PDA

Zobacz pełną wersję : Masa



Inek_666
12-11-08, 17:24
Witam .

Mam 17 lat 196 cm wzrostu i waże 66 kg ; ) xd Wiem że trochę jest to straszne no ale cóż ... Chciałbym uzyskać masę no i przy okazji siłe . Mam w domu sztanke łamaną , obciązenie ok 90 kg . + 2 razy po 3 kilogramy oraz jedną po 5kg hantelek ... ławeczke. ;)
Prosze o jakieś porady . ;))
z góry dzieki

lukasz231
12-11-08, 18:23
A miałeś wcześniej styczność z siłownią w ogóle?

Inek_666
12-11-08, 18:54
A miałeś wcześniej styczność z siłownią w ogóle?


jakąś tam miałem .

lukasz231
12-11-08, 22:12
Moim zdaniem najlepsze dla Ciebie na początek będzie FBW(full body workout). Na każdym treningu wszystkie partie mięśni. Celem jest przyzwyczajenie mięśni do przeciążeń treningowych, wzmocnienie stawów , ścięgien , więzadeł, poprawa wydolności tlenowej i wytrzymałości mięśniowej. Po takim treningu powinieneś przybrać i na masie i na sile. Jest dużo gotowych zestawów,więc nie będę kopiował ich tu. Poszukaj odpowiadającego Tobie indywidualnie i w razie wątpliwości wklej tutaj.
Pozdro

oskar87
12-11-08, 22:21
no myślałem że ja jestem szczupły ale no cóż .....Co najważniejsze ułóż sobie dobrą biete a dopiero później martw sie dobrym treningiem, wie bo sam przez to przechodziłem

p_narozny
12-11-08, 22:32
Hehe, zaryzykuje stwierdzenie ze w takim wieku, przy takim wzroscie i wadze, nawet bez diety przytyje...;D Jesli tylko bedzie regularnie cwiczyl:) Ale oczywiscie efekt bedzie znacznie lepszy z dieta.. no i przyzwyczajenia na przyszlosc jak znalazl. Powodzenia

Inek_666
15-11-08, 20:18
dzięki ;)) napewno Wasze porady sie przydadzą ; )))
pozdroooo ; ))))

lg team
15-11-08, 20:34
niewiele masz,

podstawowe ruchy rob

klata - wyciskanie

plecy podciaganie,

barki - wyciskanie,

rece - ugianie etc...

martwy i nogi na razie odpusc bo malo wiesz o technice,

najlepiej zapisz sie do klubu zeby miec wieksze mozliwosci w treningu