PDA

Zobacz pełną wersję : Przepuklina pytanie!!!!



Spali
26-10-06, 08:55
Mam do was pytanie czy ktos z was mial przepukline w starszym wieku nie chodzi mi gdy sie mialo np5 lat
tylko np. zaczal trenowac zlapala go przepuklina i czy wrocil pozniej do treningow??
Bo ja niestety mam przepukline i musze isc na operacje i nie wiem czy jak bede juz po to bede mogl normalnie trenowac na silowni i kung-fu(ktore 7 lat juz trenuje) z gory dzieki za odpowiedzi

marcinczwa
27-10-06, 20:00
znam ludzi ktorzy po operacji przepukliny(i po dobrych treningach) bili swoje rekordy zyciowe, wiec powrót jest mozliwy ale nie od razu - ze wszystkiem trzeba poczekac aby nie zrobic sobie krzywdy jeszcze wiekszej.
Nie jestem lekarzem, wiec musisz lekarzy pytac czy po operacji bedziesz mogł dalej cwiczyc

MikeKSG
28-10-06, 12:00
Oczywiście! Kuzyn mial i znajomy!Oboje wrocili do normalnej codziennej aktywności! Musisz jednak pamietać że do ok miesiąca będziesz musiał sie wstrzymać z treningami! Rana pooperacyjna musi sie 100% zagoić a ciało musi sie przyzwyczaic.Jednak z tego co slyszalem jest to jedena z bezpieczniejszych operacji!
ps; Zdrowiej i do zobaczenia na derbach!

vold
28-10-06, 21:47
Ja miałem ok 1,5 roku temu (przepuklina pępkowa), 3 dni w szpitalu, po 3 miesiącach zaczołem lekko trenować po 6 miesiącach normalnie a nawet ostro, wszystko spoko, podstawą przy treningach pas.

Spali
29-10-06, 19:28
Dzięki za pocieszenie:)
Dowiedziałem się także od lekarza w piątek że najprawdopodobniej nie bede cięty tylko zabieg będe miał robiony laparoskopią gdzie nie ma po tym rany ciętej
DERBY ZA ROK:) JU&#379 SIĘ NIE UMIA DOCZEKAĆ
Voldemort ja mam przepukline pachwinową i wlaśnie twoje ostatnie słowa "podstawą przy treningach pas" a ja kurna pasa nie stosowałem bo nikt mi nie powiedział że to jest konieczne a później się biłem w głowe jaki ze mnie debil :twisted:

vold
29-10-06, 20:04
Ja też lepszy nie byłem chodz pas miałem, nawet dwa tylko nie chciało się zakładać bo nie wygodnie, ale teraz już pamiętam chociaż nie zakładam do wszystkich ćwiczeń tylko do tych bardziej ryzykownych.

krzychuool
29-10-06, 22:34
przy jakich ćwiczeniach TRZEBA używać pasa? A może od ilu kilo trzeba go używać?

Spali
30-10-06, 08:44
Pas szczególnie potrzebny jest przy:
-Martwy Ciąg
-Przysiady
-Wyciskanie na barki stojąc
Jak czegoś nie napisałem to dodajcie:)

pey
30-10-06, 09:02
pas niezależnie od obciążenia, stosować go trzeba profilaktycznie i zapobiegawczo

Spali
31-10-06, 16:17
Dzieki wszytkim którzy mnie podniesli na duchu :mrgreen:
Voldemort za jakis czas jak wroce do treningów po operacji to bede miał pare pytań ale to w swoim czasie bo widze że znasz się na rzeczy :)
PZDR!!

vold
01-11-06, 15:02
Chętnie pomogę, jeśli chodzi o pas to musowo w ćwiczeniu na biceps na stojąco ze sztangą przy dużych obciążeniach, ja podejżewam że największy wpływ na przepukline w moim przypadku miało właśnie to ćwiczenie ale teraz nadal jest to moje ulubione ćwiczenie tylko oczywiście pas silno dociągnięty to podstawa.

bajtek
05-11-06, 18:14
Pas szczególnie potrzebny jest przy:

-Wyciskanie na barki stojąc



robie to cwiczenie tylko bez pasa, :shock: bo go nie mam wogule :neutral: .

już miałem troche doczynienia z trenowaniem, ale w te zime planuje lapiej wziąśc sie za siebie. i takie pyatnko: gdzie można nabyc taki pas.?? to musi byc jakiś specjalny??

marcinczwa
05-11-06, 18:18
gdzie można nabyc taki pas.??
w sklepie kulturystycznym

to musi byc jakiś specjalny??
pas kulturystyczny

bajtek
05-11-06, 21:56
i jaka jest mniej więcej cena??

marcinczwa
06-11-06, 06:51
ok 40zł

dexter37
06-11-06, 11:19
Ja bym niedoradzał ćwiczenia

pey
06-11-06, 12:44
Ja bym niedoradzał ćwiczenia
dlaczego?

Spacefighter
12-11-06, 11:07
przy jakich ćwiczeniach TRZEBA używać pasa? A może od ilu kilo trzeba go używać?
pas należy stosować przy przysiadach, przy martwym ciągu (ale tylko w 2 ostatnich seriach z dużym obciążeniem) przy skłonach ze sztangą (dzień dobry) - tutaj też nie zawsze, tylko w 2 ostanich seriach, ponieważ pas również odciąża mięśnie dolnej części pleców, a nie o to nam chyba chodzi przy ćwiczeniach na te właśnie mięsnie
+ przy wiosłowaniu w opadzie. Nie widzę natomiast sensu w zakładaniu pasa przy ćwiczeniach barków czy bicepsów - przy prawidłowej technice w tych ćwiczeniach nie ma szans, żeby kręgosłup nawalił czy flaki wylazły.

pey
14-11-06, 01:07
przy prawidłowej technice w tych ćwiczeniach nie ma szans, żeby kręgosłup nawalił czy flaki wylazły.
- nie każdy wykonuje te ćwiczenia prawidłowo więc profilaktyka jednak tu sie przyda...

vold
28-11-06, 13:56
Nie widzę natomiast sensu w zakładaniu pasa przy ćwiczeniach barków czy bicepsów - przy prawidłowej technice w tych ćwiczeniach nie ma szans, żeby kręgosłup nawalił czy flaki wylazły.


Ćwiczenia na biceps ze sztangą na stojąco to proponuje lepiej założyć pas.

Fajnie to nazwałeś flaki wylazły, ale nazwa pasuje właśnie do przepukliny pępkowej dosłownie wyłażą flaki, niekiedy wogule nie jesteśmy świadomi że przy danym ćwiczeniu potrzebny jest pas ponieważ tego nie odczówamy też zależy to od obciążenia, muszę przyznać że dawno też nie miałem pasa ale ciężary też podnosiłem inne niż teraz, więc polecam stosowanie pasa nawet w ćwiczeniach które wykonujemy naprawde prawidłowo ponieważ możemy tego długo żałować .