PDA

Zobacz pełną wersję : 2 sprawy : łydki i motyle!



noiser
11-12-08, 23:41
Tak jak w temacie:

1. Chce podrzezbic sobie lydy, nie chce zwiekszyc ich obietości, chce po prostu zeby byly bardziej wyrzezbione, co polecacie, tj. jakie cwiczenia.

2. Jakim cwiczeniem moge wyrównać miesnie tzw "motyle". Bo mam lekką asymetrię.

Temat sogowany, prosze o porady.

Cheers ;))

hardworkOUT
11-12-08, 23:42
2. wioslowanie hantla np

1. nie slyszalem o rzezbieniu lydek

Hasos
11-12-08, 23:45
Plan na łydki, stajesz przed ścianą najlepiej łapiesz się za coś i
30 razy obunóż wspięcia na palce
15 razy na nogę
20 obunóż
10 razy na nogę
10 razy obunóż
5 razy na nogę

ziegenhal
11-12-08, 23:51
Hantelek do reki i wspiecie na 1 nodze - a reką sie trzymasz np sotojaka od sztangi

comet_5
11-12-08, 23:57
1. nie slyszalem o rzezbieniu lydek[/quote]

No a ja mam wyrzezbione łydki no i własnie chciałem sie dołaczyc do pytania bo nie wiem czy wyrzezbilem je sobie dystansowymi biegami bo kiedys to bylo moja codziennoscia czy sprintami przy grze w pilke bo to jedyne mozliwosci :)

noiser
12-12-08, 00:03
2. wioslowanie hantla np

1. nie slyszalem o rzezbieniu lydek

Wioslowanie hantlą??

Coś jak normalne wioslowanie sztangą np podchwytem ... tylko ze hantelkami?

A ja slyszlaem ze robi sie tak: http://www.youtube.com/watch?v=uinpA1FrwPQ&eurl=

;>

hardworkOUT
12-12-08, 10:53
i to nic ze podales w linku to co ci napisalem.

angielski trudny jezyk ;)

"One Arm Dumbbell Rows" - wioslowanie hantla jednorącz.


podalem tylko przyklad moze byc jescze wioslowania polsztangą, sztanga jednoraczm podciaganie na drazku jednoracz, itp

noiser
12-12-08, 15:04
oups. ;D

;)

LeBron23LBJ
12-12-08, 15:30
2. wioslowanie hantla np

1. nie slyszalem o rzezbieniu lydek

moderator działu trening i nie słyszał o rzeźbieniu łydki???

hardworkOUT
12-12-08, 15:35
tak nie slyszal.

podaj mi trening na rzezbe lydek ?

lukasz231
12-12-08, 18:11
A ogólna zasada zwiększenia liczby powtórzeń i zmniejszenia ciężaru na łydki nie zadziała?
Ja do swoich łydek nie mam zastrzeżeń,więc nie próbowałem.

hardworkOUT
12-12-08, 18:13
jakby ta ogolna zasada dziala na wszystkim to rzezbienie byloby banalne


pozatym na treningu lydek jedzie sie zwykle kilkaset powt ( sumujac serie ) wiec rzezba to by bylo ile ?? tysiac ? kto da wiecej ?

lukasz231
12-12-08, 18:35
To nie zmienia faktu,że nie wiesz co doradzić w tej sytuacji. Tysiące to za dużo. Ale na każdego działa co innego. Ja np na wczorajszym treningu miałem robić łydki na koniec,ale nie miałem czasu i zdążyłem zrobić tylko 70 powtórzeń. A mimo wszystko ze wszystkich mięśni najbardziej czuje łydki.

Bewolf
12-12-08, 18:44
lydki najlepiej wyrobic sobie bieganiem mozna skakac z tymi hantelkami a one i tak nic nie daja....

hardworkOUT
12-12-08, 18:52
To nie zmienia faktu,że nie wiesz co doradzić w tej sytuacji.


dlatego nic nie doradzałem bo niewiem jka mozna rzezbic lydki

LeBron23LBJ
14-12-08, 10:14
rzebyz wiedzial ze po przeliczeniu wyjdzie 1000, im wiecej na lydke tym bardziej bedzie rzezbiona(oczywiscie z umiarem), ogólna zasada rzeźbenia tyczy każdej partii mięśni, to co jak robisz rzeźbe to nie rzeźbisz łydek bo nie słyszałeś o tym?? lol O_o I w przypadku rzeźby podstawą jest dieta, ale wieksza ilosc powtorzen od optymalnej ma w tym pomoc

hardworkOUT
14-12-08, 11:17
wybacz stary nie widzialem i nie slyszalem zeby ktos robil 1000 powtorzen na lydki........

