PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem... POMOCYYYYYYYY!!!!!!



GaBrY$
14-03-06, 19:22
Mam problem z korpusem... po jednej stronie piers mam dobzre zbudowana ze mi wystaje a druga nie i neiwme co zrobic zeby mi sie wyruwnalo i zeby bardziej mi wystawaly biore na klate ale nic nie pomaga..... plis o pomoc... thx

sławo
14-03-06, 22:00
podaj staż bo jak zaczynasz to w przyszłośći napewno ci się wyrówna może nie w 100 %
ale może i w 100 każdy ma jakąs róznicę
ale najbardziej dostrzegamy je sami nie którzy wogóle ich nie widzą

Limak
15-03-06, 22:22
wukonuj wiecej cwiczen sztangielkami to zniweluje dysproporcje

fishe
18-03-06, 10:53
musiales cos zrobic ze takie masz dysproporcje pewnie jedna reke masz slabsza

vold
22-03-06, 18:10
Poprostu trzeba trenować i się nie poddawać i powinno się wyrównać innej rady nie widze.

zizu
25-03-06, 18:26
tjw, z wiekiem sie wszystko ustabilizuje :)

fishe
25-03-06, 20:00
oj nie wiem czy sie ustabilizuje jak juz masz dysproporcje to trudno je pozniej wyrowanc

sławo
25-03-06, 20:05
niby dlaczego trudno z czasem powinno się wyrównać
ćwicz jak ci wyżej napisano i nie martw się tym

fishe
25-03-06, 20:10
mam kumpla co ma lewa reke slabsza i im wieksze ciezary tym gorzej mu idze a cwiczy juz dlugo i ma duze dysproporcje

KARSTEN
26-03-06, 00:46
jesli masz juz jaki kolwiek starz i widac to dosc duzo to moim zdnamiem masz krzywa klate lub zapadnieta z jednej strony.Poszedl bym do lekarza na twoim miejscu i to sprawdzil

sławo
26-03-06, 09:32
jeśli chodzi o jakieś wielkie dysproporcje to ja miałem kiedyś kolosalne
miałem połamaną za młodu klatę
było to u mnie powodem wielu kompleksów
ale po paru latach ćwiczeń ci co mnie pamiętają z tamtych lat nie widzą tego defektu
klata mi się wyrównała

fishe
26-03-06, 11:20
w klacie moze sie wyrownac ale w rekach jak podnosisz na poziomej wyciskasz to nie kazdemu rowno idze sztanga

sławo
26-03-06, 11:26
to tak jak napisno wyżej sztangielki

qmpelka1
26-03-06, 11:28
Fishe ma racje, napewno sztanga schodzi ci lekko na jedną stronę, poćwicz lepiej przy lustrze, przynajmniej zobaczysz czy jest tak, że znosi na 1 stronę czy problem jest w czymś innym;)

basker
26-03-06, 22:39
Musisz zwrócic uwagę na wszystkie ćwiczenia jakie wykonujesz, nie tylko te stricte na klatę, musisz wykonywać tyle samo powtórzeń na każdą rękę. a jeżeli przy którymś ćwiczeniu dominuje jedna strona to zmniejsz ciężar tak żebyś był wstanie ćwiczyć równo. Może zmień ćwiczenia wykonywane na klatkę.

zizu
26-03-06, 22:48
Musisz zwrócic uwagę na wszystkie ćwiczenia jakie wykonujesz, nie tylko te stricte na klatę, musisz wykonywać tyle samo powtórzeń na każdą rękę. a jeżeli przy którymś ćwiczeniu dominuje jedna strona to zmniejsz ciężar tak żebyś był wstanie ćwiczyć równo. Może zmień ćwiczenia wykonywane na klatkę.

ciezar musi byc rowny nie ma co kambinowac:)

z wiekiem sie wsio wyrowna !! :)

basker
26-03-06, 23:00
zizu nie zrozumieliśmy się. Mi chodziło o to, że zamiast 80 kg lepiej podnosić 70. a nie, że po jednej stronie więce niż po drugiej.

