PDA

Zobacz pełną wersję : Glukozamina a stawy!



MikeKSG
25-10-06, 15:28
Witam!Wpadłem tutaj poniewaz mam pytanie na które chciałbym dostac odpowiedz od ludzi którzy zetkneli sie z problemem. Wszystkim "bo czytałem że" dziekuje! Otóż zaszkodziłem sobie wyciskając sztange tzw. małpim chwytem (zgiete naddgarstki) i mam problem z prawym nadgarstkiem! Na codzien nie czuje dolegliwości ale przy pozycji do pompek czy tez podpieraniu sie na zgietej dłoni bądz nawet przy przybicu mocno tzw"piatki" odczuwam ból! Lekarz(ortopeda) zasugerował że może to być wytarcie mazi(wiazadła??) miedzy kościami i zsunięcie sie kostek.Dał tabletki typu"stawomax czy stawolux" i czesc. Jednak po roku widze że problem nie znika! Postanowiłem sięgnąc po środki droższe i częstwo wspominane przez sportowców! Zanm jednak zakupie pytanie do was; Czy Glukozamina ma realne szanse mi pomóc zmniejszyć problem?? ktoś brał?? Polacacie jakieś firmy?? Duzo słyszałem o Vitalmaxie! Czekam na sugestie i z góry dziekuje!

Jose
25-10-06, 15:35
ma szanse pomoc jak najbardziej , o ile to nie jest jakas powazniejsza kontuzja...

o vitalu slyszales bo maja naprawde dobra, chwalona glukozamine i w bardzo przystepnej cenie...

odbierz PW przeslalem Ci tabele to sobie porownasz co nieco ;)

MikeKSG
25-10-06, 17:14
Dzięki Jose!teraz mam troche rozeznania! :!: Właśnie wracam z miasta.W sklepie z suplementami polecali mi spróbować Treca 900 a pozniej najwyżej Joint Therapy! Jak sadzisz(sądzicie)?? Czy można glukozamine łączyc z tabletkami typuArthroStop czy Artresan czy raczej zażywac sama Gluk.??Dzieki

Jose
26-10-06, 12:49
artresan i tego typu podobne to nic innego jak wlasnie glukozamina ;]
kiedys obliczalem jak to by cenowo wyszlo i z obliczen moich wynikalo ze znacznie bardziej oplaca sie cos kupic powiedzmy vitalmaxa niz prosto z apteki jakis artresan ;)

Karacho
26-10-06, 22:01
Mam pytanie ile kosztuje ta Glukozamina vitalmaxa i ile tego jest dzieki

mapet
26-10-06, 22:10
A co Bozia rączek nie dała.
http://www.tytan.info.pl/sklep/product_info.php?products_id=3727
http://www.tytan.info.pl/sklep/product_info.php?products_id=3279
http://www.tytan.info.pl/sklep/product_info.php?products_id=2956

MikeKSG
27-10-06, 00:31
czy Glukozamina z MSM jest wiele bardziej skuteczniejsza czy tez jest to lekka róznica?? Czy ktoś z was używał jakieś maści dodatkowo?/ jeżeli tak to jakiej firmy?? Dzieki!

Jose
30-10-06, 00:11
chyba nikt nie stosowal bo odpowiedzi nie ma ;]

Moniq
30-10-06, 20:14
w tym przypadku sama glukozamina raczej napewno ci nie pomoże ponieważ sprawdza się glównie w profilaktyce u osób narażonych np. na kontuzje,
mozesz jeszcze spróbować preparatu z glukozaminą + chondroityna + MSM i to będzie bardziej sensowne

tomek.
30-10-06, 21:31
mnie pobolewa kostka w nadgarstku która zaznaczyłem na zdjeciu
http://img104.imageshack.us/my.php?image=wristanatomyintro011oz8.jpg
ale ograniczam cwiczenia przy których mnie pobolewa i nie jest żle

oprócz suplementów wymienionych w tym poście radze ci:
-zmienić ten chwyt, bo raz że kontuzjogenne dwa że ryzykowne a i tak nie wierze w jakies racjonalnie łatwiejsze wyciskanie
-zainnwestowac w opaski do wyciskania, super sprawa mocno usztywniają nadgarstek
-mozesz też zajrzeć do lekarza specjalisty(o ile nie byłeś) lub do lekarza sportowego i przedstaw sytuacje a napewno lepeij zrozumie to że chcesz mieć w pełni sprawną reke

MikeKSG
30-10-06, 23:08
U lekarza byłem ale nie sportowego!Było to rok temu czyli niedawno po kontuzji.Nie wiedziałem że problem będzie trwał do teraz. Chwyt zmieniłem...ba! musiałem bo ból nie dawał spokoju!Sciagacz na nadgarstek tez mam. W USA lekarze mi powiedzieli że to pewnie kontuzja stała i mam zapomnieć o wyzdrowieniu-tzn.pogodzic sie! mam glukozamine Treca 900 i masci! Jeżeli nie pomoze mam siegnąc po Joint therapy.No coż..zobaczymy!

gangster
07-12-06, 13:49
Wlasnie jem Arthon Complex,drogie ale juz drugi staw w lokciu mi sie popsul :sad: Musze zrobic przerwe w treningach i regenerowac,dam znac czy podzialal.

vlk
08-12-06, 07:50
Wlasnie jem Arthon Complex,drogie ale juz drugi staw w lokciu mi sie popsul :sad: Musze zrobic przerwe w treningach i regenerowac,dam znac czy podzialal.

Glukozamina nie dziala na wszystko. Idz do lekarza, moze trzeba Twoje stawy potraktowac jakos inaczej niz tylko glukozamina. Odwiedz ortopede posluchaj, a pozniej idz do drugiego. Jak obaj powiedza to samo to git

gangster
09-12-06, 13:21
Tez o tym myslalem,ledwo robilem triceps,teraz juz wogole nie moge,nie jestem pewien czy sama glukozamina mi pomoze,niedlugo sie przejde do ortopedy.

Kacper
15-12-06, 22:48
Mike

Trójkolorowy Knurów wita!!!!

Glukozamina jest najczesciej stosowana substancja jesli chodi o wytarcie sie chrzastki stawowej. musimy jednak pamietac iz chrzastka stawowa niedojrze ze nie jest w stanie sie sama zregenerowac do konca to jeszcze nie da sie tego zrobic zadnymi preparatami. mozna jedynie stworzyc tzw łatke na owej wytartej chrzastce.

Przeczytaj temat o stwach. tam dosc dokładnie opisane leczenie farmakologiczne.

Aha, jeszcze co do glukozaminy, cykl na stawy na glukozamine powinien trwac około 2 miesiace.