PDA

Zobacz pełną wersję : Mięśnie brzucha



kytof1
21-12-08, 11:21
Otóż pisze tego posta ponieważ już sam nie wiem jak mam ćwiczyć brzuch narazie ćwiczę go co 2 dzień : 1 30 brzuszków z 10 kg obciążeniem , 2. 2x60 zwykłych brzuszków, 3. 1x 30 brzuszków skośnych 4, unoszenie nóg do góry leżąc 1x30 ,5 unoszenie nóg do klatki i opuszczanie 1x30 6. 2x 20 pompek Jak myślicie wykonywać ten trening ciodzienię czy co 2 dzień czytałem dużo lecz każdy inaczej piszę .Mam 15 lat ,185 cm wzrostu ,63kg jestem chudy proszę o pomoc? Na innym forum czytałem że jak jest się chudym to nie będzie się miało kaloryfera czy to prawda??

pomeran
21-12-08, 13:20
zeby odslonic miesnie brzucha to musisz spalic tluszcz na brzuchu a to tylko aerobami
skoro jest chudy to nie musi spalać tłuszczu robiąc aeroby
kytof1 rób brzuchy co drugi dzień jak dla Ciebie to wystarczy jeśli chcesz mieć "kaloryfer" robiąc codziennie mógłbyś palić mięsień

lukasz231
21-12-08, 13:48
Poczytaj w necie o A6W i ABS. Tam masz opisane gotowe sprawdzone treningi,które dają efekty.
Pozdro

Fehu
21-12-08, 13:59
a6w to sam próbowałem przez ok 15 dni (jakis tam efekt bylo widac), ale zrezygnowalem bo narazie chce nabyc masy a po tem dopiero ladnie na rzezbe aczkolwiek cwiczenie 2,3,5 z a6W wykonuje nadal

lukasz231
21-12-08, 14:07
A ja ostatnio czytałem art o ABS II i tam jest napisane,że typowe brzuszki mało dają na brzuch,a obciążają dolną część kręgosłupa. Masz fragment. Resztę znajdziesz w necie.

Przyjmij do wiadomości, że klasyczne ćwiczenia mięśni brzucha na skośnej ławce z prostymi nogami i katowanie się na rzymskiej ławce są do dupy! Wprawdzie istotnie, zginają Cię w pasie, potrafią też przyprawi o niezły skurcz mięśni i zakwasy, ale to nie wszystko, o nie nie nie...
Mięśnie brzucha mają o wiele mniejszy zakres działania, niż wymaga praca wykonywana w obu tych ćwiczeniach. Dwie trzecie ruchu, wykonywanego podczas ćwiczeń na skośnej ławeczce z prostymi nogami wykonujesz innymi mięśniami, niż brzucha. W ćwiczeniach na rzymskiej ławce mięśnie brzucha pełnią jedynie rolę stabilizującą:
w żaden sposób nie biorą za. udziału w wykonywanym ruchu. Zasada jest następująca: leżąc na plecach z wyprostowanymi nogami, mięśniami brzucha są w stanie unieść ramiona ok. 30° nad ziemię. Każdy ruch, polegający na uniesieniu ich wyżej, odbywa się dzięki działaniu innych mięśni, a mianowicie lędźwiowego i lędźwiowo - biodrowego (biegną od przedniej powierzchni kości udowych pod kością łonową do dolnych sześciu kręgów kręgosłupa). Zginają one tułów w kierunku ud, podobnie jak mięśnie brzucha, jednak mają o wiele obszerniejszy zakres działania: pozwalają dociągnąć klatkę piersiową do kolan. Działają one najskuteczniej, gdy nogi wyprostowane są w kolanach i stopy są unieruchomione, jak ma to miejsce w obu tradycyjnych, poprzednio wymienionych ćwiczeniach: do 1/3 ruchu zgięcia tułowia współzawodniczą one z mięśniami brzucha, by następnie przejąć całą pracę. Ćwiczenia, w których przeważa praca mięśni lędźwiowych, nie męczą szczególnie mięśni brzucha . dzięki temu zjawisku można wykonywać setki brzuchów bez osiągnięcia celu: zmęczenia ich mięśni. Żadnego ćwiczenia, które pozwala na wykonanie tylu powtórzeń, nie można uznać za skutecznie oddziaływujące. Co gorsza, ruchy wykorzystujące przeważające działanie mięśni lędźwiowych grożą kontuzją. Podczas swej pracy, oddziaływają one na dolny odcinek kręgosłupa. Nie jest to groźne, dopóki mięśnie brzucha zachowują dostateczną siłę, by zapobiec wygięciu się grzbietowym w krzyżu. Jednakże nawet gdy jesteś. w dobrej kondycji mięśniowej, mięśnie brzucha ulegają dość szybko zmęczeniu, zawsze wcześniej, niż ma miejsce w przypadku mięśni lędźwiowych, dopuszczając do wygięcia grzbietu. Powoduje to efekt zwierania się kręgów podczas pracy mięśni lędźwiowych. Taka praca po kilku latach doprowadza do pojawienia się chronicznych bólów krzyża w wyniku degeneracji dysków kręgowych. Wystrzegaj się ćwiczeń, w których pracę wykonują mięśnie lędźwiowe oraz takich, w których ułożenie ciała pozwala ci wygiąć się w krzyżu: oba wspomniane ćwiczenia należy odrzucić. Istnieją lepsze. Jednak sedno proponowanej metody polega nie na ćwiczeniach samych w sobie, a w sposobie ich wzajemnego oddziaływania.

