PDA

Zobacz pełną wersję : Trening dla przyszłego adepta Wyzszej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu



arenapc
18-12-08, 10:53
Witam, mam na imię Adam, mam 24 lata. Mój staż na siłowni wynosi okolo 4 lata, z różnymi przerwami (zazwyczaj zaczynam intensywniej ćwiczyc od marca do wrześni), waże 90 kg,190 wzrostu, szczupła sylwetka. Bez nałogów.
Tyle wstepem, chodzi mi przede wszystkim o przygotowanie sie do testów sprawnościowych do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu, które odbedą się w lipcu tego roku. Został kilka miesiecy na przygotowania. Zaczynam od lutego. Testy będą obejmować:
- bieg na 1000m
- bieg wahadłowy 10X10m
- podciąganie nachwytem na drążku

Chciałbym, sie dowiedzieć jak mam się przygotowywać do tego testu sprawnościowego...
Zakładam codzienne bieganie, 2 razy dziennie (poranny rozruch i popoludniowe bieganie na dystansie 1000m i krótkie sprinty). Skorzystam również z treningów na siłowni, głównie ćwiczenia wytrzymałościowe, dużo serii małym ciężarem oraz obowiazkowo podciaganie na drążku różnymi sposobami 3 X w tygodniu. Wiem, że ważne jest zdrowe odrzywianie, nie wiem czy mam brać jakies odżywki dla osób ćwiczących itd...
Może ktos mi podpowie jakie ćwiczenia mam wykonywać na siłowni, czy codzienne biegi bedą wskazane, czy brać jakieś suplementy?
Z góry dzieki

tm7
18-12-08, 13:53
Biegałeś już kiedyś dłuższe dystanse ?? Za bieg na 1000 metrów powinieneś się już zabrać rok wcześniej. Zależy na jakim jesteś poziomie i czego wymagają.

Napinacz01
18-12-08, 15:43
Moim zdaniem wystarczy że będziesz trenował to co obejmuje ten Test i wystarczy.

Bewolf
18-12-08, 16:32
zadnych odzywek napewno nie kreatyna dla dlugodystansowcow nie jest wskazana poniewaz zatrzymuje ona wode....raczej powinienes sie skupic na treningu wytrzymalosciowym....

.Smile
18-12-08, 19:56
nie ma nic lepszego niż poranny bieg ;p

Z tego co wiem, to przygotuj się wytrzymałościowo. Biegaj więcej niż ten 1km bo to mało moim zdaniem.
I myślę, że powinieneś się wcześniej za to wziąć, ale pora głupia... wiem ocb.

powodzenia ;d

ciaastek91
18-12-08, 20:53
na ilu jeszcze forach zalozysz ten temat?

Hasos
18-12-08, 21:10
Przez czysty przypadek to niema tam biegu na 3,000 i/lub 12000m? Chyba ,że każda szkoła ma inne wymagania.

pokoandloko
18-12-08, 21:17
biegi 2 x w dzien dobry pomysł. najlepsze chyba sa interwały- poszukaj na necie o nich. oprócz tego mój kumpel jak sie przygotowywał do czegos podobnego to robił pompki i sie podciagał- troche z tym podciaganiem zle robił. ja ci radze- najpierw rób 3x w tyg podciagania z plecakiem i obciaZeniem a potem jak juz dopracujesz duza siłe zdejmij obciazenie i machaj na ilosc.