PDA

Zobacz pełną wersję : Oceńcie to!! jeśli trzeba to surowo :)



futrix
21-12-08, 07:23
Witam!

Chcę się podzielić z wami cyklem jaki sobie ułożyłem sam ( na podstawie swojej wiedzy - takiej a nie innej jaką posiadam na ten temat)

Ćwiczę tak od 2 miesięcy i dobrze mi idzie (przynajmniej tak twierdze)

Mam 24 lata
Wzrost 187 cm
Waga obecnie 108 kg , przed rozpoczęciem treningów 116 kg

Cel :
dalszy przyrost masy mięśniowej z naciskiem na spalanie zbędnego tłuszczu

Dieta :
wysokobiałkowa ( ryby, kurczak- filet, ryż, kasza, przetwory mleczne, pieczywo pełnoziarniste, owoce i warzywa- z tym nie mam problemów bo stary ma zieleniak :D głownie jabłka banany ananasy i grejfruity + pomiodory itd z wykluczeniem takich jak np. winogrona )

Ćwicze
ok 2 godz dziennie
30- min rozgrzewka ( rozciągam się również dużo)
60-min właściwy trening danej partii ciała
30 min brzuszki + rowerek (narazie za dużo nie biegam ze względu na wage i stawy , wedle możliwości basen )

Suplementacja:

Whey Protein Hardcore - Muscletech - według braków tak zeby osiagnąć 220 g białka na dobe łącznie
Bcaa complex 2200 - Dymatize - i tutaj słyszałem różne opinie o dawkowaniu więc biore tak jak jest na opakowanie 2 przed i 2 po razem 2.2 g



Trening :

W każdym ćwiczeniu stosuje stopniowanie ciężaru tak by maxymalny ciężar jaki osiągne wypadał na 5 i 6 serie

1 dzien - klata
Wyciskanie sztangi na ławeczce prostej 6 serii po 7-8 powtórzeń
Wyciskanie sztangi na ławeczce ukośnej góra 30 stopni 6*7-8
Rozpiętki na płaskiej 6*7-8 (chwyt " zewnętrzny " nie wiem jak to nazwać ale środek dłoni mam skierowany do siebie)
Rozpiętki na ukośnej 6*7-8

2 dzień - barki
Wyciskanie sztangi zza głowy (na stojco bo tak mi wygodniej) 6*7-8
Wyciskanie sztangi sprzed głowy ( w oparciu 80 stopni) 6*7-8
Wyciskanie hantelek (bark- głowa - bark w jednej lini) jednym chwytem 6*7-8
drugim chwytem to samo 6*7-8
Unoszenie sztangielek na boki ( 2 równocześnie) 6*7-8

3 dzień - plecy
Sciąganie drążka na wyciągu górnym za głowe 6*7-8
Ściąganie drążka na wyciągu górnym przed głową 6*7-8
Ściąganie drążka na wyciągu dolnym ( inny uchwyt) do brzucha 6*7-8
Unoszenie sztangielki wzdłoż ciała przy pochyleniu 90 stopni 6*7-8

4 dzien - triceps
Wyciskanie swoje ciężaru z nogami opartymi na krześle 6* na MAXA
Wyciskanie francuskie sztangielki zza głowy - pozycja siedziąca 6*7-8
Wyciskanie francuskie sztangi łamanej na ławeczce prostej 6*7-8
Ściąganie drążka na wyciągu górnym 6*7-8

5 dzień biceps
Uginanie ramion na modlitewniku ze sztangą mocno łamaną ( uchwyt wąski prawie młotkowy) 6*7-8
Uginanie ramion na modlitewniku ze sztangielką ( uchwyt taki jakbym tzrymał prosty gryf oburącz) 6*7-8
Uginanie ramion ze sztangielkami siedząc naprzemiennnie tzw. "skrętne " (tempo bardzo wolne) 6* 16 po 8 na łape
Uginanie ramion ze sztangą lekko łamaną stojąc 6*7-8
Modlitewnik na wyciągu dolnym 6*7-8

