PDA

Zobacz pełną wersję : Co zamist MC???



Fehu
19-12-08, 15:29
Ello Panowie..
W moim planie treningowym mam umieszczony "martwy ciąg" lecz postanawiam z niego zrezygnować w dużej mierze dzięki nauczycielowi WF z którym rozmawiałem na temat ćwiczenia...Nauczyciel powiedział ze przez MC zryje sobie kręgosłup i ze to co jest pisane w sieci na temat tego ćwiczenia ze to bzdura, ze to cwiczenie bardzo obciaza kregoslup a w zamian nie wiele daje, dodatkowo w zrezygnowaniu z tego cwiczenia pomogł mi teks w dziale dla zielonych w temacie cwiczenia dla 15 latka...No to co wykonywac w zamian??? jednak na pierwszym miejscu stawiam zdrowie;((( a dotychczas cwiczylem samym gryfem ok 20kg i juz czulem ból

hardworkOUT
19-12-08, 15:46
1. zakladam ze nauczyciel wf niema kilkunastoletniej praktyki w zakresie cwiczen silowych wiec on sypie sucha teoria.

zaprzestan wyciskania lezac bo ryje ledzwie.
przestan robic jakiekolwiek wyciskanie na barki bo niszczy stawy barkowe.
w zadnym wypadku nie rob przysiadow.
uginanie na biceps ze sztanga mocno obciaza kregoslup.
o wioslowaniu tez zapomnij.

niewiele cwiczen zostanie ci w planie.


" ze to cwiczenie bardzo obciaza kregoslup a w zamian nie wiele daje"

to to jest dopiero bzdura. w szczegolnie 2 czesc zdania . z caylm szacunkiem do twojego nauczyciela po tej wypowiedzi potwierdza sie to co pisalem na poczatku posta.


2. niema rownie efektywnego cwiczenia co mc , wiec niema zamiennika.



"dotychczas cwiczylem samym gryfem ok 20kg i juz czulem ból "

szansa 50:50

szansa 1; wada wrodzona kregoslupa

szansa 2; byle jaka technika ( choc raczej to pierwsze bo nie znam nikogo kto by przy 20 kg odczuwal jakis bol .... )

Fehu
19-12-08, 16:01
To tak co do bólu nie precyzyjnie się wyraziłem ból w postacie dość mocnych zakwasów, co do samej techniki nie jest ona idealna gdyż jestem samoukiem, ale oglądałem filmiki z wykonywaniem tego ćwiczenia, czytałem tekst na tym forum wiec uczę się i przykładam się...
Co do wady hmmm nigdy nie zauwazona u mnie jej za "gowniarza" mialem jakies tam badania, postawe mam prosta, nie garbie sie..
co Do nauczyciela potwierdzam sypie sucha teoria bo to Kobieta jest!

Wiec co kontynuować? przypomnę mam prawie 18 lat i jest to mój pierwszy cykl cwiczen, osobiscie nie ma nic do tego cwiczenia nawet je lubie najbardziej to przysiadów nie lubie:(

hardworkOUT
19-12-08, 16:04
wyrobisz technike to nic ci sie nie stanie



"To tak co do bólu nie precyzyjnie się wyraziłem ból w postacie dość mocnych zakwasów"


nooo troche nie precyzyjnie .........


"ale oglądałem filmiki z wykonywaniem tego ćwiczenia, czytałem tekst na tym forum wiec uczę się i przykładam się..."

masz watpliwosci nagraj filmik jak robisz wrzuc to wtedy pogadamy tresciwie

Fehu
19-12-08, 16:35
Filmik nie mam czym niestety;( ale co do techniki wykonywania ćwiczenia mam znajomych którzy trochę już ćwiczą no i mali nie są wiec tak pogadam i pojadę do któregoś pooglądać trening. A co z moim wiekiem nie za mlody jestem? no i praktycznie zero stażu na siłowni

hardworkOUT
19-12-08, 16:40
tez zaczalem cwiczyc jak mialem 18 lat

Fehu
19-12-08, 17:04
Dzieki za pomoc...narazie bede cwiczyl MC bez obiazenia jak skoncze ogolno wtedy przenalizuje wszystko i zastanowie sie jeszcze raz...temat do zamkniecia

