PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany dotychczasowego treningu, prosze o pomoc



p_narozny
15-11-08, 10:42
Witam.
Moj staz na silce to ok 20 miesiecy, mam 183cm wzrostu, 89kg wagi, nawet niezla rzezbe, nigdy nie bralem zadnych odzywek etc. Pierwsze odzywki sa w drodze do mnie (bialko, kreatyna, glutamina), wiec z tej okazji chce dokonac zmian w moim treningu. Systemem opisanym ponizej (oprocz nog, nie cwiczylem ich wczesniej..) cwicze juz od hohoooo za dlugo..

Jesli chodzi o moj cel na najblizsze miesiace jesli chodzi o silownie to nie mam pojecia;) Bo jak powiem, ze masa ale z zachowaniem rzezby, to napiszecie 'NIE DA SIE' - no dobra ale bd sie staral. Wiec cel masa i troszke sily, nie zalezy mi na sile tak bardzo. Dietka oczywiscie jest, bedzie bardziej uszczelniona jeszcze jak zaczna wcinac bialko. Wiadomo w srodku pracy ciezko o ryz z kurakiem;p
Czas spedzony na silowni to jakies 75 minut na kazdym treningu, rzadziej kwadrans dluzej. Trening na dzis dzien wyglada mniej wiecej tak:

PONIEDZIALEK:
KLATKA:
1) Wyciskanie sztangi/sztangielkow (zalezy ktore miejsce na silowni jest wolne, czasem jest tlok, czesciej sztanga niz sztangielki) na lawce prostej: 4 x 10 powt
2) Wyciskanie sztangi/sztangielkow na lawce skosne glowa w gore: 3 x 10 powt
3) Rozpietki na lawce poziomej (zadziej skosnej): 4 x 10 powt
BICEPS:
1) Unoszenie gryfu lamanego stojac: 4 x 10 powt
2) Unoszenie naprzemienne sztangielkow / modlitewnik: 4 x 10 powt (tak samo, zalezy co jest wolne:))
BRZUCH:
1) Cwiczenie na miesnie skosne brzucha ze sztangielkiem stojac 3 x 16 powt na strone
2) Unoszenie nog za glowe: 3 x 30 powt
3) Krotkie spinki z rekami za glowa: 3 x 30 powt
4) Krotkie spinki z nogami w gorze: 3 x 30 powt

SRODA:
PLECY:
1) Sciaganie wyciagu na dol za glowe: 4 x 10 powt
2) Sciaganie wyciagu na dol przed siebie: 4 x 10
3) Sciaganie wyciagu sprzed siebie do klatki piersiowej: 6 x 10 powt (3x uchwyt szeroki, 3x uchwyt wezszy)
TRICEPS:
1) Prostowanie ramion na poreczach 4 x 10 powt
2) Wyciskanie francuskie sztanga lamana lezac / sciaganie wyciagu z lina w dol, stojac 4 x 10 powt
BRZUCH:
Tak samo jak w PN

PIATEK:
BARKI:
1) Wyciskanie sztangi na siedzaco przed siebie 4 x 10 powt
2) Wyciskanie sztangi na siedzaco za glowe 3 x 10
3) Wrony 4 x 10
KAPTURY:
1) Sztrugsy 4 x 16 powt
NOGI (DODANE 2 TYGODNIE TEMU...)
1) Prostowanie nog na maszynie, siedzac 4 x 10 powt
2) PRzysiady ze sztanga 4 x 10 powt (Zaczne to cwiczenie robic dopiero od nastepnego tygodnia, dopiero sie w to wdrazam)
BRZUCH:
Tak samo jak w pn i sr

NIEDZIELA:
Ogolny trening aerobowy, troche biegania, troche brzucha itp - jakies 45 min na silowni i do domu

Prosze doswiadczonych uzytkownikow o wskazowki, przyklady nowych cwiczen, opinie itp:) Jesli ktos skrobnie nowy plan to prosze o uwzglednienie Martwego ciagu oraz przysiadow za sztanga, chce sie przylozyc do tych 2 cwiczen.. Pozdrawiam

p_narozny
15-11-08, 13:03
Haloo...!!!!!!!!:P

lukasz231
15-11-08, 13:10
Ja doświadczony może nie jestem,ale ostatnio sporo czytam. Ty już trochę ćwiczysz to wiesz jakie ćwiczenia najlepiej działają na Ciebie. Myślę,że plan masz dobry.
Skup się teraz na tych nogach i mc.
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731
Obczaj dokładnie ten temat. Masz tam wszystko co potrzebne do wprowadzenia tych ćwiczeń do treningu.
Pozdro

p_narozny
15-11-08, 13:18
No no, wlasnie oto mi chodzi, zeby dokonac w nim zmian, gdyz cwicze opisanym juz systemem za dlugo...:) I chce pozamieniac opisane cwiczenia na inne jakies:) Dzieki, za link, czytam go co dzien od paru dni;)

