PDA

Zobacz pełną wersję : Mam dużą wade wzroku i niewiem czy moge ćwiczyć,



bober92
16-12-08, 23:34
Mam wielki problem. Ostatnio byłem u okulisty w sprawie soczewek i wszystko było spoko dopóki nie powiedziałem że ćwiczę na siłowni. Powiedział mi że w moim przypadku jest to zabronione ponieważ mam straszną wadę wzroku (prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm) i przez ćwiczenia mogę stracić wzrok. I nie wiem co robić ćwiczę od 2 lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Proszę napiszcie mi czy naprawdę mogę stracić wzrok, jeśli tak czy są duże szanse utraty czy tylko jakieś setne procenta i jakich ćwiczeń nie powinienem wykonywać. Jeśli by się udało to proszę jeszcze o jakiś plan treningowy taki dostosowany właśnie do zminimalizowania szansy utraty wzroku (zerwania siatkówki) wolał bym na masę ale na rzeźbę tez może być. Jeszcze tak dodam że mam 17 lat może to też jest ważne. Dzięki z góry.

Blackphoenix
17-12-08, 00:04
Ja z twojego postu nie rozumiem tylko tego, masz wadę wzroku prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm a niżej piszesz o ewentualnej zerwanej siatkówce, więc jak to jest ?
Z tego co ja wiem , to można stracić wzrok jeśli ma się nadciśnienie wewnątrz gałkowe.
Skoro lekarz Ci powiedział że nie mozesz ćwiczyć to sugeruje byś się dowiedział co w takim razie za aktywność fizyczną możesz uprawiać, bo raczej nie siedzenie w domu przed komputerem ! :) I nie proś o plan treningowy, bo nóż widelec zaczniesz ćwiczyć i pogorszysz swój stan. Trochę bez sensu jest to co powiedział lekarz bo jeśli wchodzisz po schodach albo biegniesz na autobus to też się meczysz, bez sensu byś miał tego wszystkiego unikać.
Jeszcze raz dokładnie powiedz co ci jest? Czy to tylko wyżej wymieniona wada (prawe oko -6.5 lewe -6 i astygmatyzm) czy jeszcze coś do tego dochodzi: nadcisnienie, jaskra itd itp

bober92
17-12-08, 00:34
Lekarz powiedział mi że przy takiej wadzie wzroku jaką posiadam jest dużo większe prawdopodobieństwo zerwania siatkówki podczas ćwiczeń(chyba chodziło mu o ćwiczenia statyczne np:brzuski) niż u zdrowego człowieka.Oraz stwierdził ze mogę spokojnie pływać i uprawiać sporty (podał za przykład piłkę nożna). I chyba ma to coś wspólnego z napinaniem brzucha bo w trakcie rozmowy coś o tym wspomniał ale wtedy nie zwróciłem na to uwagi, a teraz już nie pamiętam co dokładnie powiedział.

Rafauu
17-12-08, 15:41
jak miło widzieć kogos z Siedlec :d


ostatnio rozmawialem z lekarzem i powiedzial ze odklejenie sie siatkowki wystepuje tylko przy wadzie wzroku, polecam pojsc do okulisty (innego nizbyles, najlepiej prywatnie) i dowiedziec sie wszystkiego jeszcze raz. Jezeli zabroni to nie lekcewarz tego bo potem moze sie to zle skonczyc. Lepiej byc chudym niz slepym.

przemek_yo
17-12-08, 15:52
lekarz wie pewnie wiecej niz my ;) moja siostra ma -8, przez cale zycie jest z wfu zwolniona i nie wolno jej dzwigac

ciaastek91
17-12-08, 16:46
jezeli ten lekarz nie dal ci penej odpowiedzi, to idz do niego jeszcze raz. a najlepiej do innego, dobrego specjalisty, dobrze by bylo jakby byl to lekarz medycyny sportowej.

bober92
17-12-08, 18:54
Właśnie byłem prywatnie i podobno jest najlepszym specjalista w mieście. To może ktoś wie z jakiego powodu może mi się siatkówka odkleić i nie chodzi mi o odpowiedz typu: "z powody wady wzroku" tylko dokładnie.

ciaastek91
17-12-08, 18:57
dokladnie to ci powie tylko lekarz.
wybierz sie do niego jeszcze raz i tym razem uwaznie sluchaj co do ciebie mowi i pytaj o to, do czego masz watpliwosci.

bober92
17-12-08, 19:06
A i czy ktoś ma podobną wadę wzroku jak ja i ćwiczy? Bo ja ćwiczę od 2 lat i nic mi nie jest. Trochę poczytałem w internecie i chyba -6 to jeszcze nie tragedia, a teraz się zastanawiam czy może lekarz nie przesadzał.

Marcinek
17-12-08, 21:48
bober92 moze skonsultuj sie z innym okulista? sam akutalnie jezdze do siedlec, do takiej p. doktor :) przyjmuje. jak chcesz adres to na pw. pzdr.

bober92
17-12-08, 23:23
No chyba pójdę wiec jeśli możesz no napisz adres i jakieś przydatne dane o tym doktorze. Z góry Dzięki.