodniu. Mysle ze nie jest glupi ten jego tata kiedy cwiczy jakies 25 lat.

Dzieci tez od malego pilke kopia i nie jest taki wysilek krytykowany to czemu cwiczenie na silowni ma byc.

Trzeba tylko uwazac zeby sobie krzywdy nie zrobic i probowac bicia maksow po 3 tyg :)

Fehu
22-12-08, 16:29
Nie chciałbym mieć takiego Taty bo trenuje go na Kulturystę!!! ma 15 lat powiadasz a za 40 lat nie będzie mógł się ruszać nie odczuwając bólu przy tym!

Volves
22-12-08, 20:53
przemek :)
- nie mam 50 kg :P
- ćwiczę już 1/2 roku co prawda intensywnie
ale nie do końca prawidłowo

napisałem o wieku w związku z innymi forumowiczami
bo ja mam 17 lat i chyba nikt mi nie powie że jestem za młody :D

ManiekXD
22-12-08, 21:17
Witam wszystkich
ja mam 16 lat
nie cwicze na silowni bo nie mam do tego warunkow bo mieszkam na zadupiu nie mam transportu na silownie
za to w domu robie pompki brzuszki i przysiady
podciagam sie na drazku skacze na skakance
do tego uprawiam jeszcze tenis stolowy i siatkowke

ManiekXD
22-12-08, 21:21
'ciezkie technicznie cwiczenia' to takze ( a nawet przede wszystkim ) wyciskanie lezac, wioslowania, wyciskania na barki, uginanie ze sztanga na biceps

jak mozna wiedziec to co jest trudnego w wyciskaniu lezac
mam czasami mozliwosc troche powyciskac w wydaje mi sie to latwiejsze niz pompki bo nie trzeba plecow pilnowac tylko sobie leza
wiec co jest trudnego w wyciskaniu

rozumiem tez ze martwy ciag jest trudny
zrobilem sobie w domu sztange ok 55kg
i sobie czasami na mc cwicze
na poczatku duzo cwiczylem lekka rurka zeby trzymac proste plecy a teraz to juz latwo

hardworkOUT
22-12-08, 21:31
"wydaje mi sie to latwiejsze niz pompki bo nie trzeba plecow pilnowac tylko sobie leza"


tym zdaniem udowodniles swoja kompletna niewiedze.

zawsze powtarzam po co zabierac sie za cos o czym niema sie kompletnego pojecia ??



skoro po twojemu plecy sobie 'tylko leza' to za 2-3 lata , moze wczesniej przewiduje ci mocne bole ledzwi i stawow barkowych.

a stawy to nie jest cos do zaleczenia i jazda od nowa.


wlasnie dlatego napisalem ze to trudne cwiczenia bo wielu uwaza tak jak ty.
poczytaj sobie czemu sluzu dobre mostkowanie, sciaganie lopatek, odpowiednia pozycja nog, taki detal jak ulozenie nadgarstkow, miejsce opuszczania sztangi w zaleznosci od stylu.

sztuka to jest nauczyc sie dobrze mostkowac bo byle jak podniesc plecy kazdy potrafi radze ci o tym poczytac i sie uczyc.

lifebonus
22-12-08, 21:34
Nie chciałbym mieć takiego Taty bo trenuje go na Kulturystę!!! ma 15 lat powiadasz a za 40 lat nie będzie mógł się ruszać nie odczuwając bólu przy tym!


Tez po to cwiczysz zeby za 40 lat nie ruszac sie bez bolu przy tym? Nie zrozumiales co napisalem niestety. Niech wyciagne esencje dla Ciebie:
*Wszystko mozna byle z wolna i ostrozna* - przeciez niemowlaka czy przedszkolaka na silownie nikt nie ciaga

Volves
22-12-08, 21:35
j.w teraz jest ok ale za jakiś czas nie będzie tak kolorowo

Bruce
22-12-08, 21:55
nie ma sensu dalszej dyskusji.każdy ma swoje zdanie i przy nim będzie obstawał.Proponuje zamknąc temat..

Zgodze się z tym co napisał hardworkOUT o wyciskaniu..może pozornie wydaje się łatwe ale tak nie jest jak ze wszystkim.ilu to dzieciaków naogląda sie Extreme Sport kupi sobie deske(itp.)i myśli że to jest łatwe a tu niestety....

Fehu
22-12-08, 22:39
Tez po to cwiczysz zeby za 40 lat nie ruszac sie bez bolu przy tym? Nie zrozumiales co napisalem niestety. Niech wyciagne esencje dla Ciebie:
*Wszystko mozna byle z wolna i ostrozna* - przeciez niemowlaka czy przedszkolaka na silownie nikt nie ciaga


jednak fakt nie rozumiemy się! i chyba się niestety nie zrozumiemy co mnie rożni od syna tego Pana to ze mam lat 18...Jeśli czegos nie rozumiem to proszę Cie napisz mi to na PW "Tylko głupcy nie mylą sie nigdy"

Hasos
22-12-08, 22:45
jak mozna wiedziec to co jest trudnego w wyciskaniu lezac
mam czasami mozliwosc troche powyciskac w wydaje mi sie to latwiejsze niz pompki bo nie trzeba plecow pilnowac tylko sobie leza
wiec co jest trudnego w wyciskaniu

rozumiem tez ze martwy ciag jest trudny
zrobilem sobie w domu sztange ok 55kg
i sobie czasami na mc cwicze
na poczatku duzo cwiczylem lekka rurka zeby trzymac proste plecy a teraz to juz latwo

Odbijanie sztangi? Tak samo wybicia mogą być jak się przysiady robie. Banalne ćwiczenie wydaje Ci się te ,które umiesz robić i tyle.

