PDA

Zobacz pełną wersję : Redukcja czy dieta??



huberciik13
11-12-08, 16:08
Witam waze 120kg 190cm wzrostu i mam 16 lat.W koncu doszlem do wniosku ze chcialbym cos z tym zrobic i niewiem czy zastosowac mam redukcje czy diete jakas kaloryczna jestem w tym zielony i prosze o wasze komentarze w tej sprawie.

LeBron23LBJ
11-12-08, 16:43
zacznij biegac min. 3 x w tyg. (cokolwiek: piłka nożna, koszykowka itp.) i diete niskokaloryczna, Ogranicz słodycze (czyli węglowodany proste) i tłuszcze!

huberciik13
12-12-08, 15:21
a taka dieta z czego sie sklada , co mam jesc a czego nie ,i jak mam zapotrzebowanie 2700 kcal to ile mam ustwiac??
a co do biegania moze byc spacer gdzies 1,5 4-5 razy wtygodniu bo tyle mam akurat z przsytanka do domu??

huberciik13
12-12-08, 15:27
a sa do tego jakie wspomagacze czy cosik zebym szybko schudl??

Voice666
12-12-08, 16:13
a taka dieta z czego sie sklada , co mam jesc a czego nie ,i jak mam zapotrzebowanie 2700 kcal to ile mam ustwiac??
a co do biegania moze byc spacer gdzies 1,5 4-5 razy wtygodniu bo tyle mam akurat z przsytanka do domu??


Np kalorie to raczej do 1700 a nie 2700 i biegać, skakać, pływać, palić fat :)

slim shady
12-12-08, 16:32
jakos na oko wydaje mi sie ze zaniske masz to zapotrzebowanie ale moze sie myle

Borzydar
16-12-08, 21:45
witam kolego niedawno miałem ten sam problem otorz mam duza mase 115kg 189wzrostu 17 lat chodze na siłke trzasjkam trening na rzebe jak naj mniej tłuszczy ogranicz słodycze, smazone mieso i inne jajca jedz najlepiej gotowane zeczy ja jem najwiecej białka serów jogurtow ale sie masa nie przejmuje ostatni oczytałem o takiej budowie cizła którą właśnie ja mam nie pamietam jak sie nazywa ale to jest takie cos ze pod duza warstwa tłuszczy jest duzo mięśni czy jakoś tak robie trening na rzeźbe już schudłem 8kr do tego biegam biceps urusł mi 5cm więc powodzenia jak to sie mówi dupa w troki i do roboty :)) pozdro

Hasos
16-12-08, 23:32
Supli nie bierz bo odrazu zacznie spadac, dopiero jak się zatrzyma.
Nie biegaj bo stawy kolanowe ci siądą, sproboj chodzic albo na rowerku jezdzic. Treningu też lepiej nie zaczynaj bo napewno wszystkie stawy masz ponadwyrężane, dieta to tez musisz od dużej liczby kalorii zaczynac i stopniowo zmniejszac.
No i napisz czemu taka waga, np. masz genetycznie, co jesz zazwyczaj codziennie itp.

Rynju
17-12-08, 10:49
redukcja powinna polegac na diecie na redukcje (ktora jest w podwieszonych) oraz na treniingu redukcyjnym polaczonym z trenigami aerobowymi. To juz znajdziesz w dziale trening

Borzydar
17-12-08, 19:57
zgodze sie zhasosem akurat t ma racje ale moze odrazu ułożyć diete mnieszą nie musi zmniejszać stopniowo kalorii w twoim przypadku lepiej nie biegaj kup sobie jakiegos psa tak jak ja owczarka niemieckiego i na spacerek do lasu na 1.30 godzinki dziennie jeszcze napisz czy dużo ćwiczysz grasz w piłke pływasz czy masz bardzo zastygłe mięście czy cos da sie z nich wycisnąć ;]

huberciik13
18-12-08, 16:12
nieno wsportach to ja nigdy zly niebylem nawet czasami jezdzilem na zawody oczywiscie oprocz bieganiajak bylem mlodszy to czesto gralem wpilke a wszkole w siatkowke nawt dobrze mi szlo bo zawsze znajdowalo sie miejsce w zespole klasowym i zawsze wygrywalismy wszystkie zawody szkolne ale 2 lata temu milaem kontuzje mialem zerwane sciegna i rzepki w kolanie i przez 2 lata ani rusz na w-f pozniej to samo mi sie przytrafilo i ani rusz na w-f wiec mysle ze przez ten czas troche mi sie miesnia zastygly

huberciik13
18-12-08, 16:15
A co do jedzenia to rano czasami jem jedna kanapke czasami nic jak ide do szkoly bo mi sie raczej niechce jesc wiem ze sniadanie jest najwazniejsze ale jakos niemoge w siebie wmusic. Za to wszkole jem 2 kanapki . Pozniej zjem obiad co tam jest do jedzenia cos slodkiego poaczek jakis cukierek i rzadko mi sie zdarza jesc kolacje bo mam zgage w nocy .Za to jem duzy obiad , jak to mam wszystko pozmieniac zeby bylo ok???? teraz mam zamiar troche pocwiczyc jakas silke se zrobie bo lubie cwiczyc

Borzydar
19-12-08, 17:17
w twiom przypadku nie wiem czy siłiwnia ma jakis sens poniewań masz zwiotczałe mięśnie możesz iść na siłownie ale rób trening na siłe lub ogólnorozwojówke jedz mniejsze posiłki ale za to 5-6 razy dziennnie ogranicz tłuszcze!!! a to już połowa sukcesu zobacz jakies ćwiczenia aerobowe robić np. rowerek spacery pływanie itp

huberciik13
20-12-08, 14:30
A jak bym stosowal diete i trenował??

slim shady
20-12-08, 15:27
No musisz stosowac diete i cwiczyc, rób aeroby 3-4 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut, mozesz zaczac od basenu, rozwija miesnie i mozesz zrzucic fat, ogranicz słodycze,zbedne tłuszcze, reguluj węglowodany i białko, postaw sobie cel ze nie wyjdziesz z domu bez porządnego śniadania, podziel diete na 5-6 małych posiłkow, ziemniaki zamien na brązowy ryz, białe pieczywo na ciemne itp