PDA

Zobacz pełną wersję : Mała pomoc w nabraniu jako takiej sylwetki.



Sonfire
11-11-08, 21:21
Witam. Mam 15 lat i moje BMI wynosi 19.6. Niby jest w normie, ale mam dość spory brzuch i boki. Jako iż od małego nie interesował mnie sport (ale grałem w piłkę, chodziłem regularnie na w-f w szkole etc.) teraz zauważyłem tego efekty. Moja sylwetka mnie odstrasza (wcześniej nie zwracałem na nią uwagi). Wziąłem miarkę, przełożyłem przez brzuch tak żeby przechodziło przez pępek i wyszło mi 93. Co mnie jeszcze bardziej zmartwiło. Jaka dieta by była dla mnie najlepsza? Ostatnio rozpocząłem systematyczne ćwiczenia (takie domowe, brzuszki, pompki, przysiady i inne rozciągające różne mięśnie). Pomyślałem o połączeniu A6W i tego: http://www.youtube.com/watch?v=IOri5Tlm23c . Jednak boje się tak obciążać moje mięśnie, które nie są przyzwyczajone do wysiłku. Teraz tylko nie wiem jakiej stosować diety. Co ograniczyć, a czego dawki zwiększyć? Pozdrawiam i z niecierpilowścią czekam na odpowiedź.

hardworkOUT
11-11-08, 21:38
a6w raczej do spalania fatu nie jest ale do rzezbienia. poczytaj o treningu HIIT jak chcesz zrzucic tluszcz

slim shady
11-11-08, 21:39
zacznij biegac, jeżdzic na rowerze, duzo sie ruszaj

DoDiK_29
11-11-08, 21:41
Jeśli chcesz mieć tylko "jako taką sylwetkę" wystarczy Ci zbudowanie sylwetki w kształcie litery V, kaloryfer + w miare bicepsy (38-40cm), prawda?

Żeby zrobić V, wystarczy sporo schudnąć (biegi, skakanka, rower, aeoroby - z rana, przed jedzeniem!).
Na klasyczny kaloryfer trzeba już trochę więcej potrenować. Porób z miesiąc lub dwa ABS 2 a później a6w. (musisz robić na maksa, wymuszone powtórzenia itd.)
Średni ciężar (8-15 powt.), na bicepsy podstawowe ćwiczenia.
No i będzie git. ;)
Nie martw się chłopie, dziewczyny na pewno cie bedą chciały.

slim shady
11-11-08, 22:16
ta tylko do wymarzonej V trzeba wytrenowac braki,plecy,klate zeby to było rzeczywiscie szerokie u góry

Sonfire
12-11-08, 06:21
Właściwie to nie chce wyglądać jak jakiś kulturysta ; ). Wiem, że to forum kulturystyczne, ale napisałem do Was bo wiem że jesteście profesjonalistami. Posłucham się Waszych rad tylko nad nic nie wiem na temat diety. Czego mam najbardziej unikać (oczywiście, żebym potem nie mdlał podczas treningu ;) ).

P.S. Co do dziewczyn to tutaj problemu nie ma. Chce coś z sobą zrobić bo mam kiepskie samopoczucie. ;]

DoDiK_29
12-11-08, 14:03
na samopoczucie najlepsze są dziewczyny, zreszta na wszystko one sa najlepsze..

Unikaj czekolady, nutelli itp. (produktów zawierających duże ilości tłuszczów).
ogranicz spożycie węglowodanów i jedz dużo białka.
najlepsze proporcje
węglowodany 60%
białko 30%
tłuszcze 10%
oczywiscie trudno jest dobrac te produkty by idealnie wychodzilo ale mniej wiecej wiesz juz jak jesc ;] powodzenia
ps. co do klaty wyciskanie na plaskiej wcale nie jest typowo na klate ( dokladnie jest to ćwiczenie na barki + kawalki klaty), najlepsze na klate sa rozpiętki itp.

Sonfire
12-11-08, 15:31
tak tylko co jeść? Nie znam się jaki produkt ile czego posiada, albo co posiada. Cukierków/czekolady nie jem, po prostu nie lubię ; ). Białko to chyba jajka? A czy jajka nie są ciężkostrawne? To mi chyba nie pomoże.

slim shady
12-11-08, 15:47
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=228
tu masz napisane co jeśc

S!d!
12-11-08, 16:00
Wpisz sobie w www.google.pl tabele kaloryczne i wszystko Ci wyskoczy ;)