PDA

Zobacz pełną wersję : Kondycja,szybkośc i siła.



Hasos
22-11-08, 20:01
Witam,
Ma może ktoś jakiś pomysł:pray: A więc mam 17 lat, 181 cm wzrostu, 85kg. Chodziłem na dużo SW: sumo, karate, kick boxing, boks,BJJ i MT. Obecnie tj. przez 3 miesiące chcę znacząca poprawić szybkośc jak i kondycję oraz siłę troszkę:twisted: Najbardziej dla mnie odpowiedni plan to mniej więcej taki Poniedziałek bieg ok. 10km, Wtorek bieg ok 10km, Środa plan treningowy, Czwartek bieg ok. 10km, Piątek plan treningowy, Sobota interwały na bieżni i Niedziela plan treningowy.
Na tych biegach to troche interwałów i bieg:smile: Plan treningowy to raczej pod kątem SW a w Sobotę interwały 5-5 30sekund. 3 dniowy plan treningowy myślę ,że będzie dobry to a chciałbym wzmocnić wszystko, nogi,plecy,barki,triceps a biceps to może jakieś 1 ćwiczenie. To może ktoś ma jakiś plan treningowy ?

007
22-11-08, 20:24
Za dużo na raz,dochodź do celu etapami.Na siłce pewnie siedzisz ze dwie godziny a biegasz dwa dni pod rząd po 10 km co nic nie daje. 7 dni w tygodniu trenujesz i nie regenerujesz się do końca.

Hasos
22-11-08, 20:31
No ale w sumie ten bieg to nie jest taki męczący. Może bym dał rade:D

007
22-11-08, 20:48
Biegałem długie dystansy codziennie i żałuje że biegałem,lepiej interwały maratońskie i sprinterskie.Wtedy spokojnie możesz to połączyć z treningiem siłowym i będzie git.

Hasos
22-11-08, 21:38
A czemu żałujesz?

007
23-11-08, 09:26
Efekt był odwrotny od założonego,więcej i częściej nie znaczy dobrze,organizm nie wytrzymuje takiego treningu.Trenuj cyklicznie ,w każdym cyklu dopasuj trening do celu i nie wszystko na raz. Po porządnym treningu nóg na siłowni nie możesz tak po prostu następnego dnia iść i sobie przebiegnąć 10 km a następnego znów.Masz trenera na siłowni ?

Hasos
23-11-08, 09:39
Mam profesjonalną domową siłownię:D

007
23-11-08, 09:46
No to wyrzuć te atlasy i ćwicz na wolnych ciężarach.

Chodzi mi o trenera,osobę która dostosuje twój trening do zajęć poza siłownią.