PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkość ciosow i siła ciosów



Manto
02-12-08, 20:56
Witam obecnie chodze na silownie czasami biegam i chodze na basen pare lat temu (poczatek liceum) chodzilem 3 miesiace na vale tudo. Okres krótki i na poczatek cwiczylismy dosc niewinnie mało było stojki a sparingi praktycznie tylko w parterze. Teraz na studiach zmienilem miasto ale tesknilo mi sie za treningami i znowu zaczolem chodzic treningi sa juz zupełnie inne.

Parter dzwignie i duszenia radze sobie z tym dobrze jedyne co mnie martwi to zaowazylem ze sila moich ciosow nie jest najlepsza są słabsze od ciosow osob ktore bez problemu pokonoje w sparingach dzieki sile i technice. Jednak gdy trenujemy same uderzenia serie ciosow itp widze roznice tak jakbym mial niepewna pięść bez mocy... co mozna robic by porawic sile uderzen oraz ich szybkosc zadawania ????

patryk1336
03-12-08, 07:59
ja mysle ze jedynie co mozna zrobic to cwiczyc do bulu a sila z szybkoscia sama przyjdzie najwyzej na szybkosc jakies hankielki 1kg na rece i machac takie jest moje zdanie

patryk1336
03-12-08, 08:00
a zeby ogulnie siłe poprawic to na worku treningi do bulu odezenia i najmocniej jak sie da;)

47
03-12-08, 08:18
wyrzuc cios, nadaj mu dynamike ;)
bij ciosami urywanymi

Street Fighter
03-12-08, 10:28
napinaj miesnie dopiero kiedy dotykasz celu wyprowadzaj ciosy z nóg przez brzuch i barki

Piła69
03-12-08, 23:42
napinaj miesnie dopiero kiedy dotykasz celu wyprowadzaj ciosy z nóg przez brzuch i barki


Masz na myśli uderzenie z nogi czy ciosy rękami?

Hasos
04-12-08, 21:51
Przedwszystkim to jest kordynacja.
Zrób test, stań przed workiem i uderz ręką bez porszuania się NICZYM! a następnie skręt bioder,barków, stopy i zobaczysz różnicę. Szlifuj kondycję, bo przy trenigach na siłowni raczej jej mieć nie będziesz poprostu bo paru ciosach będziesz musiał odpocząć i jest po Tobie. Rób trening jakiś FBW i biegaj z rana przedwszystkim interwały, a to możesz na różne sposoby robić np. skoki, skakanka itp.
Pisałeś, w innym topicu ,że chcesz masę zwiększyć nie przesadź z tym bo wg. mnie są 2 sposoby walk. Pierwszy to ,że ktos jest zazwyczaj niski i szybki i poprostu nie wali super mocnych serii ale dużo ciosów daje, drugi (to Ja hehe) ,że jestem dosyć wysoki, masywny i dla mnie sprawia duży problem takie szybkie poruszanie się i schowany za gardą czekam na odpowiedni moment aby kontre wyprowadzić.

Manto
04-12-08, 23:25
ogolnie to masy nie chce zwiekszac jak juz to mieśniowa bo obecnie spalam nadmierny tłuszczyk... dzieki za rady pozdro

DiscoKing
10-12-08, 18:05
Mam jedną małą prośbe nie piszcie o czymś o czym nie macie pojęcia.. Kolego Hasos na początek piszesz mądre rzeczy a potem zaczynasz filozofować i piszesz głupoty..

Zrób test, stań przed workiem i uderz ręką bez porszuania się NICZYM! a następnie skręt bioder,barków, stopy i zobaczysz różnicę ----> to jest mądre
w temacie nikt nie pyta jak zrobić kondycje.. jakie 2 sposoby walk :/ Jak chcesz poprawić siłę ciosu musisz poprawić jego szybkość tzn. robić tempówki 10 - 15 sekund uderzasz w worek i potem 45-50 sekund przerwy i tak kilka seri. A ćwiczenia na siłowni strasznie spowalniają ale za to jesteś silniejszy w parterze :D

Jeszcze mam pytanie do kolegi 47 co to są ciosy urywane?? nie znam tego pojęcia :O

47
10-12-08, 19:35
wytlumaczyc?
Hm moze tak tego inni nie nazywaja otoz.
Gdy ktos uderza moze uderzyc ze wali z calej sily i ta reka tak pha twarz...
moze tez uderzyc ze bije szybko i reka szybko wraca do obrony twarzy, nie pha twarzy przeciwnika i to jest wlasnie cios urywany :D nie umiem tego za bardzo wytlumaczyc musialbym pokazac <rotfl>
w kazdym razie jest to szybki cios i szybkie powrocenie do gardy przejdz sie na jakis trening sw to ci moze trener pokaze:D bo ja sie nagrywac i robic z siebie pajaca na youtube nie bede:-)

Prezydent_1c
10-12-08, 20:22
Chodzi Ci chyba poprostu o poprawne uderzenie ? Bo cios pchany to cios pchany - błednie wykonywane uderzenie.

