PDA

Zobacz pełną wersję : Trening



monohydrat
11-12-08, 16:32
Czesc! Stosuje obecnie trening FBW 5x5, ale powoli zaczynam myslec o przyszlosci i planuje zastosowanie treningu podchodzacego pod trojboj silowy. Duzo ostatnio mysle w tym kierunku i doszedlem do wniosku, ze istnieja w sumie tylko 4 cwiczenia, ktore moga dac czlowiekowi duza sile, a mianowicie: Przysiady, Martwy Ciag, Wyciskanie na barki stojaca, ewentualnie siedzac oraz Wyciskanie na lawce plaskiej/skosnej. Wiem, ze nie odkrylem wielkeij tajemnicy i ze "Nobel" raczej mi sie nie nalezy, ale zastanawiam sie jakby mogl wygladac trening przy zastosowaniu tylko tych 4 cwiczen. Oczywiscie cwiczylbym kazdorazowo rowniez lydki, i bardzo okazjonalnie wykonywal jakies ugniania hantli/sztangi, wyciskanie francuskie, podciaganie, dipsy itp. Czy jest ktos z Was wstanie pomoc mi rozpisac taki trening, ktory generalnie opieralby sie tylko na tych 4 wymienionych przeze mnie cwiczeniach? Dzieki i pozdrawiam

hardworkOUT
11-12-08, 16:49
trening pod TS to nie tyle te 4 cwiczenia.

generalnie trening pod TS opiera sie na przygotowaniu pod cwiczenia trojbojowe.

caly plan sklada sie mniej wiecej z takich cwiczen : wyciskania na plaskie, wyciskania wasko, dociskanie do deski, wyciskania w sprzecie ( czyli nauka na poczatku ) , martwe ciagi ( zdecydowana wiekszosc zawodnikow TS preferuje mc sumo ), dociagania z roznych wysokosci w zaleznosci jak z twoja koncowka, przysiady tylne, przednie , rzadko przysiady zerchera, nauka siadania w bandazach, nauka siadania w sprzecie, zdejmowanie ze stojakow, porecze z obciazeniem.

barki i bieps to naprawde okazjonalnie. wiekszosc zawodnikow TS wogole nie robi.

monohydrat
11-12-08, 17:06
Dzieki za wyjasnienie, ale ja napisalem, ze chodzi mi o trening podchodzacy pod TS. Moze faktycznie zle sie wyrazilem, chodzi mi o trening oparty o te wlasnie 4 cwiczenia. Nie zalezy mi na biciu coraz to nowego maxa, tylko na ogolnej sile. Powtorzenia chcialbym stosowac w zakresie 8-2, nie mnie, nie wiecej. Na mysli mam nie tylko sama sile, ale rozniez mase miesniowa. Poprostu chcialbym zobaczyc jak rozwinelaby sie sylwetka w opraciu o te wlasnie cwiczenia i jak juz nadmienilem okazjonalne cwiczenie bicepsow i tricepsow. Nie znam sie az tak dobrze jak ty na cwiczeniach, planach itd, wiec jesli masz czas i ochote to pomoz mi ulozyc cos sensownego, ale bez zadnych bajerow typu rwanie, podrzut itp

grzela
11-12-08, 17:52
Trafiłem kiedyś na fajna stronę o kulturystyce.
Jest tam fajny artykuł na temt treningu 3x3 -nie wiem czy słyszłeś

Trening wygląda interesująco z tym że jest to trening dla bardziej zaawansowanych gdyż jest podzielony na dwie fazy z których jedna obejmuje okres tuż przed startem.

kiedyś może wypróbuje ale na pewno nie w najbliższej przyszłości, gdyż "bakcyla na siłe" złapałem nie tak dawno i przede mną jeszcze troche pracy.

Jeśli ktos jest zainteresowany to podaje linka( tekst oczywiście po angielsku:))

http://www.deepsquatter.com/strength/archives/

hardworkOUT
11-12-08, 18:05
dlatego ci wymienilem tyle cw bo napisales nwaet w 2gim poscie "hodzi mi o trening oparty o te wlasnie 4 cwiczenia"
wg tego myslenie trenign wyglada tak;

1. siady
2. ciagi
3. wyc
4barki

a to raczej bezsens. .

niemozna ot tak rozpisac treningu pod TS. musialbym znac twoje maksy, w ktorych fazach ruchow w wyc siadach i ciaagach masz martwy punkt, czy w ciagach masz wiekszy problem z oderwaniem czy dociagnieciem. a najlepiej to zobaczyc filmikow twoje z cwiczen trojbojowych bo zapewne cwiczenia te wykonujesz stylem kulturystycznym.

triceps cwiczysz dosc czesto.

barki i biceps okazjonalnie. a slowko okazjonalnie to nie znaczy raz w tygodniu. raz w miesiacu mozna uznac za czesto przy TS ;)

monohydrat
11-12-08, 18:13
Podam moje maksy po zakonczeniu 5x5, w MC mam problem w koncowej fazie, czyli dociaganiu. Niestety widze, ze to bardziej skomplikowane niz myslalem, a niestety nie jestem w stanie pozwolic sobie na to, poniewaz studiuje dziennie i pracuje, przez co moja dieta kuleje i czasem jestem zmuszony opuscic trening i zrobic go np 2-3 dni pozniej. Teraz zbliza sie sejsa i nie jestem w stanie znalezc wolnego czasu, ale od lutego zaczynam nowy semsetr, co akurat zbiega sie z koncem 5x5. Mysle, ze wtedy zagospodaruje cos czasu i zasmakuje jakiegos bardziej skomplikowanego treningu. No nic w takiem razie to bedzie na tyle Panowie. Dzieki i pozdrawiam

wil-qu
11-12-08, 18:42
uczelnie porzuć :) treningi ważniejsze :) pozdrawiam i powodzenia na sesji :)