PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo powazny problem.



better
04-12-08, 18:25
Siema.
Mam powazny problem, otoz, cwicze jakis miesiac na siłce no i pojawił sie problem, boli mnie gdzies w okolicach tricepsa na samej gorze reki, dop tego jakos tak nie mam apetytu, a dodam, ze do zeszłego tygodnia, mogłem jesc i jesc, chodze jakis taki zamulony, zmeczony, nie wyspany, a spie po ok9h, w zeszłym tygodniu odpusciłem sobie 2treningi, ze wzgledu na bol trica, w poniedziałek jak nowonarodzony poszedłem na siłke i wszystko było ok, az do wtorku gdy sie obudziłem, w srode odupsciłem sobie trening i jutro tez, bo nie dam rady, co robic?

Voice666
04-12-08, 19:43
Co to za plan tam katujesz? Masz czas na regenerację?(jakie przerwy ile dni w tygodniu ćwiczysz?), jak tam dieta? Odżywki bierzesz? może coś mocniejszego?, jak tam witaminy?.

better
04-12-08, 20:08
Czyli tak, plan to zwykła ogolnorzowojowka:
- podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 3s max
- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3s 12-15p
- przysiad 3s 12-15
- wyciskanie hantli nad głowę siedząc 3s 15-20p
- uginanie sztangą łamaną stojąc 2s 12-15p
- wyciskanie francuskie sztangi leżąc 2s 12-15p
- wspięcia na palce z hantlami 2s 15-25p
- grzbietki/dzień dobry 2s 12-15
- skłony na ławce skośnej 2s max

Czas na regeneracje jest, Cwicze pn, sro, pia(w domu, z hantlami, plecakiem, pompki itd. )
Czasami tylko Pn, Sro, aa no i wtorek i czwartek wf :) Rano sniadanko, płatki z mlekiem, jajka, w szkole to kanapki, z serem, rybka, wedlina, pozniej ryz, albo makaron, obiad, zwykle jakies miesko + ziemniaczki, jogurt itd. czesto i do syta, odzywek nie biore :) i na razie nie mam zamiaru brac. Z wiatmin to tylko rutinoscorbin, badz witaminke c.

Voice666
04-12-08, 21:12
To może zakwasy masz po prostu?
Przed każdym treningiem rozgrzej się dokładnie, porozciągaj, to samo po treningu (rozciąganie) i zobacz co będzie.

Bewolf
04-12-08, 23:22
mogles sobie naciągnoc po prostu zaczepy w tym wypadku trzeba stosowac masci najlepiej arcalen no i nie cwiczyc przejdzie powinno;)

tm7
05-12-08, 09:14
Zakup magnez.

Pewnie naderwane są włókna mięśniowe, smaruj czymś np fastum albo arcalen tak jak pisał kolega wyżej. Zrób przerwę dopóki całkowicie ból nie minie, bo samo smarowanie nic nie da jeśli będziesz cały czas katował triceps.

Żeby zapobiec nadciągnięciom mięśni stosuj stretching, przed treningiem 5-7 sek każda partia mięśniowa w kolejności od góry do dołu, po treningu około 20-30 sek.
Stretching po treningu poprawia przepływ krwi w mięśniach, oraz łagodzi zakwasy.
Rozciągnięte mięśnie są mniej podatne na kontuzje.

better
05-12-08, 16:46
dzieki koledzy, od poniedziałku zaczne sie solidnie rozgrzewac.

better
07-12-08, 09:55
No wiec tak, byłem wczoraj na zakupach, gdy przesuwałem reka ciuchy na wieszakach to mnie zaczał tric bolec. Gdy np. leze i wezme do tyłu reke, a pozniej do przodu to czsto mi cos pstryknie i to mnie boli..

Bewolf
07-12-08, 10:20
ale pstryknie w miesniu czy w stawie???

tm7
07-12-08, 11:08
No wiec tak, byłem wczoraj na zakupach, gdy przesuwałem reka ciuchy na wieszakach to mnie zaczał tric bolec. Gdy np. leze i wezme do tyłu reke, a pozniej do przodu to czsto mi cos pstryknie i to mnie boli..
Zdarza się, że coś w stawie strzeli i później trochę boli, jak nie masz tak cały czas to nie przejmuj się tym zbytnio.