PDA

Zobacz pełną wersję : Posiłek przed i po treningu



Minias
03-12-08, 18:19
hejka, jaki posiłek przed treningowy byście poradzili przygotować jeśli mam tylko niecałą 1h i powiem że ryżem i kurczakiem już powoli żygam więc musze coś zmienić w diecie bo ryż z kogutem ciagle na obiad jem a trening mam pare godzin później. A drugie pytanko to czy jeśli kończe trening po 22 to opłaca się jeść posiłek potreningowy czy tylko carbo zaraz po treningu i na koniec ryba wymieszana z serem białym i okżywka białkowa? Co o tym myślicie? Z góry dzięki za odp

Voice666
03-12-08, 19:08
Jeśli przed treningiem masz jakąś godzinę to nic innego tylko Snickers :), sama energia.
Po treningu, jeśli jesz go ok 22:00 to załóżmy, że idziesz spać ok 00:00 to niech posiłek po treningowy będzie ostatnim posiłkiem (żołądek też musi odpocząć). Serek wiejski, ryba - tak, carbo i odżywkę już sobie daruj

Minias
03-12-08, 19:21
tzn co do carbo to wiesz pije go i tak zawsze prosto po treningu bo popijam nim suple. A co do rybi i serka to jem je jakos o 22:30 a później jeszcze białko dla uzupełnienia tych 50g białka jednorazowego. Co o tym sądzisz? A co do sznikersa to wiesz że nawet o tym nie myślałem :) wielkie dzięki i zaczne go jeść przed treningiem. Pozdro

Voice666
03-12-08, 20:01
Nie jestem przekonany co od tego supla do ryby i serka. Nie możesz go wcześniej wziązć. W sumie w ryba ma dużo białka, serek też więc po co tyle?
Ja na ostatni posiłek tylko serek jem, ale u mnie wszystko inaczej rozplanowane jest. Między ostatnim posiłkiem a treningiem jakieś 6h różnicy więc jest czas na wszystko. U ciebie tak to wygląda, że po treningu idziesz praktycznie spać więc nie przeciążał bym żołądka, napij się mleka, zawiera kazeinę spowalnia katabolizm.

Rush
03-12-08, 22:35
Podłącze sie pod temat :] Co jest jescze dobrym posiłkiem przed treiningiem.
I czy zaraz po treningu serek np.danio jest dobry aby uzupełnic cukry proste ?? albo sok z owoców z soko-wirówki ?? A 20 min pózniej 90gram biogenix monster mass (25% białka) wystarczy, czy sypnąc troche więcej ??

pablo91prg
03-12-08, 22:37
coś z węglami, przed samym wysiłkiem najlepiej z węglami prostymi

monohydrat
03-12-08, 22:48
Po treningu jak najbardziej musisz spozyc jakies wegle, nejlepiej w formie plynnej, wiec karbo jest tutaj bdb rozwiazaniem, a najlepszym byloby 100 gram gainer. W domu przed snem pozstaje Ci juz samo bialko jak tlusta rybka, twarog z lyzka oliwy itp.

Rush: Przed traningiem nalepszym posilek to 30% wegli prostych jak bialy ryz i 70% wegli zlozonych + jakies bialko w postaci piersi lub chudej ryby. W posilku przedtreningowym unikamy tluszczu, podobnie jest w posilku potreningowym.