patryk1336
20-12-08, 10:42
a ja zaczelem w wieku 13 lat :D jeszcze w domku 2 pufki kładłem sie na nie brat podawal sztange z betoniakami i esaa:) hardworkout a jaka wage miales jak zaczelesc cwiczyc bo ja mialem strasznie duza nadwage zreszta dalej mam ale teraz bo sie masuje caly czas jeszcze ani 1 treningu nierobilem na rzeźbe tylko caly czas masa od 2 tygodni robie trening na siłe ten FTW :)

hardworkOUT
20-12-08, 14:03
" hardworkout a jaka wage miales jak zaczelesc cwiczyc"

~85


"bo ja mialem strasznie duza nadwage zreszta dalej mam ale teraz bo sie masuje caly czas jeszcze ani 1 treningu nierobilem na rzeźbe"

to jak masz nadwage po co robisz mase ?? a ta czesc zdania z rzezba to dla zartu ?? redukcja jak cos


"od 2 tygodni robie trening na siłe ten FTW"

???

patryk1336
20-12-08, 16:16
heheh to takie smieszne moje podsumowanie co ja teraz wyprawiam xD nic wiecej:)) a ze robie mase bo chcialem dojsc do wagi 100kg a teraz doszedlem robie cyklik na sile i potem po tym cyklu bede wchodzil na rzeźbe pozdro

baju1baju
20-12-08, 16:22
sory ze nie do tematu ale musze zapytac ;p
ej hardworkout ja tez mam deczko nadwagi to co nie jechac na mase tylko na co???

Gutek912
20-12-08, 16:36
Rób sobie "Good Morning" ale ono też obciąża... takiego ćwiczenia nie obciążającego nie znajdziesz. no chyba że będziesz ćwiczyć bez ruchu hehe czyli olejesz siłkę i pójdziesz se w Tibię pograć hahaha
Jak sie powtarzam to sorka bo nie chciało mi się wszystkich postów czytac...

Aha a jak juz masz takie katastrofalne problemy to sobie w pas zainwestuj!

hardworkOUT
20-12-08, 16:36
chcesz to rob mase

ale kolejnosc jest taka ze jak masz nadwage zrzucasz tluszcz i dopiero wtedy masujesz. logiczne,.

Gutek912
20-12-08, 16:37
baju1baju (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=9757) Redukcja!

.Smile
20-12-08, 17:04
Moze unoszenie tulowia z opadu ?

przemek_yo
20-12-08, 17:12
90% nauczycieli wfu mowi zezby nie robic mc i przysiadow, czemu? chuj wie :)

hardworkOUT
20-12-08, 17:33
"Rób sobie "Good Morning" ale ono też obciąża..."


gm porownojesz do MC ?? chyba zartujesz.

porownac te 2 cwiczenia mozesz jedynie w aspekcie pracy miesni podczas wykonywania, tj prostownikow. reszta to wiesz... chyba ze twoj post byl ironiczny ( choc nie wydaje mi sie )


to tak jakbys chcial porownac pompki z wyciskaniem lezac



"90% nauczycieli wfu mowi zezby nie robic mc i przysiadow, czemu? chuj wie"

bo niemaja praktyki tylko teorie a pozatym na chlopski rozum siady i mc dzialaja na kregoslup . az dziw ze nigdy nie odradzaja wyciskania lezac ?? tutaj sie klania niewiedza.

Gutek912
20-12-08, 17:56
no mnie chodziło o pracę prostowników właśnie. Może źle zrozumiałem pytanie

Bewolf
20-12-08, 18:31
nic nie moze byc zamiast mc to jest bardzo dobre cwiczenie rozwija bardzo oglonie no a jesli faktycznie cie boli tzn. ze masz jakis problem ze soba.....

Fehu
20-12-08, 19:02
Tia a mi wciska WF-istka ze martwy ciąg nie nie rozwija, ale nie o tym mowa wczoraj robiłem MC wszystko bardzo dokładnie i powoli zajeło mi to wiekszosc treningu, ale dzisiaj zero bólu czy zakwasów...Wogóle wciaga mnie ten sport dzisiaj np tak bym sobie pocwiczyl ze hoho ale niestety dzisiaj dzien nie treningowy;(((