PDA

Zobacz pełną wersję : trening ujemny-negatywy



grzela
13-12-08, 15:50
Wykonywał ktoś ten rodzaj treningu?

Chodzi o to że skupiamy sie na ruchu negatywnym
np na klate
2 pomocnikow podnosi ciezar do gory, a my skupiamy sie glownie na powolnym opuszczaniu

Wzrost siły przy niewielkim wzroście masy

Jestem ciekaw czy naprawde działa

hardworkOUT
13-12-08, 15:53
z tego co slyszalem cos takiego stosowane jest przez kulturystow, sa w tym tez ruchy polowkowe ?? tzn mniej wiecej w zakresie martwego punktu


( zyczcie mi nie duzych spadkow wracam jutro rano :) )

grzela
13-12-08, 15:58
Zycze Ci nie dużych spadków:)

Taki okres- przed nami święta i sylwester:)- No ale nie dajmy się zwariować-jestesmy tylko ludzmi:)

ciaastek91
13-12-08, 15:59
czytalem ostatnio o tym, ponoc dziala, ale jest stosowany raczej przez bardzo zaawansowanych.
nie sprobujesz to sie nie przekonasz ;p
a ja chetnie bym obejrzal relacje z takiego systemu.

pomeran
13-12-08, 17:34
ja ostatnio zrobiłem taki trening, miałem takie zakwasy jakich już dawno już nie miałem, będe teraz robił taki trening raz na miesiąc, jest to dobry trening bo wykorzystuje sie do niego włókna mięśniowe których przy normalnym treningu nie urzywasz

adonis18
13-12-08, 18:20
ja też próbowałem ale troche siębałem bo 150 kg w ostatniej spuszczałem ;) też lekki zakwas ale żeby coś więcej to ciężko stwierdzić
jak zapodasz relacje to chętnie prześledzę

też wszystkim życzę ale nie spadków jakie by nei były ale sporych świątecznych przyrostów ;)

elo

pomeran
16-12-08, 15:07
ja wyciskam 150kg a w treningu w ostatniej serii opuszczalem 180kgx3 jest to też sposób na wyciskanie większych ciężarów ponieważ przyzwyczajasz sie psychicznie do większych ciężarów

007
16-12-08, 19:11
''Wykonywał ktoś ten rodzaj treningu?

Chodzi o to że skupiamy sie na ruchu negatywnym''
np na klate

Najczęściej robie negatywy na barki (boczne aktony) ,bicek,kaptury

''2 pomocnikow podnosi ciezar do gory, a my skupiamy sie glownie na powolnym opuszczaniu ''

Nie zupełnie, podczas całego cyklu współpracujemy z asekurantami i utrzymujemy mięśnie w napięcu

''Wzrost siły przy niewielkim wzroście masy''

Podczas negatywów włókna mięśniowe są bardziej rozrywane niż podczas ruchu pozytywnego.Co się blisko wiąże z rozrostem mięśni

''Jestem ciekaw czy naprawde działa''

Działa,ruch pozytywny 1-2 sek w zależności od mięśnia a ruch negatywny 3-5 sek w zależności od mięśni,tylko przy czworobocznych grzbietu dodatkowo stosuje przytrzymanie 10-20 sek.