PDA

Zobacz pełną wersję : Moja dieta na mase



kazikb1956
23-10-06, 16:21
Witam!!! studiowalem ulozylem sobie diete na mase czytajac wasze posty i stosujac sie do mojego planu dziennego. Robie od 10:00 do 18:00 wiec cale popoludnie spedzam w robocie i nie mam takiej mozliwosc przyzadzic cos sobie tylko musze jesc gotowe produkty.
Oto moja dieta:

POSILKI:

DOM:
I (9:00) platki typ.CHOCAPIC 100g+mleko

PRACA:
II (12:00) serek wiejski 200g+kanapki z ciemnego pieczywa z maslem, serem zoltym lub wedlina

III (15:00) jogurt 0% 400g+kanapki jak wyzej

DOM:
IV (18:30) normalny obiad to co mi przyzadza

V (21:30; 22:00) po cwiczenaich ryz 100g lub platki owsiane 100g z mlekiem


Ocencie ja co trzeba by bylo zmienic a co moze zostac powtarzam jestem w pracy 8 godzin wiec musze jesc juz gotowe produkty

mapet
23-10-06, 16:53
powtarzam jestem w pracy 8 godzin wiec musze jesc juz gotowe produkty
No to co? Można sobie rano ugotowac posiłki na cały dzień np piersi z kuraka nasmażyc , albo gainera zabrać ze sobą do worku. Bo to co tam napisałeś to nic dobrego.

kazikb1956
23-10-06, 17:24
powtarzam jestem w pracy 8 godzin wiec musze jesc juz gotowe produkty
No to co? Można sobie rano ugotowac posiłki na cały dzień np piersi z kuraka nasmażyc , albo gainera zabrać ze sobą do worku. Bo to co tam napisałeś to nic dobrego.

tak tylko ja nie mam przerw na posilek w trakcie pracy ze sobie usiade rozloze sie i zjem pozadnie jem jak klientow nie ma a jak wejdzie to musze przerwac

Ale na tej diecie przytylem okolo 15kg w 5 miechow tylko wtedy nie pracowale

To powiedz co mam zmienic to postaram to jakos zmien co powinienem jesc w robocie

mapet
23-10-06, 17:31
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448
To powinno pomóc. Policz to sobie sam. A jak ułożysz nową diete to wstaw tutaj to ktoś to obejrzy i powie Ci co o tym myslec.

kazikb1956
25-10-06, 16:12
MAPET w tym linku co mi podales:
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448
ZIZU napisal

Mając już tą wiedze przyjmijmy, że będziemy brać:
1,5g białka na każdy kg masy ciała
5,0g węglowodanów na każdy kg masy ciała
1,8g tłuszczy na każdy kg masy ciała

z czego on to obliczyl i jak??

mapet
25-10-06, 16:55
On tego nie obliczał. To są załozenia jakie przyjął dla swojej diety na masę. Ty tezmusisz sobie zrobic podobne założenia. Każdy jest inny. Ma inną przemianę materii inny wysiłek fizyczny codziennie ma. Po ułozeniu diety musisz się obserwować i patrzeć czy masa idzie i czy nie obrastasz w tłuszcz.
To jest cytat z pewnego art.
"- osoby z wolna i bardzo wolną przemianą materii potrzebują w diecie max. 4 gramy węglowodanów na kilogram macy ciała. oraz 0.5-1 grama tłuszczów na kilogram masy ciała.
- osoby z szybką lub średnią przemianą materii powinny oscylowac w przedziale 5-6 grama węglowodanów na kilogram masy ciała i nie mniej. Z zaznaczeniem że osoby z szybka przemianą prawie na pewno bedą apotrzbowały MINIMUM 6 gram. Co do tłuszczy, to takie osoby potrzbują ~1 gram na kilogram masy ciała."
Białka przyjmuje się 2g na kg.

kazikb1956
30-10-06, 13:40
A jak ułożysz nową diete to wstaw tutaj to ktoś to obejrzy i powie Ci co o tym myslec.
oto zmieniona moja dieta:

Rano po przebudzeniu 30g białka serwatkowego

I sniadanie: platki (100g) + mlego (400ml) + 2 lyzki oliwy z oliwek

II sniadanie: serek wiejski (200g) + 6 kromek chleba wasa + garsc rodzynek lub jakis owoc

III obiad: jogurt 0% (400g) + 6 kromek chleba wasa + 30g białka serwatkowego

IV obiad: ryz brazowy (100g) + piersi z kurczaka mielone lub golabki + owoce lub wazywa
+ 1 lyzka oliwy z oliwek

Trening
Po treningu 1 tab. multiwitaminy + banan lub jablko

V kolacja: platki owsiane (100g) + mleko (600ml) + 30g białka serwatkowego
+ 1 lyzka oliwy z oliwek

0,5 godziny przed snem 1 tab. magnezu + 1 tab. cynku

mrowa
01-11-06, 15:29
Mi to tłumaczyli ze rano weglowodany a wieczorem białko. Ale to moze tylko w moim przypadku tak bylo...

Halski
02-11-06, 18:20
Ta dieta jest już lepsza od wcześniejszej.


Mi to tłumaczyli ze rano weglowodany a wieczorem białko. Ale to moze tylko w moim przypadku tak bylo...

Bo tak jest nie tylko u ciebie :mrgreen: