PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniać coś na trice?



Lordunio
15-11-08, 12:25
Witam! Do tej pory robilem na tricepsy:



Prostowanie ramion na wyciągu (podchwytem) - 12, 10
Prostowanie ramion na wyciągu (nachwyt) -12, 10
Francuskie wyciskanie sztangielek stojąc - 4 x 12
Francuskie wyciskanie sztangi siedząc - 4 x 12


Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem zamiast francuskich wyciskań będzie zastąpienie ich:



Pompkami na poręczach (4s)
Pompki w podporze tyłem


Co o tym sądzicie oczywiście dwa ćwiczenia na wyciągu zostają.
Czy angażowanie wszyskich mięśni tricepsów w każdym ćwiczeniu to nie przesada?
Może wy coś polecacie zmienić?

lukasz231
15-11-08, 12:28
Ale co ty ćwiczysz? Masę? Siłę? Rzeźbę? Moim zdaniem za dużo tych ćwiczeń.

3ndriu
15-11-08, 12:38
Siemasz.
Może zrób coś takiego:
1.Prostowanie ramion na wyciągu górnym nachwytem 2s.10/10 i podchwytem 2.10/10
2.Francuskie wyciskanie sztangi w leżeniu 4x10
I na koniec dobij triceps pompkami na poręczach 4s po 10 powtórzeń.

Lordunio
15-11-08, 12:39
Robię mase

3ndriu
15-11-08, 12:55
Więc na masę jest dobre zestawienie które powyżej Ci przedstawiłem.

lukasz231
15-11-08, 12:58
Na masę na triceps powinno się robić 9-12 serii. Ewentualnie zmniejszyłbym ilość powtórzeń na 8-10 i robił większym ciężarem. A ćwiczenia to już każdy sobie wedle gustu układa.

hardworkOUT
15-11-08, 13:23
Więc na masę jest dobre zestawienie które powyżej Ci przedstawiłem. - masa to wolne ciezary a nie wyciagi


jedno z najlepszych cw na triceps; wyciskanie wasko 3s, do tego francuz lezac 3s i na koniec 2s pompek na poreczach

.Smile
15-11-08, 13:26
j/w
ewentualnie na koniec zamiast pompek na poreczach, robisz pompki w podporze tylem z obciazeniem. Fajnie pompuje, na mnie najlepiej dziala chyba.

LeBron23LBJ
15-11-08, 19:42
na zakonczenie pompki w podporze tylem, zajebiste cwiczenie na pompe i wogole!!!!!!!!!

lg team
15-11-08, 19:53
wyciskanie lezac waskim jest tym dla trica czym siady dla uda, takze warto dolozyc to cwiczenie do treningu - choc co dwa tygodnie zeby dobrze poproacowaly,

co do cwiczen

3-4 cwiczenia podstawowe + jedno na zakonczenie, albo pompki albo prostowanie rak w opadzie z odwrotnej pozycji jak przy bicu,

Lordunio
15-11-08, 21:19
Wielkie dzięki macie ode mnie po sogu :P
HardworkOUT, Ty to modem powinieneś być :D
Wszystko o treningu wiesz, co bym nie napisał to mi pomożesz, wielki szacunek za to i do Twojego treningu też się dostosuję.
Robić tak jak napisałeś czy dołożyć na koniec jeszcze dwie serie pompek w podporze tyłem?

Voice666
15-11-08, 22:16
Nic tak dobrze nie robi na triceps jak stare dobre prostowanie ramion na ławce. Ze względu na uginanie ramion z tyłu tułowia tricepsy wykonują większość pracy. Możesz robić to ćwiczenie na dwóch równoległych poręczach ( większe zaangażowanie klatki i barków ) lecz nie pochylaj się do przodu i trzymaj łokcie przy tułowiu. Tricepsy płoną po tym ćwiczeniu

hardworkOUT
15-11-08, 22:42
Robić tak jak napisałeś czy dołożyć na koniec jeszcze dwie serie pompek w podporze tyłem? - tak jak napisałem ;) jako dobitka juz sa poręcze. mozesz zamiennie co tydzien stosowac raz poręcze raz w podporze tyłem tylko z obciążeniem.

jeszcze jedna uwaga; w wyciskaniu wąsko nie opuszczaj sztangi do klatki. ruch konczysz na ~10 cm nad klatka zeby nie włączac do pracy piersiowego. lokcie jak najabrdziej mozesz prowadz przy ciele., chwyt wezszy niz na szer. barkow