PDA

Zobacz pełną wersję : Szybko Pomoc NA dziSIAJ!!! lecą Sog-I



Fehu
21-12-08, 12:03
Witam
Ćwiczę sobie ogolnorozwojówke no i tak ćwiczę sobie ja co drugi dzień
wiec wychodzi na to ze w jednym tyg są 4 trening a w drugim 3...
Czy tak moze pozostac?
1 tyg- 4 razy
2 tyg-3 razy
3-4
4-3
5-4
6-3
7-sprawdzanie maksów
8-przerwa
9- przez 6 tyg trening na mase

co o tym myslicie?

Fehu
21-12-08, 13:02
To moze tak czy 15 razy w miesiacu to nie za duzo?

pomeran
21-12-08, 13:10
15 razy w miesiący to nie jest za duzo ja ćwiczyłem 6 dni w tyg i dawałem raze tylko że ćwicząc tak trzeba robić raz na 2 miesiące dwa tyg lekkich treningów żeby nie przetrenowac sie

lukasz231
21-12-08, 13:41
Na początku to ja też mogłem ćwiczyć 6 razy na tydzień i był efekt... Potem trzeba więcej regeneracji.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/-tu masz tabelkę ile czasu potrzeba na regenerację mięśni. Musisz po prostu dostosować intensywność treningów do czasu jaki dajesz mięśniom na regenerację. Każdy organizm jest inny,więc musisz sprawdzić to sam.
Pozdro

pomeran
21-12-08, 13:49
tak tylko jak ćwiczyłem 6 dni w tyg to robiłem tylko raz tygodniowo każda grupę mięśni oprócz nóg
pn klatka
wt biceps triceps
śr nogi lekki trening
czw barki
pt plecy
sob nogi cięższy trening

Fehu
21-12-08, 13:49
No tak lukasz231 ale według tej tabelki to powinienem ćwiczyć 2 razy w tyg co wydaje mi się za mała ilością, gdyby tu chodzilo o trening na mase to co innego no ale w ogolno musze wszystkie partie cwiczyc

decha92
21-12-08, 13:50
ja ci radze ogólnorozwojówke 3x w tyg przez 2/3 miesiace. a trening na mase dlaczego tylko na 6 tyg planujesz? spokojnie mozesz dłużo dłużej

Fehu
21-12-08, 13:50
tak tylko jak ćwiczyłem 6 dni w tyg to robiłem tylko raz tygodniowo każda grupę mięśni oprócz nóg
pn klatka
wt biceps triceps
śr nogi lekki trening
czw barki
pt plecy
sob nogi cięższy trening

tak tylko ze to nie jest ogolnorozwojówka

Fehu
21-12-08, 13:53
ja ci radze ogólnorozwojówke 3x w tyg przez 2/3 miesiace. a trening na mase dlaczego tylko na 6 tyg planujesz? spokojnie mozesz dłużo dłużej

chyba poslucham sie Twojej rady hmm co do 6 tyg to po dluzszym okresie chyba miesnie sie przyzwyczajaja i dlatego zmienia plan treningowy i cwiczenia ale to dalej bedzie masa

lukasz231
21-12-08, 13:56
Dlaczego 2 razy? Przy niskiej intensywności potrzeba Ci 2 dni na regenerację. Ogólnorozwojowe ćwiczenia mają przygotować Cię stawy i mięśnie do wysiłku i nauczyć odpowiedniej techniki.
Poza tym tak jak Ci dinozaur mówił lepiej ćwiczyć np pon śr pt i dać 2 dni luzu mięśniom. Ja akurat ćwiczę sob pon śr,ale na to samo wychodzi.

decha92
21-12-08, 13:58
chyba poslucham sie Twojej rady hmm co do 6 tyg to po dluzszym okresie chyba miesnie sie przyzwyczajaja i dlatego zmienia plan treningowy i cwiczenia ale to dalej bedzie masa
owszem mięśnie sie przyzwyczajają do treningu i co jakiś czas trzeba w nim wprowadzać zmiany ale 6 tyg to nie jest tak dużo żebyś musiał zmieniać.

lukasz231
21-12-08, 14:00
Trening się zmienia jak przestaje dawać efekty. Jasnowidzem nie jestem i nie wiem,czy za 6 tygodni przestanie to na mnie działać czy nie;p

Fehu
21-12-08, 14:06
tak Lukasz niektóre partie mięśni potrzebują 2-3 dni odpoczynku wiec 3 razy to już dużo jak na tydzien...

Co do tych 6 tyg jeszcze nie mam treningu na masę wiec zobaczymy jak to wszystko się ułoży, na ten temat napewno porozmawiamy jak uloze sobie trening i wkleje go do oceny wtedy po dyskutujemy powazniej na ten temat...
Dzieki Panowie,

pomeran
21-12-08, 15:04
tak tylko ze to nie jest ogolnorozwojówka
wiem że to nie jest ogólnorozwojówka podałem tylko dla przykładu mój trening dzielony

pomeran
21-12-08, 15:13
jak ćwiczyłem w Polsce to pomagał mi w treningach były kulturysta, wszystkim doradzał żeby robić dane ćwiczenie tylko przez 2 miesiące a później je zamieniać na inne bo mięśnie się przyzwyczajają a gdy z powrotem do nich wrócimy później to widać lepsze efekty

pomeran
21-12-08, 19:21
no właśnie kolejność ćwiczeń tez jest ważna i każdy powinien dobierać trening pod siebie, ja ćwicząc barki zmieniłem kolejność zawsze trenowałem najpierw wyciskanie sztangi tyłem później przodem a na końcu unoszenie hantli bokiem i unoszenie hantli w opadzie tułowia teraz robię kolejność dokładnie od końca i zauważyłem duże zmiany, a jeśli chodzi o mojego poprzedniego posta to miałem na myśli to że mięsień po jakimś czasie sie przyzwyczaja i jesli zauważymy że po wykonywaniu danego ćwiczenie mamy coraz mniejsze efekty to lepiej jest odstawić to ćwiczenie na jakiś czas mięsień troche odpocznie i później powrucić,na przykładzie klatki ja ćwiczyłem przez 2 miesiące wyciskanie sztangi na płaskiej ławeczce i wyciskanie sztangielek na skosie głowa do góry następne 2 miesiące wyciakanie sztangi na skosie głową do góry i wyciskanie sztangielek na skosie głowa w dół następne 2 miesiące wyciskanie na płaskiej sztangielki i wyciskanie sztangi na skosie głową w dół,
dinozaur tez dobrze napisał że jest dobrze łączyc ćwiczenia w superserie gdzieś wyczytałem że robiąc superserie zwiekszamy wytważanie naturalnego hormonu wzrostu