PDA

Zobacz pełn± wersję : Na czym wiecej spale?



Davi
25-11-08, 17:02
Witam,
Mam pytanie na czym wiecej spale kg na rowerku stacjonarnym czy na bieżni ?





Pzdr

Zioman
25-11-08, 17:03
Biegaj±c w miejscu spala się najwięcej kalorii, a więc bieżnia.

Davi
25-11-08, 17:07
A mógłby¶ polecić jak±¶ bieżnie?


Pzdr

Zioman
25-11-08, 17:10
A jest jaka¶ różnica? Nie biegam to niestety nie wiem.

tommy76
26-11-08, 08:21
jesli chodzi o spalanie tkanki tluszczowej to z mojego doswiadczenia wszystkie te sposoby moga zostac dobrane indywidualnie, jednak w krotki czasie treningowym najszybciej zejdzie Ci, jak napisal poprzednik na biezni;

bieganie - spalanie okolo 500 kalori przy biegu 25-30 minut, jest to jednak bieg szybki okolo 12-14 km na biezni w interwalach miedzy tymi dwoma predkosciami, przebiegam wtedy okolo 5 km. Mowie tu o biegach w roznych poziomach, czyli tzw. "bieg po plazy", etc.. dodac chcialem, ze wszystkie bieznie sa podobne, mowie tu o biezniach w klubach.

narty - spalanie rzedu 450 kalorii w 25-30 minut, zalezy to tez rowniez od stopnia obciazenia, szybkosci pedalowania. Ale narty dodatkowo przynajmniej mnie rozgrzewaja wszystkie partie miesniowe. Czuje sie naprawde rozgrzany po takim biegu.

rower - przynajmniej u mnie to 25 minut to okolo 16-17 km i okolo 400 kalorii, jest to zdecydowanie latwiejsze i mniej meczace niz dwie poprzednie wersje cwiczena areobowych, jazda ta musi byc jednak wykonywana z predkoscia okolo 39-45 km/h. Stosowalem to na poczatek.

steper nie wypowiem sie, poniewaz nigdy tego nie probowalem. Wiem tylko z opisow.

Ja trenujac okolo 25 minut dziennie przez pol roku stracilem okolo 18-20 kg bez wartosciowego tluszczu i wtedy zaczalem lapac mase, ale juz miesniowa. Pracuje nad tym, zeby powalczyc tak, zeby na klacie przyroslo, a w brzuchu nie, ale jest to wyglada na to nie mozliwe, ale i tak czuje sie zupelnie inaczej... Powodzenia i walcz!

Wiki
26-11-08, 10:32
Jasne że na bierzni. Na rowerku musisz jezdzic ze 2 godziny, zeby dorownac temu co mozna na biezni w 40minut.
Pozatym jak masz kase na silownie to nie wchodz na takie zeczy jak bierznia czy rowerek, tylko zajmij sie treningiem np. klatki albo nog.
Proponuje bieganie na dworze, nie nudzi i oddychasz swiezym powietrzem. Oczywiscie jak temp. bedzie juz na -, to trzeba korzystac juz z bierzni, na razie jeszcze biegam na dworze.

adonis18
26-11-08, 11:13
Witam,
Mam pytanie na czym wiecej spale kg na rowerku stacjonarnym czy na bieżni ?





Pzdr
jak już masz spor± nadwagę ziomu¶ to najwięcej spalisz na basenie. na biezni możesz uszkodzić stawy i wielki ch*j będzie z twojego odchudzania. . rowerek też polecam ale dłużej trzeba popedałować. nie siedĽ w domu nie podjadaj. w wolnym czasie intensywnie pospaceruj na ¶wieżym powietrzu nic za free. powodzenia
elo