scrapi
26-03-06, 23:27
qmpelka1 ale jak tu ma chlopak wyciskac przed lustrem?? nie bardzo przy wyciskaniu bedzie sie patrzyl w lustro bo to nie mozliwe
possdro :wink:

krzychuool
29-03-06, 12:15
Najlepiej jest ćwiczyc z kimś, wtedy kolega widzi czy wyciskasz sztangę prosto czy krzywo. No i oprucz tego z kimś sie o wiele chętniej ćwiczy niz samemu :) :cool:

fishe
29-03-06, 20:15
wiadomo ze lepiej z kims nawet cos sie stanie zaslabniesz czy cos to kolega zawsze pomoze
:wink:

Samboni
29-03-06, 21:12
nie ciezar ale jakos sie liczy, pamietaj o tym.

Zmniejsz ciezar, rob prawidlowo wycisk, pamietaj o prawidlowym oddychaniu i nie spiesz sie nigdzie bo to nie gonitwa. Miesnia sie wyrownaja, to tylko kwestia czasu.

zizu
29-03-06, 22:58
nie ciezar ale jakos sie liczy, pamietaj o tym.

Zmniejsz ciezar, rob prawidlowo wycisk, pamietaj o prawidlowym oddychaniu i nie spiesz sie nigdzie bo to nie gonitwa. Miesnia sie wyrownaja, to tylko kwestia czasu.

racja:) to tylko kwestia czasu, ja tez tak mialem i po roku smigalem juz bez zadnych niedogodnosci :)
pozdro

GaBrY$
08-04-06, 11:58
no to prawda lewa reke mam slabsza a prawa silniejsza i nieiwme czemu ale po prawej stronie mam niezbudowany korpus tak jak po lewej niewiem czemu...ale i tak dziek iza pomoc robie tak jak mi mowiliscie itroche pmooglo musze wiecej cwiczyc..thx

Matrixs88
08-04-06, 12:37
Moim zdaniem zamiast sztangi użyj sztangielek podczas wyciskania sztangielek każda ręka pracuje osobno i można je opuścić niżej niż przy wyciskaniu sztangi. Od zaraz dysproporcje nie znikną, ale z biegiem czasu i przy regularnych treningach na pewno zmaleją. Dobrym ćwiczeniam na rozbudowe klatki są rozpiętki ze sztangielkami. Powodzenia

GaBrY$
08-04-06, 14:26
ile maja wazyc sztalngielki....?i jaksie robi rozpietki..?

Jose
08-04-06, 14:30
wazyc tyle abys mogl poprawnie wykonac nimi dane cwiczenie... a rozpietki robi sie tak: http://www.kulturysta.com/infopage.php?id=30 (od 4 do 6 obrazka sa zilustrowane rozpietki)

benton
09-04-06, 19:40
Mi sie zdaje że powinienes walić klate ze stangą, zniejszyć cięzar i np. robić więcej serii z większą liczbą powtórzeń, niedobór z jednej strony w klacie powinien się powoli wyrównywać. Chyba że juz masz taką budowę klatki to wtedy jak to mowia dupa zimna. Ja mam w dolnej cześci klaty, po srodku, zagłębienie na prawym cycu i po treningu przez godzine to widac a pozniej to znika jak juz mięsnie sie rozluźnią...zdaje mi sie że jak klatka urosłaby mi większa to będzie to bardziej widać...

Paza tym rzadko kto ma idealnie rowne ciało, ja zawsze miałem w lewym bicu 1cm mniej, poźniej ćwiczyłem ze sztangą zamiasat własnie z chantelkami i sie wyrównało, chociaż siłą i wytrzymałością nie wiem czy kiedyś dorówna prawemu bicowi. Całą prawą stronę korpusu miałem silniejsza...

Nie przejmoj się i wal dalej!!!