PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta, odżywki, siłownia - co i jak?



Qrus
06-12-08, 14:31
Witam serdecznie wszystkich
Na wstępie opowiem coś o sobie by było łatwiej odpowiadać na moje pytania.
Obecnie mam skończone 17 lat, ważę ok. 60 kg i mam wielki problem z przytyciem/nabraniem masy (jedno i to samo), mój wzrost to ok. 180cm,
można sobie wyobrazić jak chude mam ręce czy nogi co mi strasznie przeszkadza. Chciałbym nabrać więcej masy by być większy/szerszy, ogólnie mieć łape (tak to nazwijmy) jak facet a nie kobieta. Wiem, że pomóc mi mogą odżywki typu Kreatyna czy Gainer, obecnie posiadam kreatynę firmy "Body for Life" (Muscle power) lecz nie mam pojęcia jak ją stosować do mojej wagi etc.
Mam zamiar za ok. tydzień kupić sobie Gainera (chciałbym byście mi doradzili jakiego kupić). Na siłownię chodzę od 3 dni (czyli 3 dni już trenuję) ... napisze coś więcej o moim trenowaniu:
Więc na siłowni przesiaduję 1,5 godzin, robiąc ćwiczenia seriami tzn.
powiedzmy, że robię brzuszki czy barki to ćwiczeniem powtarzam 10 razy na serie, całkowicie robię 4 serwie po 10 razy każdego ćwiczenia.
Ćwicze nogi, klatke piersiwą, tzw. motylek, ta częśc ciała która znajduje się pod pachami, całe ręce.

To może teraz przejdziemy do pytań =)

Na temat odżywek:
1. Jakie odżywki powinienem stosować waszym zdaniem?
2. Jak i ile ich spożywać dziennie (chodzi o ilość spytaj dawki do wody/mleka etc.)
3. Polecacie coś innego niż Kreatyna czy Gainer na przyrost masy?
(chciałem podkreślić, że zacząłem już ćwiczyć na siłowni)
4. Jakaś specjalna dieta do nich? Więcej mięsa, czy więcej spożytych posiłków dziennie etc.?
5. Kiedy zażywać odżywki? Ile czasu od treningu i po.
3. Może mają państwo dla mojej osoby jakiś specjalny zestaw diety?

Na temat siłowni (ćwiczenia, czas etc.)
1. Ile razy w tygodniu powinienem trenować? (maksymalnie, bez problemów mogę uczęszczać na siłownie 5 razy w tygodniu).
2. Jak z ćwiczeniami? Robić więcej serii? Więcej czasu spędzać na siłowni?
3. Kiedy uznam, że ćwiczenie sprawia mi problem i już nie mam siły mam:
a) przestać wykonywać to ćwiczenie
b) zmniejszyć ilość ciężaru
3. Może mają państwo dla mojej osoby jakiś specjalny zestaw ćwiczeń?

To tyle, więcej pytań może zadam po odpowiedzeniu na te,
mam wielką nadzieję, że Państwo pomogą mi ze wszystkim pytaniami :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

przemek_yo
06-12-08, 15:35
co do odzywek to kazdy Ci napisze tak: te ktore masz schowaj do szafy bezaplecyjnie bo do suplementacji ewebtualnej to ho ho ho CI btakuje :)

dieta, tak, wskazana nawet, weglowodany i bialka, w jakich ilosciach itd czytaj w podwieszonych w dziale "dieta" (wszystko masz, jak samemu ulozyc, i gotowe tez sa, cos sobie dobierz)

zaczynasz czyli trenig ogolnmowrozwojowy musisz zrobic, tak samo, poszukaj na forum, albo (tu Ci podaje jak ja to robilem, silownia full osprzet) w kolejnosci: plecy (najszerszy, prsotownik), barki, brzuch (gora, dol), nogi (uda, lydki, tylek), klatka, rece; to wszystko mozesz sobie na maszynach robic, "koleczka" takie, w kazdym kolku mozesz zmieniac cwiczenie na dana partie, lub np jak w pierwszym robisz biceps, to w nastepnym triceps itd, ciezary dobierasz wg mozliwosci, nie katuj nic, pozbadz sie wszystkich zakawasow, tak 3 razy w tygodniu po godzince (nawet niecalej) lekkiego trenigu wystarczy, nie cwicz sam, bo nie wiesz jak Twoj oprganizm zareaguje (w miare robienia trudniejszych cwiczen, staraj sie lapac technike dobrze), jak bedziesz dobrze przygotowany to szukasz planu na mase i heja