kytof1
21-12-08, 18:58
oto mój brzuch proszę o ocenę ,można z tego kaloryfer wyrobić??
[img=http://img525.imageshack.us/img525/622/mojemisniecg3.th.jpg] (http://img525.imageshack.us/my.php?image=mojemisniecg3.jpg)

Volves
21-12-08, 19:34
nie jest najgorzej ;)

pomeran
21-12-08, 19:39
łatwiej jest zrobić kaloryfer osobie która jest szczupła niż osobie która jest zatłuszczona i niema się też co szybko załamywać z braków efektów brzuchy się robi bardzo powoli trzeba być wytrwałym, z twojego zdjęcia widać że nie jesteś zalany tak więc możesz coś z tego coś zrobić

przemek_yo
21-12-08, 23:53
ze wszystkiego sie da ;p 8789798 raz to tu pisze - unoszenie nog w zwisie i sklony na brzuch, nie codziennie, lacz dni w pary i dzien przerwy, aerobow deko nie zaszkodzi
a6w i ABS - gotowe dobre recepty
brzuch to zadna filozofia jest

bld
22-12-08, 00:02
"brzuch to zadna filozofia jest "
Swiete slowa, kazdy sie pyta "jakie cwiczenia sa najlepsze na brzuch?!" nie ma najlepszych cwiczen. Jeden CI powie ze najlepsze jest a6w drugi ze abs2, a jeszcze trzeci ze zwykle brzuszki. Kazdy ma inny organizm i na kazdego dzialaja lepiej inne cwiczenia. Ja osobiscie jestem zwolennikiem zwyklych brzuszkow i sklonow a na brzuch nie narzekam.
Ty jestes chudy wiec z brzuchem nie powienines miec problemow.

kytof1
22-12-08, 12:51
I jak myślicie przy moim brzuchu da się z niego zrobić kaloryfer chociaz mały? Bo na innym forum też się pytałem i goście napisali że jestem za chudy żeby mieć kaloryfer czy to prawda??

bld
22-12-08, 15:19
ch** prawda, osoba szczupla ma latwiej poniewaz nie musi dodatkowo spalac tkanki tluszczowej zeby uwydatnic miesnie brzucha. Cwicz ostro brzuch i nie sugeruj sie malo wiarygodnymi informacjami.

Richi_ko3
22-12-08, 15:32
Prawda, szczupła osoba ma o wiele łatwiej przy treningu brzucha!!!
ja osobiście radziłbym powrót do A6W, gdyż sam ją stosuję i jak na razie jestem zadowolony z efektów, chodź jak już osoby przede mną wspomniały każdy ma inny organizm i różne ćwiczenia różnie wchodzą! Ale nie słuchaj tego, że jesteś chudy i nie możesz mieć kaloryfera... Sam mam 18 lat, ważę 67kg i mogę się pochwalić całkiem przyzwoitym brzuszkiem. Po prostu ćwicz systematycznie a w końcu dojdziesz do celu!!

kytof1
25-12-08, 11:42
Ja ćwicze co 2 dzień dorzuciłem z 2 ćwiczenia może tak być że co 2 dzień ?

bld
25-12-08, 18:44
moze byc, ja sam cwicze brzuch 3 razy w tyg i jest ok, a ilosc powtorzen i cwiczenia to indywidualna kwestia

ht
25-12-08, 20:27
ja bym na twoim miejscu sprobowal z dosyc duzym obciazeniem zeby zrobic w serii ok 15 pow poprawnych technicznie. zrob sobie 3 cwiczenia po 3 serie z taka iloscia pow i zobacz czy efekty beda zadowalajace.
pzdr.

kytof1
01-01-09, 17:51
Mam jeszcze takie pytanie ćwiczę co 2 dzień i np.jak leze na łóżku i napne brzuch to widać leko mięśnie brzucha , a jak stoje normalnie to nie widać ,po jakim czasie od ćwiczeń będzie widać kaloryfer bez napinki , ćwicze 2 tygodnie

przemek_yo
02-01-09, 14:35
cwicz, skad my to mamy wiedziec, napewno 2 tyg to za krotko