PDA

Zobacz pełną wersję : czy to prawda??



zaq
25-11-08, 17:25
na pewnej stronie przeczytalem że nie powinno sie pic jogurtow smakowych ( zdawało mi sie inaczej...) i jesc białe pieczywo? czemu tak jest? prawda to??

Zioman
25-11-08, 17:29
Co do jogurtów to nie wiem. Ale razowiec przecież ma więcej witamin i jest mniej kaloryczny.

pey
25-11-08, 18:53
Jogurt sztuczny, czyli taki, na którym pisze: "Jogurt o smaku truskawkowym"
Jogurt prawdziwy: "Jogurt truskawkowy"

DiscoKing
28-11-08, 16:59
Wpisz sobie w google dieta na masę i tam wszystko będzie pisać. Co i dlaczego..

Wiki
29-11-08, 14:24
Był taki artykuł w interwencji na tvn, o wyrobach mlecznych i m.i. jogurtach i mleku.
Szukalem w necie tego reportazu, ale nie moglem go znalesc.
W tym artykule opisali sporo produktow mlecznych, okazalo sie ze wiekszosc producentow, dodaje jakies swinstwa do swoich produktow, by np. dłuzej lezaly na polce(nie gnily, nie kwasnialy, ladnie pachnialy itd.). Ogolnie wszystkie wyroby zostaly skrytykowane. Masła ktore maja mniej niz 80% tluszczu, są tanimi podróbami. Zastanawialiscie sie kiedys dlaczego maslo typu margaryna nie zamarza:P? Dlaczego mleko nie kwasnieje? Otóż producenci mniej znanych firm (chociaz utrate swojej marki rezykowaly tez bardziej rozwiniete firmy), dodaja jakies specyfiki... W jednym z produktow przetestowanych laboratoryjnie był jakis kwas, ktory podobno wszystko scinał. Wniosek z tego taki, ze byl dosyc żrący i toksyczny.
Dla bajeru, wsadzili do tego kwasu na 10sekund. kawałek miesa. Jak je wyjeli było juz całe białe. Ten producent juz chyba nie istnieje, bo wytoczyli mu proces...
Ten sam kwas byl tez w jogurtach.
Najlepsze są reklamy ("świeże owoce zerwane wprost se krzaczka"). A w prawdzie, dodaja jakies regulatory kwasowosci i regulatory smaku.
Ja po tym reportazu staram sie omijać, tanie masła, mleka i jogurty. :)

sts
29-11-08, 15:11
wiki masz tego szukałeś http://www.youtube.com/watch?v=kJKLXqeY3lQ http://www.youtube.com/watch?v=x7-v4HNlIGs&feature=related

Wiki
29-11-08, 16:58
No, to jest to :) Dzieki. Łap soga.

Stach
01-12-08, 12:35
OMG, nie ogladalem tego wczesniej. Czy teraz w Unii nie powinno sie to zmienic? Wiekszy rygor, przepisy, inspekcje, atesty. Pamietam jeszcze afere z samym maslem. przebadali iles tam polskich masel i sie okazalo, ze prawie we wszystkich jest dodatek oleju palmowego. W prawdziwym masle nie powinno byc tluszczow roslinnych a tluszcz mleczny powinien stanowic ok. 80-82 %. Ja wole te pare zlociszy wiecej dac i kupic kerrygolda dla przykladu. Z jogurtami tez dobra opcja. Zabronione jest (tak slyszalem) dodawanie barwnikow do produktow mleczarskich, to robia tak, ze dodaja barwnikow do soku owocowego a sok do jogurtow i wychodzi jogurt o smaku takim a takim. Cwaniaki. Ja jak kupuje jogurty to tylko naturalne. Zreszta owocowe za duzo wegli maja.

Symu
01-12-08, 19:48
Juz niech unia do naszego jedzenia się lepiej nie pcha xD bo będziemy mieli taki syf jak na zachodzie w sklepach.