PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki



dragonikow
13-12-08, 16:50
Witam,

wstyd się przyznać ale w wieku 19 lat nie potrafię robić pompek :/ Jakie polecicie mi ćwiczenia na rozwinięcie górnych partii mięśni?

p_narozny
13-12-08, 16:51
Mozesz wyjasnic co znaczy ze nie potrafisz? Za ciezko czy nie wiesz jak technicznie to zrobic?

DTX
13-12-08, 16:55
Magiczny link :D
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Masz tam opisane :]

Zioman
13-12-08, 19:04
Poćwicz na siłowni ze sztangą. Jak nie robisz pompek to pewnie 30 - 40 kilo na serie na klatę weźmiesz. Nabierzesz wtedy sił do robienia pompek.

stmaciek
13-12-08, 19:48
Jak tak patrze to chodzi ci o coś domowego :). Warto spróbować robić pompki o ścianę, a nie na ziemi. Możesz też potraktować plecak jak hantlę-nawrzucaj książek ile się zmieści/ ile tylko dasz radę i wyciskaj go jedną ręką. Jak masz 2 plecaki to obydwa wypełnij i wyciskaj na zmianę-POWOLUTKU-szczególnie jak opuszczasz. Myślę, że po 2-3 tygodniach zaczną ci wychodzić normalne pompeczki :happy:

Geryon
13-12-08, 20:48
ja troche z inne beczki ale tez na temat pompek , czy robienie pompem przed trengiem 2x 10 i po treningu 1x max jest wskazane czy jest to obojętne i nie potrzebne?

rash1
13-12-08, 21:31
przed treningiem jeżeli zaliczasz to do rozgrzewki jak najbardziej natomiast po treningu nie widzę takiej potrzeby chyba że twój trening był kiepawy

Geryon
13-12-08, 21:40
chciałem dodać pompki do treningu klatki piersiowej bo znakomicie "wchodzi" jednak pompmi angażują większośc mięśni, podoba mi się to ćwiczenie i wiem że na mnie działa daltego nie chce z niego rezygnować. przed treningiem robie jako rozgrzewkę a po treningu po prostu się "dobijam" pompkami ale robie to z głową:)

Bewolf
14-12-08, 10:01
najlepiej je stosowac przed treningiem a po to nie bo to chu...nia.

tm7
14-12-08, 11:09
Witam,

wstyd się przyznać ale w wieku 19 lat nie potrafię robić pompek :/ Jakie polecicie mi ćwiczenia na rozwinięcie górnych partii mięśni?
Tak jak ktoś już pisał wcześniej, zacznij robić pompki w podparciu o coś np o ścianę albo łóżko, tak żeby nogi mieć niżej w stosunku do górnej części ciała, wtedy jest lżej.