.Smile
15-11-08, 13:22
nie kminie ludzi co nie ćwiczą nóg.
Jeżeli chcesz powiązanie masa i siła to koniecznie zacznij trening FBW, fajna jazda, w szczególności końcowe tygodnie ;d
poczytaj temat 5x5 od hardworkout'a
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

lukasz231
15-11-08, 13:25
W dobrym planie rewolucji nie da się zrobić. Ewentualnie możesz zamieniać ćwiczenia z tych dobrych na masę na te dobre na rzeźbę itp Myślę,że najlepiej jak skupisz się na przygotowaniu do mc.
A do zmiany ćwiczeń obczaj tą stronkę:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Tam masz masę ćwiczeń na te same grupy mięśni.

hardworkOUT
15-11-08, 13:26
piszesz ze dlugo juz cwiczysz tym planem, najlepszym rozwiazaniem bedzie zmiana calkowitej koncepcji. co powiesz na masowo/silowe fbw ?


edit; nie kminie ludzi co nie ćwiczą nóg. - ja tez ;)

p_narozny
15-11-08, 13:30
Wole raczej pozostac przy zarysie treningu jak opisalem, tylko z innymi cwiczeniami deczko, wiadomo, miesnie sie przyzwyczajaja, zaraz sam cos powymyslam i wkleje tutaj do oceny.
A co do tego co podales Smile, ja cwicze sam zawsze, wiec przy takich maksach nie ma mnie kto asekurowac.. Pozdro

.Smile
15-11-08, 13:33
mówie Ci, ja też chciałem pozostać przy starym treningu jednak po paru treningach fbw dowiedziałem się czemu ludzie chwalą ten trening. Faktycznie jedyną przeszkodą może być brak asekuranta. Ja tam zawsze poproszę jakiegoś 4drzwiowego typa z siłowi żeby mi pomógł, Ty też byś coś wymotał ;p
a efekty są dobre.

hardworkOUT
15-11-08, 13:34
na fbw sie robi najlepsza mase i sile. split jest dla dosc zaawansowanych osob i sluzy glownie podkresleniu definicji.


i tak moim zdaniem system split to sama w sobie pomylka w zamysle.

p_narozny
15-11-08, 13:50
Dzieki za pomoc chlopy, przystepuje do lektury... :)

p_narozny
15-11-08, 13:54
Czytam i czytam... Troche bd musial sie przygotowac do tej treningu, ktory napisales hardworkOUT, gdyz jeszcze nigdy nie robilem MC ani przysiadow ze sztanga... Do tego czasu robic swoj zwykly trening ze zmiana jakis cwiczen??
I jeszcze jedno, u mnie na silce za malo wolny ciezarow jest a za duzo maszyn...:/

.Smile
15-11-08, 13:55
jeżeli nigdy nie robiłeś mc i przysiadów to zacznij od lekkich ciężarów (najlepiej sam gryf) abyś nauczył się techniki bo w tych ćiwczeniach ona jest najważniejsza.

p_narozny
15-11-08, 14:01
No no, dokladnie, z tym ze ten program, ktory polecacie jest nastawiony na sile:) Wiec rozumiem ze powinienem z nim poczekac troche, zanim ogarne MC i przysiady, ajt?
Przelecialem raz opis tego systemu - fajne to, cos innego. Rozumiem ze cykl na kreatynie mozna ciagnac razem z tym programem? Pozdrawiam

hardworkOUT
15-11-08, 14:07
jw zacznaj od leciutkich ciezarow.

z kreta jak najbardziej ok

.Smile
15-11-08, 14:07
zasada jest prosta że jak jest siła jest też masa. W twoim przypadku dla mięśni to będzie szok bo to pierwszy taki trening od 20 miesięcy i efekty powinny być dobre. Ja jak zaczynałem fbw to przez ok tydzień na każdym treningu (niezależnie jaką partię mięśni ćwiczyłem) uczyłem się robić mc i przysiady.

