PDA

Zobacz pełną wersję : Silownia i Alkohol



Tomek14
18-11-08, 21:48
Czy od alkoholu spada siła lub masa ?

przemek_yo
18-11-08, 21:50
wez no sie po forum przejdz, gwarantuje ze znajdziesz :)

tom
18-11-08, 21:52
bylo niedawno
użyj wyszukiwarki

pan.wiesiu
18-11-08, 22:03
Czy od alkoholu spada siła lub masa ?
witam.

spadac to jakos drastycznie nie spada, ale na pewno trudniej rosnie....
etanol z oczywistych powodow zaburza gospodarke wodna organizmu, a co za tym idzie, "wysusza" i utrudna budowanie masy miesniowej... przekonal sie o tym chyba kazdy kto w niewielkim odstepie czasu kilkukrotnie "sponiewieral sie" na np. cyklu kreatynowym ;)

wiadomo - jestesmy tylko ludzmi, do tego amatorami (chyba, ze sa tu jacys pro, to przepraszam) wiec wypic sie zdarzy i nie trzeba robic sobie wyrzutow z tego powodu... tak jak pisalem w ktoryms poscie wczesniej - przed impreza 2 litry wody i witaminki (b,c, magnez i w zasadzie co popadnie), a na impreze 5cio litrowa butle wody wziac za soba i pic w miare regularnych odstepach czasu.

ja osobiscie nie preferuje wiecej niz 3 browarkow w tygodniu (ewentualnie jakies winko polwytrawne na trawienie do pierwszego obiadu)

pozdrawiam;
wiesiek

adonis18
18-11-08, 22:26
siema
dobra rada ziomuś tylko jak ja mam na impre wziąść 5 l wody to mnie śmiechem zabiją i ku**a na youtubie wyląduje :(
elo

hardworkOUT
18-11-08, 22:38
ja jestem przykladem tego ze sila nie spada. rok temu bylem na 30stych urodzinach kumpla schlalem sie totalnie na 2gi dzien wyleczylem kaca i wieczorem na silownie i walnalem rekord w mc na powtorzenia z 200 kg :) tak ze mi cos nie spada ;)

ale za to kiedys po bardzo mocno zakrapianej imprezie rano waga pokazala 3 (!) kg mniej

Tomek14
18-11-08, 22:47
kolega mi powiedzial ze jeden kieliszek to jeden mieesiac treningow ww plecy czy to prawda ??

pan.wiesiu
18-11-08, 23:13
siema
dobra rada ziomuś tylko jak ja mam na impre wziąść 5 l wody to mnie śmiechem zabiją i ku**a na youtubie wyląduje :(
elo
witam
ja to bym podziekowal przyjacielu za takie towarzystwo, w ktorym sie nie mozesz swobodnie czuc... na imprezy chodze (coraz rzadziej sie zdarza) zeby sie spotkac ze znajomymi, rozluznic, pogadac (od blisko 15 lat o tym samym: zyciu i smierci, starozytnym rzymie, najnowszej broni czy inzynierii genetycznej) i napic. i niewazne czy pija wszyscy czy nie. wszystkim o odpowiada, czujemy sie ze soba naturalnie, dobrze i wiem na pewno, ze posrod tego pseudonaukowego belkotu nikt nie wypali z menelskim tekstem typu: "ze mna sie, kurva wiesiek nie napijesz!?"
nie chodzi mi o jakas szeroko zakrojona asertywnosc (z ktora znaczna czesc naszych rodakow myli zwyczajne chmstwo), ale o to zeby starannie dobierac znajomych. kolegow w klasie, pracy czy rodziny nie wybierzesz. dlatego tez zastanow sie czy warto w wolnym czasie spotykac sie z ludzmi, ktorzy nasmiewaja sie z twoich pasji i malo tego, chca cie wystawiac na dalsze posmiewisko... ja tam nie widze nic smiesznego w 5cio litrowej butli wody na imprezie, odzywce spozywanej gdzies na przerwie na korytarzu, czy czymkolwiek tego typu co ma wam pomoc w budowaniu ciala i charakteru.
pozdrawiam;
wiesiek

janusz123
18-11-08, 23:27
e tam ja 0,5 wypilem na kacu masa spadla 2 kg 2 dni potem wrocila i ciągle rosnie:P. Pije tak 15 bro tyg i jest spoko:P. Jak na imprezie mial bym wypic 6 litrów piwa+te 5 litrów wody to by mnie rozerwalo xD