6 dzień -nogi
Przysiady ze sztangą 6*8

futrix
21-12-08, 07:40
Wspięcia na palce na podwyższeniu (jedna noga, druga noga ) 6*7-8
Prostowanie nóg na tym urządzanku co jest przy ławeczkach do wyciskania 6*7-8
Uginanie nóg na tym samym urządzeniu leżąć 6*7-8

Nie chce z,mniejszać dni treningowych ponieważ gdy ćwicze nie myśle o głupotach typu alko czy pizza + cola :D

Zakupione mam już Mono + Taurynke i do tego glutaminke ale to poczeka sobie jeszcze ze 2-3 miechy

pozadrawiam i czekam na komentarze

patryk1336
21-12-08, 10:07
jak chcesz tyle razy w tygodniu cwiczyc to chyba lepiej bylo by pobudzac kazdą partie 2 razy w tygodniu? czyli to wszystko co masz dzielisz na 3 dni i potem znowu powtarzasz to samo na 4 5 6 dzien takie jest moje zdanie pozdro ;)

lukasz231
21-12-08, 11:23
Więc tak. Efekty masz dlatego,że zaczynasz dopiero. Na dłuższą metę potrzebne będzie,więcej odpoczynku. 3-4 razy w tygodniu trening. Np tak klata+bic,plecy+tric,nogi+barki. Łączna liczba serii każdego dnia na daną partię powinna kształtować się tak: 9-12 serii na dużą partię(np klata) i 6-9 na małą(np bic). Ty robisz aż 24 na klatę. Za dużo moim zdaniem. Na klatę 4 ćwiczenia ok,ale na bicka wystarczą 2-3.
Poczytaj tez to:http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731.
Pozdro.

futrix
21-12-08, 12:28
No tak ale podobno taka partia jak klatka regeneruje się 6-7 dni więc chyba lepiej ją zrobić raz a konkretnie??

Dopóki nie zrzuce jeszcze z 15 kilo to i tak chce ćwiczyć 6 razy w tyg.
Myślę , że spadek 4 kilo na miecha jest dość odpowiedni

Odnośnie wyników

np. na klatke brałem 60 kilo 8 razy tak na świeżego przy rozpoczęciu treningu
teraz robie 5 i 6 serie ciężarem 80 kilo - mówie tu o wyciskaniu na płaskiej

Luki30
21-12-08, 23:26
moim zdaniem błędem z Twojej strony jest to że próbujesz ćwiczyć 6 razy w tygodniu. a gdzei czas na regeneracje??, co prawda robisz jedną grupę raz na tydzień ale mimo wszystko Twoje ciało potrzebuję odpoczynku od ciężarów, a jeden dzień w tygodniu to za mało. pozdro

007
21-12-08, 23:48
Cwiczenia wielostawowe ,większe przyłożenie do nóg ! Nie poświęcaj całego treningu na uszlachetnianie bicpsu jeśli jeszcze nie masz go dobrze rozwiniętego. Interwały,aeroby,regularne posiłki .Za długo trening trwa.

mrozikhg
22-12-08, 09:31
No tak ale podobno taka partia jak klatka regeneruje się 6-7 dni więc chyba lepiej ją zrobić raz a konkretnie??


to sobie dopierdol takie cierzary zebys sie z nimi zajebiscie nameczyl. do granic wytrzymalosci oczywiscie uwzgledniajac rodzaj treningu

futrix
22-12-08, 20:46
to sobie dopierdol takie cierzary zebys sie z nimi zajebiscie nameczyl. do granic wytrzymalosci oczywiscie uwzgledniajac rodzaj treningu


w zasadzie to dobieram takie ,że 5 seria to 7 razy to maximum ile moge zrobić powtórzeń. W szóstej to już przy 6-stym powtórzenmiu czasem mi kumpel pomaga

Acha i tak dla uściślenia
Ćwicze od 2 miechów ale to nie jest moja 1 przygoda z siłownią
2 lata temu wyszedłem z woja i tam dość dużo ćwiczyłem
jak na kulinaria jakie oferowało nam wojsko to doszedłem do poziomu wyciśniecia 100 kg 2 razy na klatke bez jakiegoś odbijania czy innych takich technik)

Założyłem ten temat, żeby wysłuchać co o nim sądzicie i każda uwage cenie, a najbardziej te krytyczne