PDA

Zobacz pełną wersję : stawy...



rgolanski
04-12-08, 21:25
Od jakiegoś czasu mam z nimi problem. przerwa wakacyjna nic nie dała.
Najgorzej jest ze stawem łokciowym. Przy każdym ćwiczeniu na triceps czuje duże napięcie i mi "przeskakuje". Przeskakuje nawet przy wyciskaniu sztangi na klatę leżąc. Poza tym przy wyciskaniu sztangielek siedząc na barki "przeskakuje" mi w dwóch barkach. Od miesiąca łykam po 1 kaps ARTHRON COMPLEX:
500mg chlorowodorek glukozaminy,
300mg siarczan chondroityny,
250 mg MSM
ale nic mi to nie pomogło.

Przy czym cały czas trenuję na masę z kreatyną przy dużych obciążeniach i małej ilości powt. 1 grupa raz w tyg.

Co mi poradzicie? pomóżcie.
pozdrawiam

rgolanski
04-12-08, 21:45
Dodam jeszcze że z rozgrzewką to u mnie słabo . Zazwyczaj trochę wymachów+ 1 seria 15 powt z mniejszym ciężarem.

Ale teraz to na rozgrzewkę za poźno, bo tego się nie cofnie niestety......

pey
04-12-08, 22:30
Właśnie i może w tym jest problem... a przez te wakacje i odpoczynek wykonywałeś jakąś cięższą pracę lub jakieś lekkie ćwiczenia?

rgolanski
04-12-08, 23:14
nie nic a nic. przerwa w sumie trwała jakieś 5-6 miesiecy. myślałem że wszystko się unormuje ale niestety tak sie nie stało

Bewolf
04-12-08, 23:20
no to kolego masz problem to moze byc poczatek zapalenia stawow:/ musisz przystopowac z duzymi ciezarami i jesli koniecznie chcesz cwiczyc to rob tylko trening na podtrzymanie..... no i najlepiej skonsultuj sie z lekarzem....

rgolanski
04-12-08, 23:26
to zapalenie stawów samo się nie wyleczy? :/ trzeba koniecznie do lekarza?

szkoda że zacząłem cykl kreatyny...

Bewolf
04-12-08, 23:31
trzeba temu zapobiec zanim sie rozwinie bo potem mozesz miec problemy z cwiczeniem wogole. jak juz wyleczysz to bedzie wystarczyla dobra rozgrzewka przed treningiem i bedzie git;) no i trzeba tez stosowac usztywniacze na nadgarstki;) bedzie ok...

rgolanski
04-12-08, 23:33
a czemu akurat na nadgarstki. Chociaż z nadgarstkami też miałem problem jak robiłem uginanie nadgarstków ciężarem ponad 60kg. ale byłem głupi. myślałem nad usztywniaczem na łokieć.

Bewolf
04-12-08, 23:36
bo nadgarski so bardzo delikatne szczegolnie narazone jesli chodzi o cwiczenia na przedramie. A taki usztywniacz jest tani a przweaznie wiekszosc rękawiczek ma usztywniacz.....na lokiec w simei nie wiem czy duzo ci da przy treningu masowym na duzych ciezarach ale mozna i tak, dlaczego nie. Jednak ja bym proponowal jednak wizyte u tego doktura przynajmniej zeby przepisal jakąs masc;)

rgolanski
04-12-08, 23:39
ok wielkie thx. a rękawiczki z usztywniaczem mam :D

Bewolf
04-12-08, 23:40
nie ma za co powodzenia i szybkiego uporania sie z problemem;)

tm7
05-12-08, 09:04
Maść to samemu można sobie przepisać, nie potrzebny do tego lekarz.
Zrób badania krwi, jak masz stan zapalny to wyjdzie ci wysokie ob.
Kup ściągacze na stawy łokciowe to pomaga, wiem z doświadczenia.
Co do glukozaminy to bierzesz jej za mało, powinieneś brać 1000mg na dzień, ale nie licz na to że wyleczy ci to poważniejszą kontuzję, jedynie nasmaruje ci stawy, sam teraz biorę glukozaminę i wiem czego można się po niej spodziewać. Dobra jest do zapobiegania, ale nie do leczenia.
Zawsze człowiek dopiero po fakcie się zastanawia co robił źle. Zła technika, za duże ciężary, zła rozgrzewka, zły sprzęt...

przemek_yo
05-12-08, 15:01
ja czulem lokcie przy wyciskaniach na triceps, zaczael mbrac glukosamine +MSM i chwale poprawde :)

rgolanski
05-12-08, 21:55
A co do tej maści to jaką polecacie?
Czy usztywniacz które są z rękawiczkami nie wystarczą?
Mam jeden ściągacz na łokieć ale on nic nie daje. ( może polecicie jakiś dobry?) Mam taki materiałowy elastyczny bez żadnych stałych elementów.