PDA

Zobacz pełną wersję : tłuszczyk na klatce , prosze o porade



krzysztof122354
04-12-08, 22:07
Witam, jestem to nowy. Zanim opisze swój problem, zaznacze że nie jestem zielony w tematyce siłownia itd., troche kiedyś już ćwiczyłem a na bieżąco staram sie czytać o nowinkach w kulturystyce i wszystkim z tym związanym. Mój problem polega na tym że..mam lat 20, od 14 roku życia jestem troche grubawy. Zmienia się to okresowo, raz w zime grubszy, potem w lato chudszy itd. Niezależnie od tego nie zmienia mi sie klata, a właściwie tłuszczyk w niej. W wieku lat 17 ćwiczyłem rok na siłowni, nie miałem zbyt rezultatów dużych z wyglądu, ale to z powodu powiedzmy braku diety i za często zakrapianym czasem. Od kidy zgrubłem na klatce mam tłuszczyk, nie jest on taki jak u grubych, czyli takie obwisłe cycuszki, ale jednak wystające powiedzmy półkule. Nawet podczas roku ćwiczeń w tamtym okresie, owszem klatka stwardniała ale nad mięśniem dlaej był tłuszczyk. Potrafiłem ostro napiąć, ale nie było w lustrze zarysu klatki a dalej półkule. Postanowiłem na nowo zacząć cwiczyć, i moja mysl sie sprowadza do tego zeby, teraz z 4 tygodnie ogólnorozwojuwki, potem do marca masa, a od kwietnia rzeźba. Cwiczenia znam ok, ale co o tym sądzicie?? Może powinienem pierwsze spalić tłuszczyk z tej klatki, zeby na gotowym ciele dopiero masować itd, bo boje sie że masy złapie ale tłuszczyk zostanie.
Może miał kto podobny problem?? Dodam że planuje ćwiczyć trzy razy w tygodniu, dwa pozostałe dni mam treningi mma, więc uznajmy to za aeroby:-)

Voice666
04-12-08, 22:11
Pal fat, czyli ostro aeroby(biegamy, skaczemy itd.) Pozniej masa.

Ikar
04-12-08, 22:13
w sumie plan na przyszlosc nasz dobry a co do tego czy najpierw spalic ten tluszczyk to albo podaj wymiary wage wzrost albo wklej fotke bo tak ciezko sobie to w sumie wyobrazic. Oczywiscie jak bedziesz masowal to tego tluszczyku nabierzesz jeszcze wiecej ale przy rzezbie to spalisz i zostanie czysta masa

007
04-12-08, 23:30
Witam, jestem to nowy. Zanim opisze swój problem, zaznacze że nie jestem zielony w tematyce siłownia itd., troche kiedyś już ćwiczyłem a na bieżąco staram sie czytać o nowinkach w kulturystyce i wszystkim z tym związanym. Mój problem polega na tym że..mam lat 20, od 14 roku życia jestem troche grubawy. Zmienia się to okresowo, raz w zime grubszy, potem w lato chudszy itd. Niezależnie od tego nie zmienia mi sie klata, a właściwie tłuszczyk w niej. W wieku lat 17 ćwiczyłem rok na siłowni, nie miałem zbyt rezultatów dużych z wyglądu, ale to z powodu powiedzmy braku diety i za często zakrapianym czasem. Od kidy zgrubłem na klatce mam tłuszczyk, nie jest on taki jak u grubych, czyli takie obwisłe cycuszki, ale jednak wystające powiedzmy półkule. Nawet podczas roku ćwiczeń w tamtym okresie, owszem klatka stwardniała ale nad mięśniem dlaej był tłuszczyk. Potrafiłem ostro napiąć, ale nie było w lustrze zarysu klatki a dalej półkule. Postanowiłem na nowo zacząć cwiczyć, i moja mysl sie sprowadza do tego zeby, teraz z 4 tygodnie ogólnorozwojuwki, potem do marca masa, a od kwietnia rzeźba. Cwiczenia znam ok, ale co o tym sądzicie?? Może powinienem pierwsze spalić tłuszczyk z tej klatki, zeby na gotowym ciele dopiero masować itd, bo boje sie że masy złapie ale tłuszczyk zostanie.
Może miał kto podobny problem?? Dodam że planuje ćwiczyć trzy razy w tygodniu, dwa pozostałe dni mam treningi mma, więc uznajmy to za aeroby:-)

Lipomastia najprawdopodobniej, jeśli chcesz się tego pozbyć nie chirurgicznie to zastosuj dietę redukcyjną i ćwiczenia tlenowe. Polecam biegi interwałowe. Siłownia nic ci nie da ,może trochę.Pozdro

krzysztof122354
05-12-08, 00:00
Jest taki rodzaj ćwiczeń dla spalnia tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca, niby codzienne ćwiczenia wybranej parti po 3-4 serie po 40 do max poetórzeń na wybranym jednym cwiczeniu, ale to sie nijak ma do całej budowy, bo przecież nie bede codziennie szedł na siłke machać samą sztangą itd. Właśnie dobrze kolega pisze, ponieważ kiedyś był taki program gdzie ludzie przez 8 tygodni musieli zbić swoją wage, a gdy sie to im udało to dostawali bonus na operacje plastyczną (coś w stylu być łabędziem itd.) i właśnie był podobny przypadek gdzie gosć troszke obdtłuszczony przez 8 tygodni żeczywiście pod okiem fachowców jakiś tam postęp zrobił, ale na operacji plastycznej miał odtłuszczanie brzucha, tyłka i właśnie klaty, ale pamiętam że chirurg mu mówił że w jego przypadku jest to nie potrzebne bo zdołał by to bezproblemowo spalić po czasie. No ale co chirurg sie ma do znania na cwiczeniach:-) Hm,, narazie od tego tygodnia zaczełem ogólnorozwojówke, zobaczymy co mi npiszecie co wymyślicie i potem zrobie tak jak razem dojdziemy do wniosku zrobić.

Hasos
05-12-08, 00:28
Nieda się z wybranego miejsca. Bo nie ma ludzi otyłych a chudych na nogac jezeli dużo chodzą. Aeroby(interwały lepsze)+ dieta i trening redukcyjny ale to ma być cały plan na redukcje a nie na wybrane miejsce;)

krzysztof122354
07-12-08, 19:02
A może ktoś z forumowiczów miał lub ma podobny problem??

Cielu7
07-12-08, 20:12
Tak jak już ci wymienili koledzy nie spalisz tłuszczu na żadnej konkretnej części ciała pali sie równomiernie z całości poprzez areoby (bieganie,rowerek,steperek,skakanka) i tym podobne wiec nie ma co gadac tylko przechodzić do ćwiczen :)