PDA

Zobacz pełną wersję : Ból kości ogonowej...



dudek_lu
14-12-08, 19:58
Witam. Od momentu kiedy zacząłem treningi na siłowni odczuwam ciągły ból w okolicach kości ogonowej, mniejszy lub wiekszy. Zauważyłem juz wczesniej ze pojawia sie on w momecie rozpoczęcia treningu ( ostatnio ćwiczyłem z dużymi przerwami z powodu kontuzji nadgarsztk ). Jakimi ćwiczeniami jest to spowodowane ? Bo podczas ciwczeń staram sie wykonywac jes poprawnie ( np. nie wyginac pleców podczas wyciskania na klatke ). Jesli kots mial podobną akcje to byłbym wdzieczny za jakąś porade.....Pozdrawiam

MhL
14-12-08, 21:53
Robisz brzuszki ???

pey
14-12-08, 21:54
Napewno to kość ogonowa? Ból może promieniować z kręgosłupa i tam możesz go odczuwać. Unikaj podnoszenia więszych ciężarów z podłogi, podczas wyciskania nie przejmuj się mostkiem bo kazdy i tak go robi, nasmaruj sobie dolną część placów maścią rozgrzewającą ale niezbyt silną i rób tak przez 2 tygodnie - nie przestawaj ćwiczyć ale unikaj gwałtowanych ruchów większymi ciężarami, szczególnie podnosząc hantle lub sztangę z pozycji kucania itp.

dudek_lu
14-12-08, 22:33
Powiem tak.....Ból odczówam przy siadaniu ( gdy jest nacisk na kość ogoniową ), w pozycji stojacej nie czuje go wogule. Przed przerwa w treningu czyli ok rok temu, tez odczówałem ten ból ale olewałem to i ani sie nie pogorszało ani nie było lepiej, a gdy przestałem ćwiczyc ból po pewnym czasie ustał. Generalnie jestem pewien ze jest to spowodowane siłką. Tylko w czym rzecz?

Blackphoenix
15-12-08, 00:41
proponuje iść do ortopedy nim pogorszysz " to coś"

pey
15-12-08, 22:39
Jesteś przekonany że to przez siłkę, a może problem jest w czymś innym. Możliwe jest jeszcze że masz odgniecionją kość ogonową od niewygodnego siedziska np. w szkole, przy kompie czy podczas ćwiczen siedząc. Kość ogonową łatwo sobie obić itp. Posprawdzaj wszystko.