PDA

Zobacz pełną wersję : 2g białka na 1 kg masy ciała ?



Blackphoenix
09-12-08, 14:55
No właśnie, zasada jest tak że 2g białka na 1kg ciała , wszystko wydaje się jasne ale osoba przy wzroście 190 warząca 70 kg musi spożywać 140g białka na dzień , a osoba z takim samym wzrostem ale wagą 80kg musi już spożywać 160g/dzień. Przypuszczamy że obie osoby zaczynają dopiero ćwiczyć więc jaki jest sens tego przelicznika skoro np. u drugiej osoby te 10kg to sam tłuszcz?

Voice666
09-12-08, 15:12
Właśnie po to potrzebne są aeroby żeby ten tłuszcz zgubić i skupić się na masie mięśniowej a nie tłuszczowej.

Voice666
09-12-08, 15:14
Wtedy właśnie będziesz przybierał na wadzę, ale nie będziesz obrastał w tłuszcz. To rosnące mięśnie dodadzą tych kilogramów. Wiadomo, trochę tłuszczu zawsze sie odkłada.

Blackphoenix
10-12-08, 00:13
czy ogólnie rzecz biorąc ten przelicznik jest dla osób szczupłych.

Voice666
10-12-08, 15:51
He he, nie tylko dla szczupłych. Dla tych, którzy chcą budować mięśnie. Zrzucanie fatu jest po to żeby nie "karmić" niepotrzebnie tłuszczu kaloriami, które są potrzebne do syntezy białek.
Poza tym mięśnie lepiej wyglądają gdy nie wystają spod zwał tłuszczu.

Luka
09-01-09, 14:01
Troche stary temat ale fajny to się wypowiem, szczególnie, że nie było właściwej odpowiedzi :) Osoba ważąca więcej musi więcej kalorii spożywać (w tym z białka) bo więcej traci energii np. na ćwiczenia, ma większe zapotrzebowanie. To czy większą mase stanowi tłuszcz czy mięso nie odgrywa większej roli, zapotrzebowanie ustala się ogólnie pod wagę.

Luka
09-01-09, 14:15
Bo ja wiem czy więcej lepiej... jeśli nie ma energii, żeby to białko "przerobić" na mięśnie to i tak aminokwasy są rozbijane m.in. na glukozę która zostaje wykorzystywana jako energia żeby "przetwarzać" pozostałe dostarczane białko.

P4l4d7n
09-01-09, 14:26
Jezeli organizm nie moze czerpac energii z weglowodanow to czerpie ja z tluszczy i bialek, jednak najkorzystniej jest jesli czerpie ja z wegli.

Luka
09-01-09, 14:42
No właśnie. Dlatego powinna być ich odpowiednia ilość :)

Cielu7
09-01-09, 15:04
powiem tak jesli jest ktos ekto to powinien zmniejszyc białko a zwiekszyc wegle a dlaczego dlatego ponieważ białko przyspiesza metabolizm i wtedy nie było by mowy by zrobił jaką kolwiek mase