PDA

Zobacz pełną wersję : Siłownia a papierosy!



Matka_90
22-10-06, 16:16
Mam pytanie!!
czy to prawda że ci co palą papierosy wolniej rosną??
wiem że na pewno mają gorsza kondycje ale o tym że wolniej sie rośnie kumpel mi tak powiedział i nie wiem czy to prawda!!

marcinczwa
22-10-06, 17:15
nie od dzis wiadomo ze pamierosy sa szkodliwe dla zdrowia, palenie to nic dobrego.
nic nie słyszałem/czytałem o tym ze po papierosach sie wolniej rosnie itd

Bryan
22-10-06, 18:00
:o

Halski
23-10-06, 20:39
Bryan czy ty masz coś z głową?? w co drugim poście walisz minke :shock: . To dość głupi sposób na zdobywanie postów :!: :???:
A co do papierosów to palenie w twoim wieku poważnie wpływa na wzrost.

marcinczwa
23-10-06, 20:50
Bryan juz nic nie napisze, ma zakaz pisania :lol:

Matka_90
23-10-06, 21:29
ja nie pale tylko czasami od święta :razz: ale z kumplem ostatnio dyskutowaliśmy i chciałem sie dowiedzieć...

pey
23-10-06, 21:42
papierosy ograniczją wzrost podczas wieku dorastania, czyli jest to okres szkoły podstawowej. Zależy dużo od organizmu i genów bo czasami jest tak że jeden pali i rośnie bo taki ma organizm i odziedziczone geny a drugo nie rośnie bo sustancje trujące zawarte w tytoniu nie pozwalają na to :!: napewno papierosy nie idą w parze z siłownią i ogólnym treningiem!

Gnidek
23-10-06, 23:33
Ja pale juz od jakis 3 lat i powiem Ci ze to strazne g...
nie radze ci palic nawet od swieta bo tak to sie zaczyna :(
oddal bym bardzo wiele by z tym skonczyc ale jest to strasznie ciezkie
wiec nastepnym razem jak bedziesz chcial zapalic od swieta to sie zastanow

pey
24-10-06, 00:06
najlepszym sposobem na rzucenie palenia jest poświęcenia się siłowni :smile: silna wola :???: i stanowczość :!:

mapet
24-10-06, 11:31
A ja już nie palę od jakis dwóch lat. :mrgreen: A paliłem ponad 10. I rzucięłm dzięki nicorette. :mrgreen:

tomek.
24-10-06, 12:41
lepiej palić i chodzić na siłownie
niż nie palić i nie trenować

Karacho
24-10-06, 21:49
Jesli chodzi o o wzrost to gdy palisz nalogowo -czyli no palisz hehe to na twoj wzrost wplynie max 5 cm tak nam mowila pani od biologi....budzie a co do silki to napewno nie palic 2 h po treningu ja tak robi i jest wysztko ok nie pale przed silka tak z 30 min bo wiadomo miesnie musza sie dotlenic.... POZDRO

Spali
26-10-06, 09:50
Ja pale niestety juz 3.5 roku:/ ale na szczescie nie wplynelo tu u mnie na wzrost mam 186cm wiec spoko

dexter37
06-11-06, 12:27
Palenie zabija to pewe to jest coś jak z alkocholem pijesz efektów nie widac palić możesz ale lepiej rzuć

Spacefighter
11-11-06, 20:25
Nie palę. Dziwię się tym co np. palą przed lub odrazu po siłowni, a już tym bardziej robią sobie przewę w treningu na piperosa (jak niektórzy moi kumple). Jest to bez sensu. Mam wrażenie, że papierosy nie tylko psują kondycję ale też przyśpieszają procesy kataboliczne. Wystarczy popatrzeć na ludzi, którzy palą już z 20 lat... Niektórzy z nich wyglądają jak więzniowie obozów zagłady...

Matka_90
12-11-06, 11:15
Spacefighter, może odrużnisz palenie paru papierosów dziennie a nawet paczki, od palenia 5 paczek dziennie!!! jeśli ktoś pali mało to na pewno nie bedzie wyglądał jak więzniowie obozów zagłady...

Spacefighter
12-11-06, 11:21
Spacefighter, może odrużnisz palenie paru papierosów dziennie a nawet paczki, od palenia 5 paczek dziennie!!! jeśli ktoś pali mało to na pewno nie bedzie wyglądał jak więzniowie obozów zagłady...
nie wątpię, z tym że mało kto pali tylko np. 5 papierosów dziennie, a paczka dziennie to wystarczy, żeby sobie zrobić NAPRAWDĘ dużo krzywdy. Paliłem kiedyś około 5-10 papierosów dziennie ale jak tylko wypalałem więcej to zaraz mi się robiło niedobrze. I DOBRZE, bo lepiej jak organizm wysyła sygnały, że czas już skończyć z tym syfem, niż jak ich nie wysyła a pózniej nagle pojawiają się problemy np. z sercem. Poza tym, palenie przed siłownią to już wogóle. Zdarzało mi się zapalić przed siłką - i powiem, że jak było to coś lajtowego typu Red White mentolowych to jeszcze było okej, ale jak to było np. Marlboro czerwone to już HUJ...

Kakashi
16-11-06, 00:13
Zdarzało mi się zapalić przed siłką - i powiem, że jak było to coś lajtowego typu Red White mentolowych to jeszcze było okej, ale jak to było np. Marlboro czerwone to już [cenzura]...
jesli twoim zdaniem red white mentolowe jest mniejszym świństwem od marlboro...człowieku ty myslisz ze na drzewach rośnie tyton mentolowy? to jest przetwazane chemicznie...w marlboro jest duzo mniej chemi niz w twoich mentolach...bo sa otrzymywanie sztucznie a tyton nie!!

pey
16-11-06, 10:54
radar, ma racje.Szkodliwosc jest wieksza w papierosach gdzie smak jest zmieniany chemicznie. Czasami nawet substancje smoliste w nich sa większe od tych zwykłych...

Kakashi
16-11-06, 11:09
pey, widze ze sie znasz:D
co oczywiscie nie znaczy ze te nie zmieniane chemicznie sa zdrowe:P bo tego o fakach nie mozna powiedziec:P

Kacper
15-12-06, 23:38
Przede wszystkim papierosy zmniejszają naszą wydolność. Co do wzrostu... taka słuszna uwaga ode mnie. Czy zauwazyliscie aby osoby ktre nałogowa pala juz w wieku szkolnym - podstawowka i liceum - były wysokimi osobami?...

Przede wszystkim papierosy czyli Nikotina tabacum - węza naczynia krwionosne. W tym celu nalezy zastosowany kwas nikotynowy czyli witamine PP. Obecnie zarejestrowane dawkito:

- 50 mg
- 200 mg

Kiedys dawka witaminy PP 50 mg była bez recepty. Obecnie witamina PP jest dostepna w aptecetylko na Rp.

Dodam jednak od siebie ze jedno opakowanie witaminy PP w dawce 200 mg kosztuje dla pacjenta dokładnie 1,1 zł. Jest na nia 50% znizki.

jak załatwic?
To proste. udajemy sie do najblizszejpani dermatolog i grzecznie prosimy tłumaczac sie problemami skórnymi.

bocion
07-01-07, 00:57
A teraz cos dla tych co pala. A wiec jest jeden plus: udowodniono ze palenie tytoniu zmniejsza o 70% ryzyko wystapienia choroby parkinsona. Ale bajer co nie?? :grin:

Kakashi
07-01-07, 16:32
sog dla Ciebie bo zaczynałem sie obawiac ze juz nigdy nie bede miał korzysci z tego ze pale:P