PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy zacząć?



FerR
11-12-08, 20:50
Witam

Od jakiego wieku najlepiej ćwiczyć sztuki walki??
Czy 16 lat to nie za późno by czegokolwiek się nauczyć, nawet jeśli bym się przyłożył i starał ??

Pozdro

power
11-12-08, 20:54
im szybciej tym lepiej wiec jeśli masz gdzie to się ruszaj, a co do starania to bez ciężkiej pracy niema efektów.

Hasos
11-12-08, 21:30
power piszesz głupoty...
Np. do KM biorą od 16 lat a do BJJ od 16 lub określonej wagi. Zaczynać jest najlepiej we wrześniu bo wtedy zazwyczaj są nabory i zaczynasz z początkującymi a z czasem możesz do zaawansowanych przejść. Moja pierwsza sztuka walki to karate hehe zaczynałem w 4 klasie podstawówki i chodziłem chyba do 1 gim a potem już inne SW. Chociaż w Twoim wieku karate nie polecam

Prezydent_1c
11-12-08, 23:07
Czemu odradzasz mu karate ?

Piła69
11-12-08, 23:22
Każda sztuka walki jest dobra jeżeli poświęci się jej trochę lat i będzie się do tego przykładać.

Wiele osób uważa że karate jest dla dzieci i wiąże się tylko z biciem w powietrze, może dlatego że jest przereklamowane bo najczęściej właśnie tego uczą w szkołach itd. Ale karate kładzie bardzo duży nacisk na technikę osoba która ćwiczyłaby ten styl walki 10 lat będzie naprawdę świetnie wyszkolona. Dobrze jest to zacząć od młodych lat więc osobiście Ci polecam Muay Thai, Kickboxing.

Hasos
11-12-08, 23:42
Czemu odradzasz mu karate ?
Oczywiście dużo zależy jaki trener itp. Ja chodziłem na Shotokan. No nie powiem na zawodach chyba under13 byłem to wyglądało tak ,że on i ty wiesz jaka technika, ty uderzasz on blokuje. Na trenach też walki wcale nie było tylko z cieniem hehe;) z perspektywy czasu nie żałuję bo wiem ,że w tamtym wieku nigdzie indziej by mnie nie wzieli ale cieszę się ,że rozglądałem za czymś innym.

power
12-12-08, 07:50
power piszesz głupoty...
Np. do KM biorą od 16 lat a do BJJ od 16 lub określonej wagi. Zaczynać jest najlepiej we wrześniu bo wtedy zazwyczaj są nabory i zaczynasz z początkującymi a z czasem możesz do zaawansowanych przejść. Moja pierwsza sztuka walki to karate hehe zaczynałem w 4 klasie podstawówki i chodziłem chyba do 1 gim a potem już inne SW. Chociaż w Twoim wieku karate nie polecam

Ja pieprze? Gdybyś nie zauważył to ty odpisujesz bez sensu, koleś się pyta w jakim wieku zacząć najlepiej i czy 16 nie jest za późno a ty mu ze w wrześniu trochę bez sensu jak na moje oko. Jasne ze lepiej jest zacząć od podstaw ale nabory nie są tylko w wrześniu. a jeśli ma 16 lat no nie wiem na co czeka skoro chce ćwiczyć

Hasos
12-12-08, 08:22
Z własnego doświadczeniu wiem ,że o wiele lepiej jest zaczynać we wrześniu.
I nie rozumiem np. Ciebie ,że uważasz ze 18,20,25 lat to za poźno aby zacząć trenować. Możesz napisać dlaczeo tak sądzisz?

power
12-12-08, 22:18
nie wiem jak jest u ciebie w klubie ale u nas nabory są 3 razy w roku.
A nie mowie ze 18 czy 25 to zapono, chodzi mi tylko o to ze jeśli ma 16 i chce ćwiczyć to niech już zaczyna a nie czeka aż będzie "wrzesień" czy coś tam i będzie już rok w dupe albo i wiecej

Hasos
12-12-08, 23:20
Wrześien chodziło mi bardziej o nowy nabór a nie dopisywanie się do już trenującej sekcji.
3 razy w roku nabór? Myślę ,że żartujesz;-) W wielu klubach przynajmniej u mnie cały klub nie przekracza 40-50 osób także wątpie ,że są nabory 3 razy w roku.

Piła69
13-12-08, 01:08
U mnie są 2 nabory w roku,ale jeśli ktoś przyjdzie w obojętnie jakim terminie to i tak będzie trenować;) I też sądzę że nie ma na co czekać tylko iść teraz;)

power
14-12-08, 20:28
nie wiem jak jest u ciebie ale powiedz mi ile z naboru zostaje na dłużej? bo u nas to maja słomiany zapał w 98%

Boruta
17-12-08, 03:29
Witam

Od jakiego wieku najlepiej ćwiczyć sztuki walki??
Czy 16 lat to nie za późno by czegokolwiek się nauczyć, nawet jeśli bym się przyłożył i starał ??

Pozdro
Od każdego. Idź zacznij.