PDA

Zobacz pełną wersję : Brzuszki



Vortex
05-12-08, 18:30
Witam, mam pytanie, czy robiąc brzuszki jest możliwość spalenia tłuszczu i wyrzeźbienia mięśni?. Na siłowni ćwiczę od jakiegoś czasu, jednak nieregularnie, co do brzuszków to na ławce skośnej 32 stopni robię spokojnie 6 serii po 12 powtórzeń, to dobrze, czy raczej miernie? ;>.

Mam 185cm wzrostu, 95kg wagi i 17lat.

Dodam ze biegać po prostu nie mogę z powodu nadwyrężenia mięśnia. Mam nadzieje że do wiosny przejdzie i będę mógł wznowić aerobik.

Pozdro

Hasos
05-12-08, 18:46
Wyrzeźbić możesz ale spalać musisz z całego ciała.

Vortex
05-12-08, 18:49
Tzn w jakim sensie?, może być tak ze spale tłuszcz z samego brzucha, a reszta zostanie?, czyli będzie dobrze widać mięśnie brzucha?

przemek_yo
05-12-08, 19:05
wez no stary mysl zyciowo jakos, widziales kiedys kogos z obtluszczonymi rekami, klatka, a na brzuchu krata? watpie ;)
jak masz tego tluszczu sporo to takie cwiczenia duzo nie dadza do zrzucenia tluszczu (tzn zawsze lepiej to robic niz nic) ale jak juz wyleczysz kontuzje to sie bierz za bieganie; basen tez dobry
pzdr

grzela
05-12-08, 19:07
no i oczywiście odpowiednia dieta:)

Wiki
05-12-08, 20:54
Tłuszcz spala się mniej, więcej równomiernie z całego ciała. Twierdzenie, a właściwie mit "będę robił brzuszki, to spale tłuszcz z brzucha" jest błędne(w pewnym sensie). Oczywiście brzuszki są zalecane, ale podstawą powinno być bieganie... Jak masz mały brzuch, to powinny wystarczyć same brzuszki, gdy mięśnie się wyrobią będzie je widać.(Mam na myśli brzuch bardzo mało zatłuszczony. Tylko brzuch) Jeśli ktoś jest gruby i przy czym ma najbardziej zatłuszczony brzuch, to będzie chudł równomiernie z całego ciała, co da efekt wyszczuplenia wszystkiego, a brzuch zostanie do spalenia na sam koniec(bo był większy od wszystkiego)...