.Smile
18-11-08, 23:59
jedno piwo raz w tygodniu nie zaszkodzi, ale kogo zadowoli jedno piwo? Ja w listopadzie mialem ciezko, bo nie dosc ze moja 18stka, (ktora swietowalem caly tydzien praktycznie) to jeszcze 18stka mojego kumpla sie szykuje, plus dwoch kolezanek... i jak tu tego nie oblac ^^? W sumie to juz do cwiczen na kacu jestem przyzwyczajony i z doswiadczenia wiem ze trening mniej wchodzi, strasznie sie przy nim pocę. Raz to mi się nawet zdarzylo puscic pawia z przetrenowania chyba w dzien po imprezie. Cale lustro obrzygane :D

zapytajnik
19-11-08, 00:55
http://www.e-kulturystyka.info/showt...hlight=alkohol
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=10035&highlight=alkohol
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=10612&highlight=alkohol
troche tego jest na forum...
kiedys widzialem pewien bardzo dobry artykul w ktorym bylo opisane co zrobic gdy juz idziesz a jakas impreze i bedziesz pil... autor wyszczegolnil coz poczac by spadki byly minimalne...jakby ktos go znalazl to bym bardzo prosil;d
pozdro tej

Street Fighter
19-11-08, 09:13
5 litrów wody + piwo ktore jest moczopędne hehe to chyba w łaziece będę stał całą bibe xDxD mysle ze mozna spokojnie 1 w tygodniu zaszaleć tylko czoywiscie przed i po witaminy dieta i woda a w trakcie biby dobrze sie bawic bo co to za frajda jak caly czas myslimy o bicepsie xD

tez mysle ze jak bym wjechał na klimat z 5 litrowa butelą wody i odzywkami to by sie popłakali ze smiechu hahahahaha <lol2> staram sie nie pokazywac wszystkim na około ze chodze na siłke :P a towazystwo (pseudonaukowe) gdzie pare osob pije reszta siedzi smierdzi i zamula to ja dziekuje :P pozdrawiam

hardworkOUT
19-11-08, 09:15
nikt z nas nie jest zawodowym kulturystą, a np 18 ma sie raz w życiu ;)

Marcinek
19-11-08, 09:41
ja wychodze z załozenia co z jednego piwa? wole wcale nie wypic ;p a jak juz pije to onkretnie! w sumie nie chwalac sie to z miesiac temu to było ;pp ale to źle się skonczyło..

Tomek14
19-11-08, 22:14
to znalazlem na innych stronach :






Alkohol - jak zmniejszyć skutki przedawkowania
Bardzo często pojawiają się pytania o to jak zminimalizować utraty masy mięśniowej po zabawie.
Otóż alkohol jest to substancja która dostarcza organizmowi 7kcal na 1g, jednak jak w każdym prawie artykule na temat alkoholu pisze (tak tu też napiszę) są to puste kalorie, dostarczają one tylko energii. Powoduje on również wiele uszkodzeń w organizmie nie tylko w tkance mięśniowej, również powoduje choroby układu trawiennego, choroby wątroby, niewydolność nerek, choroby serca, choroby psychiczne, choroby mózgu i wiele innych.

Już kilka minut po spożyciu rozpływa się po całym ciele. Organizm sam go potrafi syntetyzować w układzie pokarmowym, gdyż pomaga w trawieniu, a więc przyśpiesza metabolizm. Dlatego warto pić lampkę wina czerwonego dziennie po posiłku. No tak, ale gdy dostarczamy go za dużo z zewnątrz, organizm wstrzymuje własną produkcję. Również jeżeli spożyjemy za dużo tego składnika, organizm nie będzie miał co z nim zrobić i odłoży tę energię w tkance tłuszczowej, najczęściej jest to tkanka zlokalizowana w okolicach brzucha.

