PDA

Zobacz pełną wersję : Masa



Street Fighter
03-12-08, 10:32
cały czas od kiedy chodze an siłke ćwicze na mase i moje pytanie jest takie czy jesli co jakis czas bede robił trening na rzeźbę to ułatwi mi to zdobycie masy kiedy przyjdzie czas na mase ?? czy lepiej cały czas walić na mase a tylko zmieniac cwiczenia??

Marcinek
03-12-08, 11:26
przyda sie zmiana planu treningowego, organizm troche zwariuje.. bo ciagnac jeden tryb to sie przyzwyczai, mozesz takze zrobic tydzien max 2 tyg przerwe od silki i zaczac nowy plan.

Street Fighter
03-12-08, 14:01
właśnie chodzi mi o to ze po jednym planie na mase robie przerwe i zaczynam drugi z innymi ćwiczeniami i tez na mase !ale chodzi mi o to czy nie zrobic właśnie teraz jakiegos treningu na rzezbe bo moze organizm przyzwyczaił se juz do tego 12,10,8,6 xDDD i kiedy pojade po rzezbie znowu na mase beda wieksze postepy ?;>

lukasz231
03-12-08, 14:36
Na Twoim miejscu zrobiłbym cięższy trening na masę,jeżeli nie zależy Ci jeszcze na rzeźbie. Porzeźbisz na lato;) Jaki teraz trening robiłeś? Rozpiskę pełną daj.

Street Fighter
03-12-08, 14:54
klata:plasko ,skos gora hantlami ,rozpietasy 12,10x3
plecy:podiaganie szatangi w opadzi tułowia nachwytem ,hmm takie cos ze klata sie klade na ławeczke podniesiona o 45stopni i macham rekoma jak bym latał ,ciag
tric:francuskie ,na maszaynie
bic:uginanie ramion z hantlami chwytem mlotkowym,uginanie ramion ze sztanga,i jeszcze siadam i łokiec oparty o noge i uginam ramie
brzuch:absII

nie patrzec w "o sobie"bo dawno nieaktualizowane

fanatykkkk
03-12-08, 15:47
nie wiem czy ci to pomoze ale ja np robie sobie dwa systemy treningowe na mase i po prostu jeb...e jeden w jednym tygodniu drugi w drugim tygodniu :
1 tydzien-trening 1
2 tydzien-trening 2
3 tysdzie-trening 1
4tydzien- trening 2
i tak dalej i trak dalej
w ten sposob organizm sie nie przyzwyczaja do czestotliwosci cwiczen
mozesz tak samo robic tylko co 2 tydnie lub nawet 3 kto co woli PZDR

lukasz231
03-12-08, 16:06
Jak robiłeś już jakiś cykl to masz już pojęcie o treningu i wiesz co i jak działa na Twój organizmy. Poszukaj na forum ciekawych treningów(w podwieszonych jest temat z ciekawymi planami) i wybierz taki,który Ci się spodoba. A jak nie to pokombinuj ze zmianą ćwiczeń na tym systemie co masz.

hardworkOUT
03-12-08, 17:30
12-10-8-6 chyba najgorsza metoda jaka znam jeszcze w splicie to juz wogole. chcesz mase to po co sie bawisz w jakies maszyny, w uginanie w podporze o kolano ?? gdzie nogi ?? i ty sie dziwisz ze masa nie idzie

Piotroszka
03-12-08, 18:47
to ile serii i ile powtórzeń trzeba robiś zeby masa poszła?myslalem ze tak dobrze 12-10-8-6.Napisz jak to powinno wygladac?

wukio
03-12-08, 18:54
Mniej powtórzeń w każdym ćwiczeniu, większy ciężar, zero ćwiczeń na maszynach i izolowanych. Ćwiczenia na wolnych ciężarach. Popatrz za treningiem fbw.

grzela
03-12-08, 19:12
to ile serii i ile powtórzeń trzeba robiś zeby masa poszła?myslalem ze tak dobrze 12-10-8-6.Napisz jak to powinno wygladac?


Nie ma jednego przepisu na sukces-gdyby tak było wystarczyłby jeden uniwersalny plan z uniwersalnymi ćwiczeniami, z uniwersalną liczbą serii oraz z uniwersalna ilością powtórzeń.

