PDA

Zobacz pełną wersję : skane z gazetki



kolnierz
07-12-08, 15:21
Witam jestem na tym forum od niedawna.
Pomyslalem ze moglbym zamiescic skany z gazetki Muscle&Fitness
Sa to co prawda gazetki z przed paru lat ale cwiczenia sie nie zmieniaja.
A moze bym komus pomoglo .Wiadomo wskazowek nigdy za wiele, szczegolnie jezeli chodzi o cwiczenia. Czy wie ktos co trzeba zrobic zeby zamiescic skany z tej gazetki. Sa ta skany w wysokiej rozdzielczosc.Czy mam je gdzies wrzucac na ine stroki typu fotosik.pl czy jak ??
Bylbym wdzieczy za wskazowki.Korzystam z tego forum wiec w pewnym sensie chcialbym sie przyczynic do jego "rozwoju"
P{ozdrawiam i dzieki za ewentualne wskazowki

u.waw.pl
07-12-08, 23:09
Najlepiej te obrazki (to co powstało po zeskanowaniu) wrzucić do programu rozpoznającego tekst (programy typu OCR) i wrzucić sam tekst na forum.

Jak chcesz to podeślij mi, może pomogę.

kolnierz
08-12-08, 00:24
Spoko. Dzieki , sprobuje sam ,ale jakbym mial problem to sie zglosze

slim shady
08-12-08, 01:32
tez miałe o tym napisac :) zeby czasami zeskanowac cos ciekawego z gazetki i wrzucic, znalazłem jakąś ksiązke w pdf o kulturystyce tylko nie wiem czy bedzie legalne jej umieszczenie

marcinczwa
08-12-08, 22:15
OK, możecie wrzucać jakieś ciekawe artykuły z gazet

tm7
11-12-08, 22:41
Ja mam takie coś ---> Olivier Lafay "Trening siłowy bez sprzętu", też jakieś skany, nie wiem czy całą ale dużo stron, może kiedyś wrzucę jak będzie czas, bo trochę na tym zejdzie :P nie wiem jeszcze w jaki sposób to zrobię.

Legalne jest takie wrzucanie zeskanowanych książek , albo gazet ?? Wie ktoś coś na ten temat ??

u.waw.pl
11-12-08, 22:45
Jak Ci autor pozwoli to legalne.

tm7
11-12-08, 22:53
hmm no tak , ale wszyscy kopiują jakieś materiały i podają źródło lub autora, albo przepisują z gazet itd, wiec to jest legalne ??
Bo np ja moge to przepisac zajmie mi to caly dzien haha i podam bibliografie, ale moge wrzucic skany i zajmie mi to np pol dnia. Wiec obydwie opcje sa zle? czy jedna jest dozwolona , jak to wyglada ??
Co za różnica czy ktoś przepisze czy wrzuci skan ??

u.waw.pl
11-12-08, 23:02
hmm no tak , ale wszyscy kopiują jakieś materiały i podają źródło lub autora

To że ktoś poda źródło i autora nie ma znaczenia. Jeszcze raz napiszę, że nie łamiesz praw autorskich tylko wtedy, gdy autor Ci pozwoli.

tm7
11-12-08, 23:38
Acha, ok.

kolnierz
12-12-08, 21:34
aha czyli ja musze sie Joe Weidera zapytac o zgode?

u.waw.pl
13-12-08, 00:56
Ogólnie nikt za bardzo nie będzie Cię ścigał, to raczej kwestia sumienia, poza tym Joe Weider nie żyje.

kolnierz
13-12-08, 01:01
okej . moze zamieszcze,zastanowie sie apropos Joe Weider zyje , zmarł niedawno jego brat Ben

u.waw.pl
13-12-08, 01:21
faktycznie joe pomylił mi się z benem, joe ma 86 lat :)