Rafauu
22-12-08, 23:43
"jesli uwazasz tylko siady i ciagi za trudne cw to ci wspolczuje. tak samo trudne technicznie jest niby banalne wyciskanie lezac"

sa to cwiczenia nieporownywalnie trudniejsze od wyciskania lezac(itd) :) bynajmniej moim skromnym zdaniem. co prawda jest jeszcze pare dosyc trudnych cwiczen, nie mowie ze nie.

ManiekXD
23-12-08, 12:10
dobre mostkowanie

poczytalem sobie o wyciskaniu i z tego co wyczytalem to wszystko robilem dobrze

napisal pan dobre mostkowanie
z tego co przeczytalem to nie powinno sie mostkowac
to o co panu chodzilo mowiac dobre mostkowanie

chociaz moj kolega zawodowo uprawia kulturystyke i slyszalem ze na treningu podczas wyciskania podkladaj sobie poduszke pod odcinek ledzwiowy
po co moga to robic???
ma to cos wspolnego z tym dobrym mostkowaniem???

Fehu
23-12-08, 12:41
Skoro to Twój kolega to zapytaj sie jego wkoncu "zawodowiec" to moze zdradzisz jak sie nazywa...

ManiekXD
23-12-08, 12:45
zawodowo uprawia a nie "zawodowiec" dopiero zaczyna wiec amator
startuje w roznych konkursach
ma 18 lat w swojej kategorii w wyciskaniu jest 7 w Polsce

Fehu
23-12-08, 13:24
Przepraszam nie do "czytanie" no ale jak sie nazywa mozesz zdradzic XD

ManiekXD
23-12-08, 15:43
jak sie nazywa nie zdradze...
zapytam go czy ma moze konto na tym forum
jak ma to moze sam sie przedstawi :D

ManiekXD
23-12-08, 15:49
dinozaur ja właśnie tak myślałem
bo ja nie mam zamiaru ćwiczyć żeby bić jakieś rekordy tylko zeby dobrze wygladac
SOG

hardworkOUT
23-12-08, 16:19
dinozaur, komu wciskasz kit ? ManiekXD pewnie ci uwierzy i obawiam se ze tylko on.


twoj przyklad byl troche absurdalny - na skosie dodatnim ciezko zrobic dobry mostek. co nieznaczy ze sie wogole nie da.


co do twojej teorii ze "mostkowanie to taka ściema zeby wiecej wycisnac na klate"


mostkowanie NIE dodaje ZADNEJ sily w wycisku.

mostkujac wyginasz kregoslup w naturalny łuk ( chyba ze masz kregoslup prosty jak linijka ) co powoduje : odciazenie jego ledzwiowej czesci, odciazenie stawow barkowych ( dodatkowo jeszcze sciagajac lopaki ) . a ponad to mostek sprawia ze wyciskasz po najbardzije naturalnie mechaniczym torze. to tak jakbys chcial robic np martwy ciag z kociakiem bo wiecej da sie wciagnac. i wygodniej sie robi. a proste plecy to sciema. rozumiesz analogie ? wiec prosze nie opowiadaj takich glupot bo jeszcze jakis swiezak ci uwierzy. lezac plasko jak decha na lawce robisz szkode sam sobie ale to sie objawi za kilka lat.

ManiekXD
23-12-08, 16:30
hardworkOUT (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=10226) to mozna sobie ta poduszke podkladac tak jak wczesniej pisalem???

hardworkOUT
23-12-08, 16:32
jaka znowu poduszke..............


butelke 1.5l z woda podkladaj

sa tez specjalne "podkladacze" do kupienia

ManiekXD
23-12-08, 16:34
a jak trzeba ten mostek robic to czemu od razu takich lawek nie produkuja???
no chyba ze produkuja tylko ja takich nie widzialem

Fehu
23-12-08, 16:34
ManiekXD pewnie ci uwierzy i obawiam se ze tylko on.

No to niestety myslisz sie nie wierzę xD ManiekXD

ManiekXD
23-12-08, 16:35
a gdzie taki podkladacz mozna kupic???
ja na google napisalem podkladacz wyciskanie i nic

ManiekXD
23-12-08, 16:40
laik ale o co chodzi bo sie pogubilem???

ManiekXD
23-12-08, 16:44
znalazlem taka lawke wygieta :)

hardworkOUT
23-12-08, 17:16
No to niestety myslisz sie nie wierzę xD ManiekXD



?????????

lifebonus
23-12-08, 21:46
Ten temat skonczyl sie 1,5 strony temu, rozmyty w pyte. HW nie zaczynaj polamiki z nimi bo sie czat zrobil. Nabijacze kurwa, zobacz ich statystyki... Aby do przodu ...

lifebonus
24-12-08, 11:20
Nie chciałbym mieć takiego Taty bo trenuje go na Kulturystę!!! ma 15 lat powiadasz a za 40 lat nie będzie mógł się ruszać nie odczuwając bólu przy tym!


W temacie wyzej:


A dlaczego uważacie ze nie powinien ćwiczyć ma te 15/16 lat?? uwazam ze na sucho powinien cwiczyc jak najbardziej i powiem tak zaluje ze nie zaczelem cwiczyc w jego wieku a teraz to juz stary kon jestem w 2009 bedzie 18-stka

Wszystko w temacie ;)