PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ułożeniem planu treningowego



Drax
24-11-08, 20:55
Witam, znowu kolejny problem, tym razem z ułożeniem planu treningowego, może opisze moją sytuacje i coś o sobie.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 15

Waga : 60

Wzrost : 174 cm około

Cel treningowy : masa/siła

Staż treningowy na słowni : 7 miesięcy 3 razy w tygodniu niby z "instruktorem"

Uprawiane inne sporty : koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga, narazie hantle 4 kg ale to na około 2 tygodnie t potem sztagielki, ławka skośna
modlitewnik.

Dieta : Staram się jeść zdrowo

Przeciwwskazania medyczne : brak,

Zażywane suplementy : brak

Otóż problem jest taki, że będę ćwiczyć nadal 3 razy w tygodniu w poniedziałek środę oraz piątek, jednak jest problem taki, że mam zapadniętą klatke piersiową dlatego tą część chociaż troche musze ruszyć a każdym treningu w tym raz w tygodniu tak typowo klatka. W zupełności nie wiem co, jak i kiedy ćwiczyć, jak to łączyć. Prosilbym chociaż może o rozpiske co ćwiczyć w jaki dzień a ja bym sobie zobaczył ćwiczenia oraz dopasował odpowiedno do moich możliwości sprzętowych, a potem bym tu napisał, abyście mi sprawdzili. Oczywiście również musze dopasowac odpowiednio diete gdyż trening jest to masowo/siłowy.

Pozdro.

hardworkOUT
24-11-08, 21:05
Wiek : 15

Cel treningowy : masa/siła

Staż treningowy na słowni : 7 miesięcy


patologia... nie szkoda ci zdrowia ?

Drax
24-11-08, 21:15
Wiek : 15

Cel treningowy : masa/siła

Staż treningowy na słowni : 7 miesięcy


patologia... nie szkoda ci zdrowia ?

czyli o co chodzi ? musze ćwiczyć aby nie zapadała mi się dalej klatka piersiowa, inaczej operacja murowana. W takim razie jak ćwiczyć czy co ?

hardworkOUT
24-11-08, 21:24
kto ci to zalecil ? lekarz ?

Drax
24-11-08, 21:51
kto ci to zalecil ? lekarz ?

w pewnym sensie tak, ponieważ stwierdził, że to rozbuduje kaltke piersiową, a pozatym miałem pod mostkiem najprawdopodobniej z tego powodu uciski, gdzie teraz po ćwiczeniach tego nie mam. Głownie zalecił to taki pewien koleś i stwerdził, że nawet może się uda to całkowicie "wyciągnać" większość lekarzy chciała mnie dac pod nóż, czeka poprostu się jak normalny człowiek boje... jest to zawsze ingerencja noża w ciało. A, że wynikły teraz pewne scesje z niby "drugim trenerem" a i na siłownie mam daleko dlatego zastanaiwam się nad treningiem w domu.

.Smile
25-11-08, 14:52
jeżeli masz problem z klatką piersiową to najlepiej by było gdyby ćwiczenia zlecił ci jakiś lekarz który się tym zajmuję (ortopeda chyba nie wiem, w zależności czego dotyczy twój problem) w tym wieku ciężki trening klatki piersiowej nie powinien mieć racji bytu. I nie pytaj się nas jak masz ćwiczyć bo się na tym nie znamy, jeszcze bardziej Ci popsujemy zdrowie.

hardworkOUT
25-11-08, 19:13
najlepiej lekarz sportowy

Drax
26-11-08, 20:02
Ok, zrozumiałem ten problem. Otóż może źle się wyraziłem w celu treningu masa/siła. Mówiąć szczerze chodizło mi tu raczej o delikatnym wzroście masy a przy tym troche siły by nie zaszkodziło. Nie myślałem, że tu akurat może chodzić o naprawde "duże osiągi". Do lekarza się napewno wybiore, a ćwiczyć będę. Przez te 7 miesięcy weszło mi to w nawyk, a i spodobało. Rozumiem, że mam nie przeginać z ciężarami. Najważniejszy rozsądek. A czytałem na temat ćwiczeń na stojąco w takim wieku. Podobno może to się niekorzystnie odbić na wzroście, kręgosłupie. Czy nawet wykonywanie poprawnie technicznie np. przysiadów z lekkim ciężarem może w przyszłości zaszkodzić ?
Do tego wszystkiego przed chodzeniem na siłownie miałem w ciągu około 7 miesięcy ( taki też okres chodze na siłownie dlatego daje jako porównawczy) miałem może 4-5 razy takie jakby kłocia w okolicach serca. Teraz w czasie gdy chodze 7 miesięcy na siłownie nie miałem czegoś takiego nigdy. Dużo lepiej się czuje i wydaje mi się korzystnie do narazie odbiło się na moim zdrowiu. Czy przy takim bardziej rozjaśnieniu sytacji możecie mi odpowiedzieć na moje pytania zawarte w tym temacie oraz pomóc ułozyć plan treningowy ?

lukasz231
26-11-08, 20:16
Co ty tak się uparłeś na tą siłownie? Masz jakieś problemy z klatką piersiową,więc wyjaśnij je z lekarzem,a dopiero po konsultacji z nim weź się za trening siłowy. Na wszystko przychodzi czas,a czas na trening jeszcze dla Ciebie nie nadszedł. Zdrowie jest najważniejsze. Grozi Ci operacja z tego co pisałeś. Myślę,że w takich okolicznościach nikt nie podejmie się doradzania Ci planu. Jeżeli chcesz ćwiczeniami uniknąć operacji to to powinny być jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne, a nie siłowe.

hardworkOUT
26-11-08, 20:57
" A czytałem na temat ćwiczeń na stojąco w takim wieku. Podobno może to się niekorzystnie odbić na wzroście"


..............................

to sie bzdur naczytales