Na każdego ten sam trening działa inaczej-dlatego nie należy bać się eksperymentowania (oczywiście w granicach rozsądku)

Z doświadczenia polecam zakres powtórzeń w granicach 6-10 -oczywiście nie jest to dogmat gdyz niejednokrotnie stosowałem inny przedział powtórzeń.

Jestem zwolennikiem teorii ze razem z masą powinna iśc siła więc polecam parowanie systemów stricto siłowych( z mniejsza ilościa powtórzeń) z systemami masowymi ( ze "średnia" ilością pow)

Wykonuj przedewszystkim ćwiczenia złożone na wolnych cięzarach- unikaj maszyn oraz ćwiczeń izolowanych( chyba że trenujesz systemem np heavy duty)

janusz123
03-12-08, 19:20
12-10-8-6 chyba najgorsza metoda jaka znam jeszcze w splicie to juz wogole
Ja tak robie...dlaczego uważasz że najgorsza metoda i co proponujesz wzamian?. To jest przeciez progres coraz większe obciążenie ale za to mniej powtórzeń..

Piotroszka
03-12-08, 19:33
mniej niz 12???dziwne

grzela
03-12-08, 19:35
a dlaczego uwazacie że 12 to odpowiednia ilośc pow

hardworkOUT
03-12-08, 21:25
"Ja tak robie...dlaczego uważasz że najgorsza metoda i co proponujesz wzamian?. To jest przeciez progres coraz większe obciążenie ale za to mniej powtórzeń.. "

po 1 z doswiadczenia po 2 mam spore porownanie. grzela i wukio wszystko opisali wyzej. 6-10 powt, 0 maszyn, 0 cw izolowanych, 0 wyciagow. wolne ciezary to klucz do sukcesu ( mam nadziej e ze o diecie nie musze pisac )


"mniej niz 12???dziwne"

co w tym dziwnego ?


"a dlaczego uwazacie że 12 to odpowiednia ilośc pow"

dołaczam sie do pytania.
przyjmuje racjonale argumenty , a nie " bo u mnie na silowni tak cwicza, albo bo kolega tak powiedzial "


zawsze sie zastanawiam jak widze temat 'trening na mase do oceny, chce przytyc itp' dlaczego wszedzie jest split ?? co w tym jest dobrego dla poczatkujacego ? ( mala podpowiedz: nic )

Street Fighter
03-12-08, 22:25
nóg nie robie by był umierał na treningach karate :P
dobra dzieki wszystkim za odpowiedzi bede dalej masował a po maturce rzeźba xDD

.Smile
03-12-08, 22:30
Bez trenowania nóg będziesz miał w dupe pare kilogramów, ale to twoja sprawa. Jak już ćwiczyć to całe ciało bo będziesz wyglądał jak bocian.

@hardworkOUT, wiesz czemu widzisz splity? Bo w przykładowych treningach na mase są tylko splity. Ludzie się tym kierują.

pablo91prg
03-12-08, 22:36
'@hardworkOUT, wiesz czemu widzisz splity? Bo w przykładowych treningach na mase są tylko splity. Ludzie się tym kierują. '

Panowe, poodajcie inne propozycje(inne niż splity), dorzuccie do podwieszonych. Widze, ze co nieco wiecie w tej kwestii, wiec dzielcie się, bo ktoś tam tak kazał (;P). Pozdro600.

janusz123
03-12-08, 22:40
moim zdaniem jak ktoś konkretnie trenuje i sporo je to urośnie i tak, a czy bedzie trenowal tak czy tak to tylko szczegóły są...zara all mnie pojadą ale tak mysle

.Smile
03-12-08, 22:40
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14684

na początek ja osobiście polecam fbw.

hardworkOUT
03-12-08, 22:55
dokladnie fbw na poczatek.


"moim zdaniem jak ktoś konkretnie trenuje i sporo je to urośnie i tak, a czy bedzie trenowal tak czy tak to tylko szczegóły są...zara all mnie pojadą ale tak mysle"

niechce mi sie pisac bo duzo by zajelo. powodzenia z takim mysleniem

janusz123
03-12-08, 23:01
nie mam na mysli tego ze urosną do takiego rozmiaru jak ci kolesie typu Arnold..xD

hardworkOUT
03-12-08, 23:15
ja tez nie.

.Smile
04-12-08, 15:51
moze urosnie, ale sa pewne granice.