PDA

Zobacz pełną wersję : Białko ile oraz jakie ?



Wilk05
17-11-08, 14:57
Witam.
Tym razem moje pytania dotyczą białka , a mianowicie :
Jakie jest zapotrzebowanie na białko u normalnego człowieka który intensywnie ćwiczy ?
Wiem że każdy organizm jest inny ale interesuje mnie ile potrzeba dostarczyć białka w dni treningowe a ile nie treningowe ? (+/- ile gram dziennie )

I drugie pytanie , nie brałem jeszcze żadnego białka ale mam zamiar zacząć teraz brać oraz w czasie trwania cyklu kreatynowego ( początek cyklu ok 15.01.09 ) .Ponieważ to bedzie mój pierwszy kontakt z tym suplementem nie zamierzam szaleć i kupować czegoś drogiego dlatego prosił bym o podanie jakiegoś dobrego a nie drogiego białka które starczy mi na cykl 6 tygodniowy..

PS: Ja myślałem nad :
- Ostrowia WPC 80
- Hi Tech Protein 85%
- Kaizen Whey Protein
- Olimp Whey protein Complex
Oczywiście jeżeli ktoś ma coś lepszego to prosze napisać ( cena raczej nie powinna przekraczać 150 zł )

Z góry dzięki ( za konstruktywne wypowiedzi oczywiście Sogi )
Pozdrawiam.

Lordunio
17-11-08, 15:03
Też intensywnie ćwiczę i jem:

Ja staram się jeść 1g - 1,5g białka na kg masy ciała w dni nietreningowe.

Jednak w dni treningowe staram się jeść przynajmniej 1,5g białka/kg, jednak więcej niż 2 g nie przekraczam.

Pamiętaj, że węgle i tłuszcz są równie ważne. :P

Zapewne dużo osób Ci będzie doradzało Osrtowie, ja mogę jeszcze polecić Olimp, no i optimum jednak on jest drogi.

Roczek180
17-11-08, 15:27
wegl 6g bialko 2,5g na kg masy ciala ,, polecam matriksa 5 z syntraxa

PROZAC
17-11-08, 20:02
Ostrowia jest słaba a Olimp to już wogóle shit! Polecam Scitec'a- najwyższa półka i bardzo smaczne ;]