Co do kreatyny to nie wiem, nigdy nie brałem i jestem ślepy w tych sprawach.

p_narozny
15-11-08, 14:13
No i dobra:) Co mi szkodzi, napewno zyskam:) Sprubuje tym programem pocwiczyc, zobaczymy jakie beda efekty. Musze tylko pas sobie sprawic. Ile tygodni wskazane jest go cwiczyc? No i co potem? Pozdrawiam

p_narozny
15-11-08, 14:15
p.s Cwiczy ktos ten program w pojedynke? To wykonalne w ogole..? Bez asekuracji?

.Smile
15-11-08, 14:21
ja z początku ćwiczyłem jak nie musiałem bić maksów, teraz to jakiś typ mi zawsze pomoże.

p_narozny
15-11-08, 14:23
Smile - dokladnie robisz takie serie i powtorzenia jak jest napisane w tym linku??
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

Cholera... bedzie trudna walka ze swoimi przyzwyczajeniami juz widze:) Najchetniej bym pokombinowal..

hardworkOUT
15-11-08, 14:33
Ile tygodni wskazane jest go cwiczyc? - tyle ile bedzie dawal efekty.

Najchetniej bym pokombinowal.. - to nawet niemasz sie co brac za 5x5 jak chcesz kombinowac. schemat jest ptosty i jego nalezy sie trzymac.

p_narozny
15-11-08, 14:35
Najlepiej od razu go zaczac, nie maja przetarcia w MC i przysiadach? Czy moze najpierw przygotowac sie, cwiczac te cwiczenia normlanym systemem? I jak juz je ogarne troche to wtedy zaczac cwiczyc 5x5?

No no, tylko spokojnie:D Wlasnie oto mi chodzilo, zeby ktos potwierdzil, ze plan jest dobry i nie mozna nic przy nim gmerac(: Musze sie mentalnie nastawic do takiej rewolucji;) Pozdrawiam

p_narozny
15-11-08, 15:18
A jeszcze jedno pytanko, czy cwiczenia wykonujemy dokladnie w takiej kolejnosci, jak jest napisane? No i gdzie jest biceps...:)

hardworkOUT
15-11-08, 15:19
Najlepiej od razu go zaczac, nie maja przetarcia w MC i przysiadach - nie. na samym poczatku arta pisze ze musisc sprawdzic swoj maks dla 5 reps wiec jak to zrobisz nie umiejac robic porpawnie mc ? jak zalapiesz technike to wtedy


A jeszcze jedno pytanko, czy cwiczenia wykonujemy dokladnie w takiej kolejnosci, jak jest napisane? No i gdzie jest biceps - dokładnie. gdzie jest biceps ? najlepiej go wogóle nie robic przy 5x5, ale jest dodany w postaci podciagania podchwytem

p_narozny
15-11-08, 15:22
No to w takim razie, chyba rusze z tym programem po swietach, do tego czasu powinienem rozkminic nowe dla mnie cwiczenia, MC, wioslowanie w opadzie oraz przysiady. Wroce z wakacji i jazda... Zbiegnie sie to w moim pierwszym cyklu na kreatynie, mam nadzieje, ze beda ladne efekty...
A jest jakis powod, czemu sie nie robi bicka?

hardworkOUT
15-11-08, 15:48
pracuje w innych cw np w wioslowaniu. klucz od masy i sily to podstawy a nie zaprzatanie glowy jakims bickiem ;)

p_narozny
15-11-08, 15:50
Hehe, dzieki za cierpliwe wyjasnienia, Sog dla Ciebie...

Aha...Rozumiem, ze nie ten program nie wplywa destrukcyjnie na rzezbe ciala?:)

hardworkOUT
15-11-08, 15:59
masowo/silowy wiec zgadnij ..

p_narozny
15-11-08, 16:04
No, no, tylko mi nie mow ze zniwecze moje wszystkie wysilki?! ;D Jakos sobie nie wyobrazam ze nagle zamienie sie w misia muszacego potem rzezbic mase miesiacami, nie zalamuj mnie;D
Klade duzy nacisk na brzuch, w tygodniu, spoko ponad 1200 roznych brzuszkow robie... Wiec? Jest jakas iskierka nadziei?;D
W sumie jak zaczne w styczniu, to zdarze pomasowac deczko i wyrzezbic sie znow cycus na lato, dobrze kminie? Pozdrawiam

hardworkOUT
15-11-08, 16:27
jak zrobisz mase to nie bedziesz wygladal jak zaden 'mis' ...................................

p_narozny
15-11-08, 22:58
Echh... Chodzilo mi oto czy bardzo na rzezbe ten program dziala, tyle. Pozdro