47
10-12-08, 20:25
no ale wiekszosc tak bije, jeszcze do tego czesto tzw. cepa:D [mowie o nie cwiczacych sw]

Sosna91
10-12-08, 20:55
czemu uważacie ze cepy są złe? :) jak kolo troche niższy i bez pojęcia to cep dobry jest :)

janusz123
10-12-08, 22:02
Tu macie jak sie powinno walczyć, odrazu mówie żeby umiec ta technike trzeba zastosować trening który podałem w innym dziale i pic dużo kakała
http://www.youtube.com/watch?v=m9riH8ypRis&feature=related

Manto
10-12-08, 23:30
Cepy moze i sa dobre (jesli wiesz z kim walczysz) ale za to wolne wiec jesli nie znamy przeciwnika nawet malego to zanim wezmiemy zamach on moze nawkładac nam kilka szybkich uderzen na twarz :P szybkich (urywanych jak tam sobie tlumaczyliscie tych nie pchajacych twarzy).

Co do techniki, wyprowadzania ciosow to ją znam i wiem jak to sie robi, nie mowie ze jestem jakims mistrzem ale wiem co i jak. Co do tego ze chodze na silke to wiem ze to spowalnia ale daje za to sile chociazby w parterze w ktorym i tak idzie mi dobrze. Chodz ja po za sila cenie sobie moj spryt i walecznosc (walecznosci brak mi w stojce ale o tym za chwile)

A wracajac do tematu szybkosci ciosow i ich sily, czyli tak, kondycje mam poprawic? w zasadzie to fakt bo dopiero co rzucilem palenie i na basenie mało co sie nie utopiłem bo dawno byłem (ze 2 lata) i cieżko mi szło :P Wspominaliscie szybkie serie po 15 sekund i przerwa. Pytałem ogolnie czy sa jakies cwiczenie dzieki za pomoc jak cos jeszzce to piszcie.
Pozdro

acha... filmik kozacki ale w sumie o dobra laske poszło hehe :P

adonis18
11-12-08, 11:21
jasne że kozacki jak wszystkie skurcza hahaha
elo

Piła69
11-12-08, 23:09
Można to nazwać markowaniem ciosów po to żeby zmylić przeciwnika, spowodować aby się zasłonił, obejść go i czekać na odpowiedni moment aby zaatakować z impetem. Oszczędzasz w ten sposób energię i siły.

DiscoKing
12-12-08, 16:51
[quote=47;165500]wytlumaczyc?
Hm moze tak tego inni nie nazywaja otoz.
Gdy ktos uderza moze uderzyc ze wali z calej sily i ta reka tak pha twarz...
moze tez uderzyc ze bije szybko i reka szybko wraca do obrony twarzy, nie pha twarzy przeciwnika i to jest wlasnie cios urywany :D nie umiem tego za bardzo wytlumaczyc musialbym pokazac <rotfl>
w kazdym razie jest to szybki cios i szybkie powrocenie do gardy przejdz sie na jakis trening sw to ci moze trener pokaze:D bo ja sie nagrywac i robic z siebie pajaca na youtube nie bede:-)[/q

Kolego 47 trenowałem boks 5 lat więc nie musze chodzić na treningi.. wydaje mi sie źe mówisz o ciosie który sie nazywa "dźep" a tak po za tym to jest cios nie pełnego wyprostu ręki gdy jesteśmy w półdystansie.

Boruta
17-12-08, 03:33
Witam obecnie chodze na silownie czasami biegam i chodze na basen pare lat temu (poczatek liceum) chodzilem 3 miesiace na vale tudo. Okres krótki i na poczatek cwiczylismy dosc niewinnie mało było stojki a sparingi praktycznie tylko w parterze. Teraz na studiach zmienilem miasto ale tesknilo mi sie za treningami i znowu zaczolem chodzic treningi sa juz zupełnie inne.

Parter dzwignie i duszenia radze sobie z tym dobrze jedyne co mnie martwi to zaowazylem ze sila moich ciosow nie jest najlepsza są słabsze od ciosow osob ktore bez problemu pokonoje w sparingach dzieki sile i technice. Jednak gdy trenujemy same uderzenia serie ciosow itp widze roznice tak jakbym mial niepewna pięść bez mocy... co mozna robic by porawic sile uderzen oraz ich szybkosc zadawania ????
Po pierwsze tym sie powinien zając Twój trener, a nie internetowi doradcy.
Po drugie pytanie jak to wyglada u Ciebie od strony techniczje. Jak juz naopisano właściwa praca całego ciała ma wpływ na siłę ciosu.
Po trzecie najlepsze ćwiczenie to rzucanie piłą lekarska z wykorzystaniem ruchów jak przy uderzeniach.
Po czwarte przydaje sie tez worek.