Alkohol blokuje wchłanianie w największym stopniu węglowodanów co powoduje niedocukrzenie organizmu, nie dożywienie go. Zmniejszony poziom glukozy we krwi objawia się mdłościami, drżeniem rąk, trudnością w utrzymaniu równowagi. To wszystko właśnie przez ten nie dobór, na który najbardziej narażony jest mózg, dla niego właśnie najważniejszym paliwem jest glukoza. Jeśli mamy jej niedobór są właśnie objawy opicia.

Alkohol również ma działa diurekcyjne, wypłukuje wodę z organizmu. Bardzo wiele osób myśli iż to co z siebie wydalają to właśnie ten szatański napój który spożyli, otóż nie - jest to prawie sama woda, prawie, bo razem z nią wydalane są niezbędne organizmowi minerały, witaminy...

A więc jak zminimalizować skutki przepicia, spożycia nie wielkiej ilości alkoholu?
Najlepszym sposobem jest spowolnienie wchłaniania alkoholu, oraz dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów, minerałów i witamin.
Przed planowaną zabawą należy spożyć posiłek który spowolni wchłanianie alkoholu, spożyć duże ilości płynów by nie doprowadzić do odwodnienia, oraz zjeść dowolny owoc by uzupełnić cukry w organizmie minimalizując efekt przepicia - kaca. Dobrym wyjściem jest popijanie soku owocowego przed popiciem kieliszka. Witaminy, minerały i cukry zawarte w sokach pozwolą nam zachować w znaczącym stopniu równowagę homeostazy (środowisko wew. organizmu). W czasie zabawy również należy spożywać duże ilości posiłków co dodatkowo nam pomoże.

A jak się alkohol ma do snu? Blokuje on fazę REM która najbardziej wpływa na to by organizm był wypoczęty. Ale to już inna bajka, mimo tego sen jest tu najlepszym sposobem na przywrócenie ładu organizmowi.
Kładąc się spać należy pamiętać by położyć się na brzuchu bądź boku, zminimalizuje to możliwości udławieniem się własnymi wymiotami.

A co zjeść gdy już się obudzimy?
Na poranek należy zjeść posiłek lekko strawny by nie obciążał już dość wyczerpanego układu trawiennego. Dobra będzie jajecznica solona (sód zatrzymuje wodę w organizmie), rosół z kury. Należy całkiem wyeliminować spożycie tłuszczu w tym posiłku - dajmy odetchnąć naszym jelitom. Co do płynów, wody/napoje gazowane w czasie trwania imprezy jak i na kacu należy odstawić. Najlepsze tu będą napoje izotoniczne które uzupełnią minerały. Jednak ich smak, zapach często odrzuca więc należy je pić małymi łykami. Spożycie jakiegoś słodkiego owocu też będzie pomocne w uzupełnieniu glikogenu wątrobowego.

Jeśli macie za kilka godzin pokazać się w pracy a mimo umycia zębów czujecie nie przyjemny zapach, polecam tu wypicie soku grejpfrutowego, owoce te zawierają flawonoidy wspomagające rozkładanie alkoholu przez wątrobę. Również można spróbować wypłukać jamę ustną wodą z solą. Nie przyjemny zapach ujawnia się nie z układu pokarmowego lecz oddechowego. Cząsteczki alkoholu które dojdą do płuc pod wpływem temperatury zaczynają parować (dlatego w alkomaty się dmucha). Po drodze do pracy warto zakupić sobie gumę do żucia która pobudza wydzielanie soków trawiennych, dla osób ze skłonnościami do spożywania dużych ilości jedzenia odradzam gdyż może to spowodować że poczują się oni "głodni".

Alkohol ma dobroczynny wpływa na organizm jednak w małych ilościach. Dlatego jest on najczęściej przedawkowywanym lekiem na świecie.

tom
19-11-08, 22:57
Otóż alkohol jest to substancja która dostarcza organizmowi 7kcal na 1g, jednak jak w każdym prawie artykule na temat alkoholu pisze (tak tu też napiszę) są to puste kalorie, dostarczają one tylko energii. Powoduje on również wiele uszkodzeń w organizmie nie tylko w tkance mięśniowej, również powoduje choroby układu trawiennego, choroby wątroby, niewydolność nerek, choroby serca, choroby psychiczne, choroby mózgu i wiele innych.


tomek14 to są skutki nadużywania - nie spożywania...