PDA

Zobacz pełną wersję : Trening domatora



Bull2
11-12-08, 22:00
witam,
Zalezy mi byscie napisali o cwiczeniach, ktore moge wykonywac w domu. Glownie chodzi mi o braki, klatke oraz łapki :-). To ma byc taka ogolnorozwojowka na kilka miesiecy dopoki nie pojde na silownie [zdrowie...]
Posiadam hantle oraz drazek. Kiedys widzialem jakies temat ze zdjeciami o treningu w domu, ale juz wygasly obrazki. Jak ktos je posiada to prosilbym zeby je wrzucil tutaj ! z gory dzieki.
P.S. Nie jestem az tak zielony w kulturystyce, kiedys w tym siedzialem.

hardworkOUT
11-12-08, 22:01
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp


kto jescze nie zna tej stronki......



edit; "Glownie chodzi mi o braki, klatke oraz łapki" - ktos ostatnio napisal na forum - to kup garnitur.

Bull2
11-12-08, 22:05
Dzieki, dzieki, tego wlasnie szukalem i zlalazlem ale nie wyswietlalo mi obrazkow... Garnitur juz mam ale kupie drugi.

@hardworkOUT (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=10226) - Jakies cwiczenia polecasz na te partie co chcialem ?

pakeros17
11-12-08, 22:10
No przecież masz w tym linku wszystko opisane.

hardworkOUT
11-12-08, 22:10
przecierz jest wszystko w linku co ci mam polecac.

obrazki dzialaja.


edit; wyprzedzil mnie o kilka sekund drań ;)

Hasos
11-12-08, 22:11
Najlepiej kup sztangie z regulowanym obciążeniem, obciążenie i masz niczym sztanga.

Fehu
11-12-08, 22:33
cwicz tez nogi (przysiady,skipy, wznoszenia) i w miare potrzeby brzuch...

Volves
12-12-08, 20:11
skoro wiesz że nazywa się to "trening domatora"
to pytaj wujka google on jest szybszy od hardworkOut :D

Bull2
13-12-08, 10:11
Szkoda ze wiekszac cwiczen jest z tym czyms co sie rozciaga :p . Zalezalo by mi na czyms bardziej oczywistym np. drazek albo zeby hantla wykorzystac.

lukasz231
13-12-08, 10:52
Jak piszesz,że zielony w kulturystyce nie jesteś to powinieneś wiedzieć jak to wykorzystać;p
Poza tym na tej stronce masz nie tylko trening domatora. Cofnij trochę,a znajdziesz ćwiczenia na wszystkie partie ciała. Wybierz te,które możesz robić z wykorzystaniem tego co masz i ewentualnie wklej tu plan do sprawdzenia.
Pozdro.

Bull2
13-12-08, 14:04
A moze bedzie ktos taki baaardzo mily I ulozylby jakis skromny trening ? Patrzylem na rozne treningi itp. i zanim to wszystko wybiore to troche czasu zajmnie, ktorego nie mam zbytnio. tu jest link http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp , dysponuje drągiem i hantlami.
Z GORY BARDZO DZIEKUJE !!!!! Sogi poleca

Fehu
13-12-08, 14:36
Skoro masz drążek to możesz się podciągać i ćwiczyć brzuch, skoro masz hantle to możesz ćwiczyć biceps,triceps, no i jakoś klatkę tez np. rozpiętki, polącz to z domatorem i chyba bedzie dobrze a jak wykonywac te cwiczenia to znajdziesz na forum oraz w jakiej czestotliwosci

P.S
jeśli jesteś początkujący to na początek ogolnorozwojówka

Fehu
13-12-08, 14:45
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=8273

bardzo dobry temat

hardworkOUT
13-12-08, 15:04
Zakładając, że nie posiadamy ekspandera- wykonujemy wtedy przykładowo taki trening:
1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki boczne(rys.7)2-3serie x do zm.
5.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
6.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
7.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.Wspiecia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
9.i 10.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
11.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
12.Uginanie ramion w ciężarem stojąc(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

Jeżeli mamy do dyspozycji ekspander:
1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Rozciąganie ekspandera za plecami lub Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera jednorącz stojąc-3-4 serie x do zm.
4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5. Pompki w podporze tyłem2-4serii x do zm.
6.Francuskie jednorącz z ekspanderem-3-4serie x do zm.
7.Rozciąganie ekspandera przed sobą-3-4serie x do zm.
8.Rozciąganie ekspandera nad głową-3-4 serie x do zm.
9.Rozciąganie zamocowanego na końcu ekspandera do brzucha w siadzie-3-4 serie x do zm.
10.Uginanie ramienia z ekspanderem stojąc-3-4serie x do zm.
11. Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
12. Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
13. Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm.
Podaną ilość serii można oczywiście zmniejszać, jak również nie jest przymusowe wykonywanie ilości powtórzeń „do zmęczenia”. Zakładając jednak, że mamy już jakiś staż treningowy, a trening w domu jest tylko okazjonalny musimy się raczej nastawić na dużą liczbę serii, by dokładnie przepracować całe ciało. Oczywiście trening powinien być dostosowany do indywidualnych możliwości ćwiczącego. Można również rozbić trening na dwa dni. Np. górna połowa ciała i dolna osobno, lub konkretne grupy mięśniowe w kolejne dni. Wszystko zależy od naszych predyspozycji i zestawu ćwiczeń, które chcemy wykonać. Nie zapominajmy również o właściwej rozgrzewce składającej się z kilku-kilkunastu minut ćwiczeń aerobowych i kilku-kilkunastu minut rozciągania mięśni(wiecej o stretchingu w osobnym rodziale”Stretching-rozciąganie”). Miejsce wykonania treningu nie zwalnia nas od obowiązku rozgrzania mięśni, stawów i ścięgien przed przystąpieniem do wysiłku.





czytac umie ?

Bull2
13-12-08, 16:57
No ok, to jest czesc tego o co prsilem. Wypisales co mgoe robic i w jakich ilosciach, a chcialbym zeby to rozplanowac na dni.

hardworkOUT
14-12-08, 10:13
czytaj a nie oczekuj tylko gotowcow...............


"Można również rozbić trening na dwa dni. Np. górna połowa ciała i dolna osobno, lub konkretne grupy mięśniowe w kolejne dni. Wszystko zależy od naszych predyspozycji i zestawu ćwiczeń, które chcemy wykonać."




.................

Bull2
14-12-08, 23:23
wiem o co ci chodzi. Ale wlasnie potrzebuje takiej rozpiski.
Kiedys jak cwiczylem, to jej nie mialem bo trener mi mowil co mam robic. nigdy nie wiedzialem jak najlepiej takie cos zrobic

hardworkOUT
15-12-08, 13:19
troche samozaangazowania.

skoro pisze ze mozesz rozlozyc na gora-dol to czego tutaj nei rozumiesz/nie potrafisz ????

Bull2
16-12-08, 19:26
nie potrafie, a sa tu ludzie ktorzy mogliby to zrobic

hardworkOUT
16-12-08, 19:53
nie licz na to ze ci ktos ulozy.

po 2 masz WSZYSTKO rozpisane. wiec niewiem czego oczekujesz