PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na masę. Pytania początkującego.



feelthekick
19-12-08, 20:56
Witam, mam pare pytań odnośnie treningu na masę.
Posiadam 2 hantle, każda po 10kg.
Mysle, ze jest to jak dla mnie optymalna waga - mam 15 lat, waże 60kg, przy 175cm.
Jeden z użytkowników polecił mi trening na bica (poczatkowo 2 razy w tyg, po ok. 3miesiacach raz tygodniowo), ktory wyglada tak :
wznosy przedramion stojac - 3 serie, wznosy z oparciem o udo - 3serie, uchwyt mlotkowy uginanie stojac - 2serie; kazde cwiczenie po 8 powt.

Czy będzie to dla mnie dobry plan ?


Nastepnie chcialbym prosic o propozycje treningu trica jakie cwiczenia są najlepsze i ile serii, powtorzen ;)

Odnośnie klatki, czy dobre by bylo polaczenie typu: wyciskanie hantli lezac na podlodze, rozpietki hmm.. na podlodze ?, pompki.
Jezeli nie, prosilbym o Waszym zdaniem najlepsze cwiczenia na ta partie mesni i ich czestotliwosc.

W bicepsie mam niecałe 30cm, teraz pytanie czy cwiczac ulozonym planem na mase zalozmy do konca roku szkolnego bylbym w satnie zwiekszyc obwod lapki o 3cm?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi - pomoc wynagradzam SOGiem ;)

hardworkOUT
19-12-08, 21:20
1. zapomnij o treningu masowym w tym wieku

2. http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

trening z wlasnym cialem




po 2 wyjasnienie kilku kwestii

"Posiadam 2 hantle, każda po 10kg"

i co ty z tym chciales masowke robic ?? zart ??


"Jeden z użytkowników polecił mi trening na bica (poczatkowo 2 razy w tyg, po ok. 3miesiacach raz tygodniowo), ktory wyglada tak :
wznosy przedramion stojac - 3 serie, wznosy z oparciem o udo - 3serie, uchwyt mlotkowy uginanie stojac - 2serie; kazde cwiczenie po 8 powt."


to musial byc madry skoro ci polecil trening na samego bicepsa


"Czy będzie to dla mnie dobry plan ?"

juz 2 zart w twoim poscie


"Nastepnie chcialbym prosic o propozycje treningu trica jakie cwiczenia są najlepsze i ile serii, powtorzen"

wow postep. tak co ile dodajesz poszczegolne partie do treningu ??



"Odnośnie klatki, czy dobre by bylo polaczenie typu: wyciskanie hantli lezac na podlodze"

floor press jest takie cwiczenie no ale hantlami 10 kg uwazaj bo cos zrobisz


"rozpietki hmm.. na podlodze ?"

dobry jestes w tych zartach. juz trzeci. przecierz to mechanicznie nie mozeliwe pomysl treoche.....


"Jezeli nie, prosilbym o Waszym zdaniem najlepsze cwiczenia na ta partie mesni i ich czestotliwosc."

pompki . w linku co podalem masz opisane



"W bicepsie mam niecałe 30cm, teraz pytanie czy cwiczac ulozonym planem na mase zalozmy do konca roku szkolnego bylbym w satnie zwiekszyc obwod lapki o 3cm?"

jest na sali prorok ??

feelthekick
19-12-08, 22:30
hehe nie no dobry jesteś gościu, uśmiałem sie z proroka ;d
A wystarczyło napisac jedynie, że w moim wieku masówka nie jest wskazana ;)

Gwoli wyjaśnienia, żeby nie było, że osoba, ktora proponowala mi trening na bica i tylko na bica - pytanie wyplynelo z mojej inicjatywy odnosnie trenowania samego bica, oczywiscie jako techniki dot. tych cwiczen i sposobu, nie bylo na celu trenowanie wylacznie bica hehe.

Reasumując, najlepiej będzie jeżeli te 2/3 lata spedze jadac na domatorze, a w wieku 17/18 lat zapiszę sie na siłke ?

