PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie grup mięśniowych.



Gebrand
15-11-08, 22:40
Witam, mam pytanie. Czy robiąc masę można zastosować połączenie Biceps+Triceps i Klata+Plecy? Czy stosowane jest to to tylko w wypadku redukcji ? Z góry dzięki za udzielenie odpowiedzi.

przemek_yo
15-11-08, 22:45
mozna a jak

Hasos
15-11-08, 22:48
No niby można ale lepiej klate i plecy jak i biceps i triceps odzielnie robić.

Cielu7
15-11-08, 22:49
można biceps triceps razem niektórym fajnie wychodzi choć nie wszystkim a plecy klatka ja wole osobno robic spore partie

hardworkOUT
15-11-08, 22:50
No niby można ale lepiej klate i plecy jak i biceps i triceps odzielnie robić. - dlaczego lepiej ?

Hasos
15-11-08, 22:54
Klata jak i plecy to praktycznie największe grupy mięśniowe a więc idzie największy nakład energii na nie a robienie biceps+triceps w innym dniu treningowym idzie znacznie mniejszy nakład także jest znaczna różnica a przecież lepiej jeżeli się robi duża grupa+ mniejsza a nie duża+duża i mała+mała.

grzela
16-11-08, 09:57
Mozna łączyć duże grupy mięśniowe.

Np chcąc skrócić czas treningu( ja osobiście jestem zwolennikiem krótkich i intensywnych treningów) można niemal cały trening oprzeć na superseriach i tak:
1.klata plecy
2.nogi
3. barki biceps triceps

hardworkOUT
16-11-08, 12:41
Klata jak i plecy to praktycznie największe grupy mięśniowe a więc idzie największy nakład energii na nie a robienie biceps+triceps w innym dniu treningowym idzie znacznie mniejszy nakład także jest znaczna różnica a przecież lepiej jeżeli się robi duża grupa+ mniejsza a nie duża+duża i mała+mała.


mój blad myslalem ze wczesniej chodiz ci o to zeby robic plecy+klata i bic_tric. ;)

patryk1336
16-11-08, 13:06
to ja zycze powodzenia przy takim treningu klata plecy? chlopie to ma byc krotki trening ? bo według mnie to sporo trzeba posiedziec przy takim treningu juz lepiej zrobic klatka triceps plecy biceps nogi barki ? lub cos takiego masz 1 duza partie i 1 mala i napewno szybciej zejdzie niz w poniedzialek 2 duze piłowac
po klatce wątpie zebys mial tyle sil by moc zrobic 4 pelne serie podciagniec na drązku o ile to robisz na plecy pozdro

bld
16-11-08, 13:24
Ja stosowalem takie polaczenie jak :
klatka, plecy
barki, bic-tric superserie
nogi
=========
klatka, plecy
bic tric superserie
nogi, barki

Jedno i drugie polaczenie jest ok tylko wiedz ze ten trening jest strasznie meczacy :) no ale dasz rade ;]

grzela
16-11-08, 13:35
to ja zycze powodzenia przy takim treningu klata plecy? chlopie to ma byc krotki trening ? bo według mnie to sporo trzeba posiedziec przy takim treningu juz lepiej zrobic klatka triceps plecy biceps nogi barki ? lub cos takiego masz 1 duza partie i 1 mala i napewno szybciej zejdzie niz w poniedzialek 2 duze piłowac
po klatce wątpie zebys mial tyle sil by moc zrobic 4 pelne serie podciagniec na drązku o ile to robisz na plecy pozdro


a wiesz co to jest superseria?
robisz ćwiczenie na klate i od razu przechodzisz do ćwiczenia na plecy(kiedy trenujesz plecy klata odpoczywa i odwrotnie) skraca to trening niemal dwukrotnie.

Nie pisze że takie połączenie jest najlepsze i ze nie ma innych alternatyw-napisałem tylko ze jest mozliwe

noiser
16-11-08, 13:45
Hmmm ... supersesje to fajna sprawa. Chyba to wypróbuje.

Ja zawsze robie takie łączenie (bez nóg):

klata+ tric
plecy +bic (i lajtowo kaptury)
barki +kaptury

Rafauu
16-11-08, 14:03
klata+bic plecy-tric barki-nogi wg mnie dobre polaczenie :)

grzela
16-11-08, 14:10
No pewnie że dobre
Ale przy takim połączeniu superserii nie zrobisz:)

Geryon
16-11-08, 14:15
mozesz robić wszystko :P Twoje życie Twoje zdrowie , ale absolutnie tego nie polecam raczej nie łaczy się obu dużych partii mięśni za duże obciążenie dla organizmu.

Stosuje się łaczenie

duże+ małe

Ewentulanie

duże+małe+jeszcze mniejsze

patryk1336
16-11-08, 15:27
ja wcale niemowie ze niemozna superseriami leciec ale przy nie za duzym starzu to jest niezabardzo do zrobienia ktos ma dłuzszy starz to moze se pozwolic ale jak takie pytanie wystąpiło to on za duzego starzu raczej niema takie jest moje zdanie a jak chce szybko zrobic to niech robi krótkie przerwy ;] pozdro

kamil1141
16-11-08, 15:45
to czyli jak mam plan wczoraj sobie ukłądalem to powinienem dzień pierwszy zmienic ? ( dwie duze partie mięśni)

Klatka plecy

biceps triceps

barki nogi

grzela
16-11-08, 15:52
z twoim stażem lepiej bedzie:
klata biceps
nogi barki
plecy triceps

lukasz231
16-11-08, 15:52
W swoim temacie miałeś kilka propozycji różnych osób. Czytaj różne artykuły o treningu,poznawaj opinie innych i wyciągaj wnioski. Wybrałeś akurat takie połączenie. Tu masz opinie,że tak można,ale masz też opinię,że nie jest to najlepsze. Więc się zastanów i podejmij decyzję co jest lepsze dla Ciebie.

kamil1141
16-11-08, 16:42
ja juz sam nie wiem....

hardworkOUT
16-11-08, 16:53
kamil1141 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=9915) - potrenuj troche tak jak sobie ustaliles , troche tak jak inni mowili i zobaczysz co jest dla ciebie najlepsze. nie na kazdego dzialaja uniwersalne rady. metoda prob i bledow to jest to

kamil1141
16-11-08, 16:55
oka dzieki od jutra lece z nowym planem i zobaczymy:)