maksymalnie wyjdzie 300 i to przy duzej objetosci treningu.

napisalem ze niewiem jak rzezbic lydki bo nie znam na to konkretnie rozpisanego planu jak to ma miejsce przy 'masowce lydek' ( jakkolwiek to brzmi ) i chyba ty tez nie znasz bo pisalem zebys podał. no ale rozpatrzmy to przy np zwyklych wspieciach na palce

sam stwierdziles rzeby trzymac sei zasad rzezbienia .

slyszales ze podczas rzezby glowny aspekt trzeba polozyc na rownomierne pobudzanie wolnokurczliwych wlokien miesniowych ( masowki/silowki ) z szybkokurczliwymi ( rzezba )

jak to uzyskac ?

seria ciezkich np wspiec na palce z duzym obciazeniem w zakresie ~50 powt ( kilka - kilkanascie oszukanych ) . zdejmujesz obciazenia - seria lzejsza - zdejmujesz - seria najlzejsza. wyszlo niecale 300 powt. mozesz sie uprzec i dolozyc 4 serie.

w ten sposob zaangazowane sa oba typy wlokien miesniowych.

to samo tyczy sie innych grup miesniowych. co z tego wynika ? ze w treningach na rzezbe jak najbardziej maja miejsce ciezkie siady, ciagi, wiosla, wyciskania. choc dla wielu moze sie to wydac dziwne.

1000 powt chyba zartujesz ze na tym polega rzezbienie.


p.s. co znaczy pierwszy wyraz w twoim poscie ????

LeBron23LBJ
14-12-08, 14:51
p.s. co znaczy pierwszy wyraz w twoim poscie ????

nie bd sie odnosił do takich żenujących wypowiedzi :|

W łydkach 90 % to włókna czerwone więc duuuża ilośc powt. wskazana, a jeszcze wieksza na mięśień płaszczykowaty łydki. Dużo biegaczy ma mega wyrzeźbione łydki. I myślisz że co że nie robią po 1000 powt.? nie nie robią, robią nawet więcej, oczywiscie w formie biegania a nie cwiczen siłowych. Łydki to specyficzna grupa mięśniowa. Czasami nie trzeba nawet obciążeń żeby miec dobrze wyrzebiona łydke. Autor tematu sie pytał jak wyrzezbic łydke a ty piszesz ze nie wiesz. Z ost. twojego postu wynika że jednak znasz jakas metode na wyrzezbienie łydki. Wiec jak ktoś sie pyta to po prostu pomóż :)

hardworkOUT
14-12-08, 14:58
"Dużo biegaczy ma mega wyrzeźbione łydki. I myślisz że co że nie robią po 1000 powt.? nie nie robią, robią nawet więcej, oczywiscie w formie biegania a nie cwiczen siłowych."

no to ja juz nie wiem, podasz ten trening na rzezbe lydek czy nie ? ;) chyba nie myslisz ktos kto robi rzezbe/definicje bedzie biegal zeby wyrzezbic lydy


"Czasami nie trzeba nawet obciążeń żeby miec dobrze wyrzebiona łydke"
zgadzam sie. sa ludzie co maja po 46-48 w lydce wogole jej nie cwiczac.



"Autor tematu sie pytał jak wyrzezbic łydke a ty piszesz ze nie wiesz. Z ost. twojego postu wynika że jednak znasz jakas metode na wyrzezbienie łydki. Wiec jak ktoś sie pyta to po prostu pomóż"

nie znam. wymyslilem to przed chwila opierajac sie o kilka podstawowych zasad rzezbienia. nie wiem czy to jest dobre bo nigdy rzezby nie robilem i nie interesowalem sie tym

Zioman
14-12-08, 16:02
Rzeźbi się przy wykonywaniu 10 -12 powtórzeń.
Także wydaje mi się, żę trening na rzeźbę to:
- unoszenie łydek - stopy do wewnątrz 3 serie po 12 powtórzeń,
- unoszenie łydek - stopy równolegle 3 x 12,
- unoszenie łydek - stopy na zewnątrz 3 x 12.

Jeden z Misterów Olimpu taki stosował.

.Smile
14-12-08, 18:32
ykhm 1k rm na łydki ;d

ktoś tu ćpał.


na rzeźbę łydek zdaje mi się że dobry jest bieg na bieżni jednak pod sporym kątem powierzchni.