PDA

Zobacz pełną wersję : góra klaty



STEFN
10-12-08, 15:17
Czesc

Trenowalem kiedys regularnie 3 lata na siłowni. Po 6 latach przerwy znów zaczalem trening. Mam do Was takie pytanko. Jakie są najlepsze ćwiczenia na górną część klatki piersiowej??? Nigdy nie chciała mi rosnąć ta partia, a o rowku na klacie między mięśniami piersiowymi moge tylko pomarzyc. Dolna częśc też nigdy nie wyglądała najlepiej, wydaje mi się że mięśnie powinny być bliżej siebie, a ja mam dość szeroką przerwę między nimi.
Z góry dzieki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

wil-qu
10-12-08, 15:30
wyciskanie sztangi/sztangielek skos, rozpietki skos, ogólnie to skos :)

p_narozny
10-12-08, 17:21
Krzyzowanie ramion na bramie (hardworkOUT thx;>)

STEFN
10-12-08, 17:32
Krzyzowanie ramion na bramie (hardworkOUT thx;>)

Na stojąco czy na ławeczce??

hardworkOUT
10-12-08, 18:39
stojac.

na laweczce to jeszcze nie widzialem .

grzela
10-12-08, 19:46
Troche odbiegne od tematu.
Mianowicie dla mnie najgorszym ćwiczeniem(przy masówce) jest wyciskanie na płaskiej.
Dlatego najgorszym, że dla kulturystycznych laików wyznacznikiem siły jest właśnie ilośc złomu jaki zdołamy podnieść na płaskiej. Dlatego będąc niejako pod presja otoczenia ( był to okres gdzie byłem troszke młodszy i dużo głupszy:)) koncentrowałem sie nie na technice czy na odpowiednim napięciu mięśnia lecz na tym aby przemieścic jak największy ciężar z punkyu A do punktu B.
Z takim nastawieniem szybko łapałem stagnacje.

Dlatego tez proponuje na jakiś czas całkowicie zrezygnować z wyciskania na płaskiej i robić tylko skosy ( zarówno + jak i -). Zobaczysz nie zawiedziesz się