PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie planu treningowego



vonder
22-11-08, 01:51
Witam, jestem można powiedziec zielony w tematyce chociaż na siłownie chodzę już dobrze ponad rok z małymi przerwami. Szukam kogoś kto pomógłby mi ułożyć plan treningowy. Moj cel jest prosty - ogólna poprawa sylwetki, bez jakichś wielkich mięśni. Jestem już trochę wyrzeźbiony, ale moim problemem jest niewielka masa - ważę około 73 kilo przy 185 cm. W związku z tym zależy mi na przybraniu na wadze oraz na wyrzeżbieniu głównie klatki piersiowej, bicepsów, mięśni brzucha, może trochę nóg bo chude mam jak patyki pomimo ćwiczeń:)Zależy mi tez na ogólnej sprawności, póki co biegam na bieżni, ćwiczę na takiej maszynie imitujacej wchodzenie po schodach + brzuszki, atlas, hantle. Korzystam również z sauny i basenu w celu poprawy kondycji. W siłowni do której chodzę jest bardzo dobry wybór sprzętu, praktycznie wszystko co mi przychodzi do głowy, więc nie mam jakichś limitów sprzętowych specjalnie.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie planu treningowego (biorąc pod uwagę również basen ewetualnie), myślę również nad jakimiś odżywkami (jakie w moim przypadku?). Ile razy w tygodniu na siłowni?Dodam, że ze względu na dosyć sporą wadę wzroku nie zamierzam podnosić jakichś dużych ciężarów, raczej zależy mi na systematycznych powtórzeniach mniejszymi ciężarami, tak aby nie nadwyręzać specjalnie wzroku. Mam 22 lata. Bedę wdzięczny za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam

adonis18
22-11-08, 12:15
siema.
najpierw się zajmij dietą ziomuś bo 73 kg przy twoim wzroście to troche mało ;)
jakąś masóweczkę musisz zrobić w dziale trening jest kilka przykładów. musisz stosować większyciężar i progres bo inaczej będzie ciężko
jeśli masz już ponad rok stażu to możesz śmialo wrzucić kreatynke np. olimpu i jakiegoś gainerka/białeczko jak diety nie będzie ci się udawało utrzymać
powinno być dobrze ;)
elo

Geryon
23-11-08, 18:29
ja bym na razie nie brał odżywek jeszcze przez jakiś miesic może dwa , zrób sobie dietę (poczytaj o tym posty jest tego sporo) , nawet gotowe diety są, zobaczysz jak bedzie szło z dietą. Na masę robisz z progresją ćwiczenia jak napisał mój poprzednik i na wieksze partie faza wstępnego zmęczenia jest dobra (przynajmniej na mnie) , kolejnym waznym elementem jest to że ćwiczenia na masę wykonuj tylko i wyłacznie na wolnych cięzarach a nie na atlasach czy innego rodzaju maszynach. Tylko hantle i sztanga :D

DiscoKing
28-11-08, 17:06
Zrób sobie przerwę na basen i saunę bo to nie pomaga w budowaniu masy. I to jak chłopaki wcześniej pisali dieta na masę wpisz w google i Ci pokaże. No i staraj sie dokładać Ciężar w miarę możliwości.