rozne koncepcje na poczatki sa, ale ja zaczynalem tak jak CI pisze i wydaje mi sie ze dobrze bylo

tak, ogolnorozwojowka i odpowiednie odzywianie to najwazniejsze na poczatek

pzdr i powodzenia

Qrus
06-12-08, 16:57
Czemuż to mam schować do szafy odżywki? Przecież one mi pomogą nabrać masy oraz
uzupełniać wszystkie niezbędne składniki odżywcze (biało węglowodany etc).
Właśnie myślę nad zakupem tej oto odżywki: http://www.megapower.pl/activlab-best-mass-xtreme-2200g-shaker-p-1917.html

Nie rozumiem przecież bez odżywek nie nabiorę masy (by być większy),
nie ma takiej opcji ... jem można powiedzieć dużo, ale i tak nic nie przytyję...
taką już mam przemianę materii.

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony.
Ile mniej więcej potrzeba kreatyny oraz gainera na miesiąc?
Starszy po 2 kg tego i tego?

Kolo91
06-12-08, 17:34
Oj kolego źle zaczynasz ;) to ze jesz dużo wcale nie oznacza ze nabierzesz masy w jedzeniu nie chodzi o ilość tylko o jakość a ćwiczeniami wszystko uzupełnisz każdy Ci odradzi brania suplementów przede wszystkim dla tego ze przyrosty naturalne przy dobrej diecie i odpowiednim treningu są bardzo dobre i to Ci nie potrzebne za niedlugo na forum ktoś napisze ,,mam 12 lat ćwiczę od godziny kiedy moge wziasc mete bo nie widze przyrostow i ja wiem ze ich nie bedzie bez mety'' pocwicz troche na sucho jeszcze zanim sie na cokolwiek zdecydujesz no ale to juz Twoja sprawa rob co chcesz... uwierz ze to Ci nie potrzebne powodzeia ;)

Qrus
06-12-08, 17:53
Ok, rozmawiałem na ten temat z mamą i rzeczywiście masz rację, poćwiczę prze ok. 2 miesiące na sucho i zobacze jakie będę rezultaty.

powiedzcie mi jeszcze tylko, czy odżywki które zawierają w sobie tylko witaminy
też radzicie schować do szafy? Czy je jednak można stosować?

Kolo91
06-12-08, 18:33
No wiesz nie jestem tak naprawde jakims super specjalista mysle ze na ten temat powinien sie wypowiedziec ktos bardziej doswiadczony ale mnie sie wydaje ze jakis complet taki zwykly by nie zaszkodzil jako uzupelnienie dietki...

pablo91prg
06-12-08, 18:40
Krete zdecydowanie odłóż. Gainera możesz smiało jesc, to tylko uzupełnienie diety, którą powinieneś sobie ułożyć. Witaminy jak najbardziej. Magnez, wapń i inne podobne suplementy diety również.

Volves
06-12-08, 20:04
ja mam 17 lat ważę 68 (ważyłem 70 ale miałem kontuzje poważniejszą)
zwykły gainer (polecam mtc) to dobra sprawa ale tak jak powiedzieli koledzy
za kreatynę się jeszcze nie bierz - ja ćwiczę już ponad 1/2 roku i się wstrzymuje i koniecznie poczytaj o wszystkim na forum (dieta,ćwiczenia,suplementacja etc.) bo to naprawdę świetna skarbnica wiedzy ;]

pozdrawiam i życzę powodzenie !!

Bewolf
06-12-08, 23:18
no to tak: na razie wystarczy gainer dobra dieta i witaminy..... cwicz 4 razy w tygodniu powinienes cwiczyc obciazeniem zeby bylo ci cwiczyc dosc ciezko ale komfortowo.....nie potrzeba ci nic wiecej niz gainer nie ma potrzeby na sam poczatek bawic sie w pompowanie....a ilosc dawek na odzywkach jest napisany na opakowanich trzeba czytac;)