Moze zle to zorzumialem, zle do tego podszedlem.
Chodzi mi o harmonijną rozbudowę miesni, ale wiem, ze na rozwiniecie "łapy" najlepsze beda cwiczenia z hantlami (w moim przypadku) i odnosnie takowych chcialem uslyszec propozycje cwiczen.

Dobrym rozwiazaniem byloby polaczyc trening domatora (pompki, podciagania na drazku) z jednoczesnym treningiem łapki przy pomocy hantli 10kg ?

;)

hardworkOUT
20-12-08, 08:10
"A wystarczyło napisac jedynie, że w moim wieku masówka nie jest wskazana"

napisalem. w 1 zdaniu. plus bonusowo na swieta wyjasnienie kilku rzeczy bo bys wigilie spedzil w niewiedzy ;)


"Reasumując, najlepiej będzie jeżeli te 2/3 lata spedze jadac na domatorze, a w wieku 17/18 lat zapiszę sie na siłke ?"


tak. nie na samym domatorze. bo za kilka miesiecy ci sie znudzi i tak czy tak wezniesz sei za normalny trening. poprostu badz aktywny fizycznie; zapisz sie na basen czy jakies sztuki walki itp



"Chodzi mi o harmonijną rozbudowę miesni, ale wiem, ze na rozwiniecie "łapy" najlepsze beda cwiczenia z hantlami (w moim przypadku) i odnosnie takowych chcialem uslyszec propozycje cwiczen."

na rozwiniecie lapy najlepsze sa cwiczenia nog i plecow



"Dobrym rozwiazaniem byloby polaczyc trening domatora (pompki, podciagania na drazku) z jednoczesnym treningiem łapki przy pomocy hantli 10kg ?"


nie badz sezonowcem ;) ( chyba ze juz jestes )
a podciaganie na drazku to co ?? 'lapa' tu nie pracuje ?

feelthekick
20-12-08, 11:19
Ok, dzięki.

Nie, sezonowcem nie jestem i nie planuję nim zostać.

Zdrowie to podstawa, wolę zaczac powazniejszy trening za te kilka lat, niz zaczac go przedwczesnie (moze i z niezlymi efektami), ale ponziej miec uszczerbki na zdrowi i meczyc sie.

Pozdro i dzieki za podpowiedzi

Aha, ile razy tygodniowo najlepiej robic pompki/podciagniecia etc. ?

Fehu
20-12-08, 12:44
Ja robiłem trening Domatora co drugi dzień i połączyłem to z ćwiczeniami na brzuch a6w, teraz juz cwicze na na silowni

hardworkOUT
20-12-08, 14:00
"
Aha, ile razy tygodniowo najlepiej robic pompki/podciagniecia etc. ?"


masz napisane w linku co podalem plan i jak rozlozyc ........

feelthekick
20-12-08, 16:24
1. pompki plasko, 3 serie po x (do zmeczenia) - zm. rozstw. dłoni
2. pompki na krzesłach, 3 serie po x (do zmeczenia)
3. pompki z nogami na podwyzszeniu, 3 serie po x (do zmeczenia)
4. Unoszenie tułowia z leżenia przodem, 3 serie (do zmeczenia)
5. Podciagniecia na drazku (szeroki rozstaw dloni), 3-4 serie (do zmeczenia)
6. Przysiady, 3 serie po x (do zmeczenia)
7. Wspiecia na palcach, 4 serie po x (do zmeczenia)

+ coś z a6w/abs/brzuszki

Czy taki trening domatora bylby dla mnie dobry ?
Oczywiscie wchodza w gre zmiany dot. ilosci powtorzen, serii, etc.
Jezeli tak, to ile razy w tygodniu mialbym go wykonywac ?

Pozdrawiam.

Aha, chodzę na basen raz w tygodniu ;]

hardworkOUT
20-12-08, 16:38
przestan sie pytac o takie pierdoly bo w linku jasno pisze i atlas jest robiony przez gostka ktory ma duzo wieksza wiedze niz ja wiec rob jak tam pisze

feelthekick
20-12-08, 19:43
Dzieki, temat do zamkniecia ;)