PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwiczenie z jednym hantlem



graczuuu
15-11-08, 13:27
Witam.

Posiadam jedną hantle z dwoma obciążeniami na stronę (2.5 oraz 1.7 całość ma 8.4 + waga gryfu (?) = ~10kg).
Chciałbym dostać jakieś propozycje ćwiczeń z nią, ponieważ nie znam żadnych ciekawych technik;-) Głównie zależy mi na większej masie mięśniowej.

Pozdrawiam.

hardworkOUT
15-11-08, 13:40
no uwazaj bo z 10kg hantlem to przymasujesz ;]

adonis18
15-11-08, 14:10
może być troche ciężko z takim sprzętem ziomuś ;)
elo

graczuuu
15-11-08, 14:25
Heh, w domu mam tylko to, ale chodzę też na siłownie, i po prostu ciekawiło mnie jaki pożytek mogę zrobić z tego ;-)

Ale skoro jestem już przy głosie,i nie zakładając następnego tematu mam pytanie.
Jestem w wieku 17 lat, na siłownie chodzę niespełna miesiąc, jestem nawet chudy (ale nie jestem chudzielcem). Na forum też tutaj trochę przebywam i czytam, i dziwi mnie jak ktoś z wieku 14/15 lat może tak luzem brać 60kg na klate, a ja się tak męczę ?

Problem leży w?
a) diecie, szczerze mówiąc nie mam ułożonej żadnej, ale to może być głównym powodem?
b) czy może źle podnoszę? złe oddychanie podczas podnoszenia, itp?

hardworkOUT
15-11-08, 14:31
genetyka ;)

Sosna91
15-11-08, 14:32
Technika jak najbardziej troche ma do tego, ale to ze 14/15 lat nie oznacza ze nie wezmie 60kg bo zalezy od jego masy i tego jak dlugo cwiczy. nawet nie nadrabiajac wagi mozna podnoscic wiecej. sam nie cwiczylem wczesniej na silowni i w polowie wakacji bralem ok 60kg na klate a mam 17lat a teraz cwiczac juz te prawie 4 misiace i pratykcznie na sucho biore 85kg moze to nie tak duzo ale jestem zadowolony z wyniku a na masie przytylem w tym czasie moze z 2kg z 78kg na 80-82kg zalezy. Cwiczysz dopiero niecaly miesiac wiec miesnie jeszcze nie przyzyczaijone a Z biegem czasu zobaczsz ze wezmiesz coraz wiecej.

Voice666
15-11-08, 14:32
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie.
To, że ktoś ma 15 lat i robi 60 na klatę a ty w wieku 17 lat nie możesz tego podnieść może wynikać z twojej budowy ciała, stażu treningowego etc. Jedni potrzebują więcej czasu innym to przychodzi łatwiej. Ważne żeby robićswoje i uczyć się na błędach.

slim shady
15-11-08, 22:13
za krótki staz tez, nie którzy na wejsciu biorą 70 a nie którzy z 30 sie męczą, popracujesz będą efekty