PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest grane?



GrZeGoRz9876
06-12-08, 22:22
Witam
mam za sobą 1 miesiąc treningów... chciałem zapytać o coś ... bo jest taki problem..
chodzę na siłownie 4 razy w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa i czwartek) .. no i mój trening jest dość ciężki bo staram się robić ćwiczenia poprawnie z dobrym dla siebie ciężarem... ale jest taki problem, że np po 1 dniu jest ok, po 2 też, po 3 już tak sobie a po 4 już mam problemy ze snem, no i później tak przez 2-3 dni i wraca do normy... wiecie co to się może dziać?

p_narozny
06-12-08, 22:28
Na poczatek chyba 4x w tygodniu to za duzo...
Rozdziel trening troszke... pn sr pt? Nawet jak 4x to lepiej juz pn, wt, przerwa, czw, pt. Ale zastanow sie nad 3x w tygodniu, spokojnie zrobisz wszystko.. Pozdrawiam

Voice666
06-12-08, 22:41
A tu czytał http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14783 ???

GrZeGoRz9876
06-12-08, 22:50
nie czytał tu....ale to nie o to chodzi... bo ja na treningach wyrabiam .. i na drugi dzień nawet zakwasów nie mam.. i dalej chce mi się ćwiczyć jak cholera tylko ten sen... może mi jakichś witamin brakuje?

Voice666
06-12-08, 23:10
No to jak przeczyta to niech przemyśli, aj jak przemyśli to wnioski niech wprowadzi w życie i śpi spokojnie ;)

Voice666
07-12-08, 15:39
Po co ma kupować cokolwiek skoro może sobie odpowiednio trening rozplanować?

GrZeGoRz9876
07-12-08, 20:24
..ale o to chodzi że ja sie nie czuje zmęczony... mam siłę ćwiczyć.. . tylko z tym spaniem ;/ ...ale może arginina pomoże.. a może powinienem trochę zastopować...

Volves
07-12-08, 20:40
tak jak wcześniej mówili 4 dni pod rząd to stanowczo za dużo...

Voice666
07-12-08, 22:56
No jasne, że za dużo. Organizm musi mieć czas na odpoczynek. Nawet jeśli czujesz się na siłach ćwiczyć cztery dni pod rząd to to, że nie możesz spać to właśnie sygnał od organizmu, że jest zmęczony. Dlaczego nie chcesz sprawdzić jak ci się będzie ćwiczyło z dniem przerwy między treningami, albo jeszcze lepiej 2dni siłowni, 1 dzień przerwa, 1 dzień siłownia, dwa dni przerwy. Poczytaj o regeneracji mięśni i o odpoczynku jaki ma wpływ na ich wzrost.

janusz123
07-12-08, 23:17
psychika...wmówiłeś sobie że nie umiesz zasnąć i to wcieliło sie w życie i teraz naserio nie umiesz zasnąc...

Hasos
07-12-08, 23:53
Suple, tauryna, kofeina? Albo treningi na pare h przed spaniem;)

Minias
08-12-08, 09:27
czy tauryna moze usypiac?? Bo ja ma odwrotnosc tego co kolega, czyli ciagle jestem spiacy... :P znacie cos co stawia na nogi oprocz kofeiny?

adonis18
08-12-08, 10:18
czy tauryna moze usypiac?? Bo ja ma odwrotnosc tego co kolega, czyli ciagle jestem spiacy... :P znacie cos co stawia na nogi oprocz kofeiny?
wstajesz i wsadzasz łeb do wiadra z zimną wodą. działa na bank stawia na nogi i nir trzebs kawy pić

rozłóż trening na 3 dni i rób przerwy między nimi. wstawaj o 6 rano to łatwiej i szybciej zaśniesz. a jka to nei pomoże to kup sobie melatonine na 12 zyla za 30 szt. pomaga w zaburzeniach snu. stara to brała jak robiła na nocki i nie mogła później spać i jej pomagało
elo

Hasos
08-12-08, 10:36
To ja nie wiem czy ty nie możesz zasnąc czy jesteś śpiący.
Ja jak w ciągu dnia sobie trochę pośpię to jestem bardzo śpiący.
I jak np. śpisz 4h to nie licz ,że wstaniesz z przyjemnością. A jak ciężko wstać to wystaw głowę przed okno albo porób pare pompek;)

GrZeGoRz9876
08-12-08, 15:09
Dzięki :) czytałem :)

ja wstaje normalnie.. ide do szkoły kończe wieczorami i reszta czasu na siłownie... no i po siłeowni jetem zmęczony chociaż dalej mi sie chce ćwiczyc.. poźniej jem normalnie obiad.. no i chce sobie zasnąć a tu lipa :P a rano wstaje normlanie ale po kilku dniach to juz sie bule głowy zaczynaja;]
nie no panowie tu pewnie mieli racje że za dużo ćwicze organizm przemeczony...

hans87
09-12-08, 00:12
Oczywiście że masz za dużą intensywność treningu i zle rozplanowane dni. Poeksperymentuj z 3 dniami np. pon, sr, pt. Zobaczysz ze bedziesz sie lepiej czuł i mozliwe ze problemy ze snem miną. pozdro

Hasos
09-12-08, 09:01
Dzięki :) czytałem :)

ja wstaje normalnie.. ide do szkoły kończe wieczorami i reszta czasu na siłownie... no i po siłeowni jetem zmęczony chociaż dalej mi sie chce ćwiczyc.. poźniej jem normalnie obiad.. no i chce sobie zasnąć a tu lipa :P a rano wstaje normlanie ale po kilku dniach to juz sie bule głowy zaczynaja;]
nie no panowie tu pewnie mieli racje że za dużo ćwicze organizm przemeczony...

Zdecydowanie przemęczenie. Odpuść na tydzień treningi, i potem z głową to rób;)

GrZeGoRz9876
09-12-08, 09:45
o to waśnie chodzi że w piątki nie mogę :) ... no ale pomyśle nad tym.. np w poniedziałek będzie klata, barki i triceps + łydki i brzuch; we wtorek sobie zrobię izometrie np, środa plecy i biceps + łydki i brzuch no i w czwartek nogi :)

hans87
14-12-08, 10:07
jak grochem o sciane:/ po dniu treningowym zrób sobie jeden dzień wolny...

diegoo0
14-12-08, 14:45
Pamiętaj o dobrym odżywianiu, no i jak napisali panowie wyżej- daj mięśniom się zregenerować. Zrób sobie jednodniowe przerwy na pewno dużo lepiej się będziesz czuł.

Zioman
14-12-08, 15:57
Zwyczajne przetrenowanie...za dużymi ciężarami się ćwiczy i za często.
Na początku zmniejsz ciężar i popracuj nad techniką.